3.644,00 TL 3.119,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
3.644,00 TL 3.119,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
3.276,00 TL 2.804,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
7.749,00 TL 6.489,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
7.749,00 TL 6.489,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
6.972,00 TL 5.849,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Elektro Keman

Elektro keman hakkında bilmek istedikleriniz ve aklınızda olan birçok soru işaretine bu yazımda birlikte bakalım istiyorum. Öncelikle keman hakkında yapmış olduğum genel ve kapsamlı araştırmalarımdan söz etmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Keman tür bakımından yaylı çalgılar olarak kabul edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise keman adındaki bu eşsiz enstrümanda sesi arşe adı verilen yay benzeri bir ekipman ile ses elde edilmesidir. Arşeyi elinize alıp hemen icra edilmemektedir. Nasıl mı? Öncelikle arşenizi dikkatli bir şekilde iyice reçine adı verilen ürün ile sürterek gerekli kıvama getirmelisiniz. Ancak bu şekilde ses icra edilebilir. Bu önemli bilginin yanı sıra keman modellerinin üzerinde perde olmadığı için diğer telli müzik aletlerine kıyas ile ses üretmek ve ürünü icra etmek daha zordur. Benim bu konuda sizlere tavsiyem gözünüzde büyütmeden önce mutlaka değerlendirmeli ve denemelisiniz. Ayrıca bu eşsiz enstrüman gövde, ses deliği, sap, teller ve burgulardan oluşmaktadır. Ses deliği olmayan modeller ise asıl konumuz olan elektro keman modelleridir.

Elektro kemanlarda ise ses deliğinin genellikle bulunmama sebebi ise dijital ekipmanlar ve ürünler vasıtası ile ses aktarılıp yayımlandığı içindir. Bu yüzden elektro kemanları bir amfi, hoparlör ve benzeri ek elektronik cihaz ile icra ederiz. Elektro kemanların gövde üzerinde ses deliğine ihtiyaç duyulmamasının bir diğer artısı da görünüm açısından şık ve özgün biçimlere sahip olabilmesidir. Üretici firma ve model odağında çeşitlenen ve özelleşen şık tasarım ile meraklı gözleri üzerine çeken ve dikkati üzerinde toplaya bilen eşsiz tını ve ses özelliklerine sahip elektro keman modelleri bulunmaktadır. Peki elektro kemana neden ihtiyaç duyuldu?

Elektro keman modellerine ihtiyaç duyulmasının en büyük unsuru ise, salon ve benzeri geniş alanlara aktarılmak istenilen ses projeleridir. Klasik keman modellerinden ses mikrofon ve benzeri bir elektronik cihaz aracılığı ile alınarak yayımlanabilir ama sadece istenilen keman kaynağından ortam seslerini izole ederek almak mümkün olmadığı için en doğru ve kusursuz bir şekilde sesi alma, yayımlama ve kaydetme biçimi ise elektro keman modelleridir.

 

Elektro Keman Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Elektro kemanın klasik modelden farkı nedir?
Elektro keman direkt olarak tellerde üretilen sesi dijital ortamlara aktarmak veya amfi ve benzeri ürün ile yayınlamak amacı ile mevcut girişi bulunan enstrüman türüdür. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızı giren bu eşsiz ürünlerin gövde yapısı da normal kemanlara göre farklıdır.

 

Elektro keman nerelerde kullanılır?
Elektro keman modelleri kayıt stüdyoları, sahneler ve benzeri alanlarda ve genellikle klasik kemanın kullanıldığı hemen hemen her alanda oldukça verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Bildiğiniz üzere elektro keman üzerinde yer alan girişi sayesinde sesi amfi ve benzeri elektronik ses ekipmanına aktararak üretilen sesi mevcut ekipmanlarınızın kapasitesi odağınca çok daha geniş alan ve kitlelere aktarabilir. Bu yüzden sahneler başta olmak üzere geniş kitlelerin bulunduğu alanlarda oldukça verimli bir şekilde icra edilir.

 

Elektro kemanın gövdesi neden farklıdır?
Elektro keman tellerinde üretilen sesi elektronik giriş ve mekanizması aracılığı ile direkt olarak dijital ortamlara aktarabildiği için gövdesi oldukça özgün ve şık tasarıma sahip olabilmektedir. Yani üretilen sesi doğal yöntemler ile güçlendirmeye ihtiyaç olmadığı için amfi ve benzeri elektronik ekipman devreye girdiği için gövde üzerinde ses deliğine ihtiyaç yoktur. Bununda artı yönü olarak şık tasarım ve biçimlerde üretilen sahneler için özel üretilen eşsiz elektro keman modelleri ortaya çıkmaktadır.

 

Elektro keman satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Elektro kemanı satın alırken benim sizlere tavsiyem kullanım alanı ve amacınız odağında uyumlu olan elektronik ses ekipmanı ile birlikte satın almalı hatta maliyetli tüm ürünler dahilinde göz önüne almalıyız. Ayrıca benim sizlere tavsiyem ise güvenilir tedarik noktalarından satın almaya özen göstermeli ve maddi imkanlarınız odağında model tercihi yapmalısınız.

 

Elektro keman kargo süresi nedir?
Elektro keman siparişi verildikten sonra 1 iş günü içerisinde güvenle paketlenerek kargoya verilmekte ve normal şartlar altında devamında yer alan iki iş günü içerisinde sizlere ulaştırılmaktadır. Ayrıca elektro kemanı satın aldığınız an ki yoğunluk ve tedarik noktamıza olan mesafeniz bu sürelere artı ve eksi yönde etki edebilir.

 

Elektro keman ödeme yöntemleri nelerdir?
Elektro kemanı bizden satın almak isterseniz eğer sitemiz üzerinde yer alan taksit imkanları dahil 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi başta olmak üzere ya da mevcut tutarları belirttiğimiz banka hesaplarına havale veya eft şeklinde de ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.