Stoğu Tükenmiş Ürün
431,00 TL 410,00 TL

Crossover Hoparlör Devresi

Crossover hoparlör devresi, hoparlör ile tweteer arasında ki uyumu sağlayan ve ürünün sigortası denilebilmektedir, bu ürün dengeleyici görevini üstlenmektedir. Ayrıca hoparlör filtresi yada koruma devresi de olabilir. Aslında birçoğumuzun bilmediği bu parçalar cihazların belki de uzun ömürlü olmasını ve çok daha dayanaklı olmasını sağlayan ürünlerdir. Adeta gizli kahraman olan hoparlör filtresi cihazların sigortası konumundadır. Burada hoparlör crossover yapımı oldukça zahmetli olsa da cihazlar için çok önemli olduğundan seri şekillerde üretilmektedir.

3 Yollu Hoparlör Filtresi

3 Yollu hoparlör filtresi yada 2 yollu hoparlör filtresi cihazlar için olmazsa olmazlardandır. Birçok özellik barındıran parçalar sigorta olmasının yanında sesin çok iyi çıkmasını sağlayarak sesi dengelemektedir. Dahası hoparlör kabinine monte edilen crossover filtre mekanik soğutma sistemine de sahiptir. Bu arada 2400 watt’ e kadar çıkmakta ve tiz bölgesine ayrı watt vermektedir. Hoparlör devresi de olan ürün kule kabin hoparlör için 3 yol tiz, bas, mid olabilmektedir. Normal kabinler için mid ve bas olmak üzere 2 yollu crossover devreler kullanılmaktadır. Crossover devreler aktif limitör yani sesi dengeleyici sistemi olmaktadır.

Crossover Fiyatları

Crossover devresi, cihazlar için kesinlikle olması gereken bir üründür. Ses dengeleyicidir, ürünün sigortasıdır, kısaca cihazlar ona muhtaçtır yoksa uzun ömürlü olmayabilir. Bu yüzden hoparlör devresi çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Hoparlör filtresi almaya karar verdiğinizde özelliklerine 3 yollu hoparlör filtresi olduğuna yada 2 yollu hoparlör filtresi olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Hoparlörünüze uygun parçalar seçmenizde yarar vardır.

Crossover Filtreler Hakkında Soru ve Cevaplar

Crossover filtreler nedir?
Crossover filtreler tüm hoparlör modellerinin sigortasıdır. Tüm hoparlör modellerinin iç elektronik yapısını korumak için devre görevi gören ve ürünlerinizi uzun vadede kullanmanıza olanak tanıyan oldukça önemli parçalardır. Baktığınızda yapısı oldukça karmaşık olan direnç ürünleri ile donatılmış elektronik ses birimlerinin sigortasıdır. Sigorta diyorum ama ani yüklenme ve benzeri unsurlarda ürünlerin yanması gibi istenmeyen durumlardan koruyan çok önemli parçalardır. Ayrıca bu ürünler kendi içerisinde de mevcut hoparlör yapılarına göre çeşitlenir yani hoparlörün kapasitesi yapısı ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Bildiğiniz üzere bir aygıtın görevini yerine getirmesi dışında üstlendiği görevi sürekli ve daimî olarak yapabilmesi asıl önem arz eden durumlardan biridir.

Crossover filtreler nerelerde kullanılır?
Crossover filtreler adı üzerinde filtre mantığı ile kullanılmakta ve ürünlere gelen ek akım ve benzeri kontrol altına alınması gereken unsurları filtreleyip ürüne aktarır. Böylece ürünlerin zarar görmemesi sağlanır. Crossover filtre modelleri kabin hoparlörler başta olmak üzere birçok hoparlör modelinde bulunur. Fakat bu ürünlerin yolları vardır yani 2 yollu crossover filtre modeli ile 3 yollunun kullanıldığı alan ve amaç farklıdır. Yani sizin mevcut hoparlör modelinizin iç yapısında bas, tiz ve mid karakterler ayrı ayrı var ise eğer ihtiyacınız olan filtre modeli yani devre 3 yolludur. Böylece bu tip ürünleri hoparlör türü ve modeline göre değerlendirip ihtiyaca en uygun güç seçenekleri ile de satın almak gerekir. Crossover filtre modellerini mutlaka bu alanda profesyonel olan kişilerin yardımı ile mevcut hoparlör tasarımınıza ve yapısına en uygun karşılık gelen özelliklere sahip biçimde satın almalısınız.

Crossover filtre kargo süresi nedir?
Crossover filtre modellerini 1 iş günü içerisinde güvenle paketleyerek kargoya vermekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırmaktayız. Sizlerin ürünlerinin ulaşma süresine mevcut yoğunluk ve bizim tedarik noktalarımıza olan mesafeniz etki etmektedir. Yani belirttiğimiz süreden çok daha erken vakitte size ürünlerin ulaşması mümkündür.

Crossover filtreler ödeme yöntemleri nelerdir?
Crossover filtre modellerini sitemiz üzerinde yer alan taksit seçenekleri dahil olmak üzere ödemek için 3d güvenlikli kredi kartı ödeme biçimimizi kullanılır ya da mevcut tutarları banka hesaplarımıza havale ve eft şeklinde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.