Kablosuz Hoparlör

Kablosuz hoparlör, taşınabilir hoparlör, bluetooth hoparlör ve seyyar hoparlör olarak da adlandırılan bu kategorideki cihazlar, aküsü ve amfisi yardımıyla tek başına çalışabilen hoparlör modelidir. Çalışma prensibinin detayına inecek olursak, içerisinde mevcut olan aküsü sayesinde güç kablosu takılı olmadan da açık alan veya kapalı alanda özgür bir şekilde çalışabilen bu cihazlar, içerisinde bir hoparlörün ve bir amfinin sahip olabilecek tüm özellikleri barındırmaktadır. Özelliklere gelecek olursak, öncelikle içerisindeki amplifikatör sayesinde bir yönetim paneline ve ekstra pasif hoparlör girişine sahip olan bu cihazlar, birbirinden farklı bağlantı seçenekleriyle dilediğiniz cihazı bağlayıp çalıştırabileceğiniz bir hoparlör modelidir. Bağlantı seçeneklerine gelecek olursak, AUX, Bluetooth, SD kart ve USB gibi önemli bağlantı özelliği olan bu cihazlarda, istediğiniz cihazı entegre edebilirsiniz. Hoparlör gücü ise, dilediğiniz kullanım alanına ve çalışma prensibine uygun modellerin bulunduğu bu zengin kategoride, işinizle uyumlu gördüğünüz istediğiniz cihazı satın alabilirsiniz.

Kablosuz Hoparlör Tavsiyesi

Kablosuz hoparlör tavsiyesi için açtığımız bu başlık için çok derin ve detaylı bir araştırma yaptığımız söylemek isterim. Bu araştırmalarımız sonucunda edindiğimiz bilgi, şikayetler ve beğenileri göz önüne alarak bazı markaların kablosuz hoparlör modellerini tavsiyelerde bulunacağız. Tavsiyelere gelmeden önce bir not eklemek gerekirse, birazdan önereceğim marka ve markaların modelleri tamamen her bütçeye uygun bir şekilde seçilmiştir. Her çeşit profesyon uygun olarak seçtiğimiz bu bluetooth hoparlör modelleri, kendi aralarında hiçbir şekilde iyi ve veya kötü ya da pahalı veya ucuz olmamak şartıyla sıralanmıştır.
Midex MXR-800
Midex MXR-150
Lastvoice RPX-12ATX
Hepa Merz HS-800EY
Aneka 212 WR-200EY
Westa Wap-12502ET
Osawa Osw-8107E
Osawa Osw-9135

Kablosuz Hoparlör Fiyatları

Kablosuz hoparlör fiyatları için detaylı yaptığımız araştırma sonucunda, kur grafiğinin sürekli değişiminden dolayı maalesef kesin bir fiyat aralığına değinemeyeceğiz. Ancak, bu başlık adı altında, fiyata nelerin etki ettiğini ve sizlere yararlı tavsiyelerde bulunmaya çalışacağım. Öncelikle, markadan markaya ve watt yani güce göre değişen fiyatlar mevcuttur. Ek olarak, özellik ve kullanılan hammadde aynı şekilde fiyatı etkilemektedir. İşte bu noktada, bu kadar fiyatı etkileyen durumlar mevcutken ne yapabilirim diye soruyorsanız, güvendiğiniz bir firmadan alışveriş yapmanız aksi durumda iade veya değişim için daha mantıklı olacaktır. Ek olarak, bu tür cihazlarda pasif hoparlör ve hoparlör standı yani hoparlör sehpasıyla beraber paket alımı yapmanız sizlere fiyat konusunda olumlu dönüş sağlayacaktır. Son olarak, kişisel tavsiyeme gelecek olursak, sizlere bir üst başlıkta tavsiye ettiğim modellerden ya da markalardan alışveriş yapmaya özen göstermeniz olacaktır. Nedeniyse, Türkiye sınırları içerisinde kendini kanıtlamış ve ürünlerinin revaçta olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Kablosuz Hoparlör Hakkında Sık Sorular

 

Kablosuz Hoparlör Nedir?

 

Kablosuz hoparlör nedir sorusunu kendinize sorup duruyorsanız, bu soru cevap bölümünü okumanızı öneririm. Nedeni ise, yalın ve olabildiğince özet bir şekilde anlatım kullanmaya çalıştığımız birazdan okuyacağınız bu makalede, gerekli püf noktalara değinerek asıl bilgilere parmak bastığımızı söyleyebiliriz. Konumuza dönecek olursak, kablosuz hoparlör olarak adlandırılan bu cihazlar, çalışma prensibi olarak normal hoparlörlerden oldukça farklıdır. Mesela, kendi akü sistemiyle çalışan bu cihazlar, şarj kapasitesi sayesinde kablosuz bir şekilde çalışabilmektedir. Ekstra olarak, kendine ait mikrofona ve özel arka panel ara yüzüne sahip olan bu cihazlar, yönetim ve kullanım açısından oldukça konforlu ve yararlı bir sisteme sahiptir. Detayına inecek olursak, Bluetooth, AUX, SD kart, USB ve bunlara benzer girişler sayesinde dilediğiniz teknolojik cihazla kolayca bağlanabileceğiniz bu hoparlör modelleri, her watta ve her işe uygun üretimi mevcut olan geniş bir kategori adıdır.

 

Kablosuz Hoparlör Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

Kablosuz hoparlör kullanım alanları çalışma prensibinden dolayı, sınırsızdır diyebiliriz. Ancak kasadan kasaya değişen donanımsal özelliklerden dolayı, açık alanda kimi zaman kötü hava koşullarında çalıştırmak doğru değildir. Bunun aksine, bu cihazları hava koşulları iyi olduğu sürece açık veya kapalı alan fark etmeksizin dilediğiniz yerde aktif olarak kullanabilirsiniz.

 

Kablosuz Hoparlör Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Kablosuz hoparlör almadan önce diğer hoparlör modellerinde olduğu gibi donanımsal özelliklere dikkat ederek işe başlayabilirsiniz. Mesela, bağlantı seçenekleri, ekstra jak veya hoparlör girişi ve watt yani gücü gibi başlıklar. Daha sonra ise, konfor açısından fiziksel yani kasa yapısı ve satın alacağınız firma ya da marka hakkında yapacağınız araştırmalarla bu işlemi noktalayabilirsiniz.

 

Kablosuz Hoparlör İçin Ödeme Yöntemleri Nedir?

 

Kablosuz hoparlör için ödeme seçenekleri kredi kartına özel vade farksız taksit imkanları ve peşin ödemeye özel yani EFT ve havale ödemeye özel indirimli fiyata ek indirimler olmak üzere her mevcuttur.

 

Kablosuz Hoparlör İçin Kargo Süresi Nedir?

 

Kablosuz hoparlör için tanıdığımız kargo süresi diğer her üründe olduğu gibidir. Açmak gerekirse, çalışma saatleri içerisinde yapılan alışverişlerde aynı gün kargoya vermek olarak tanımlanmaktadır.