4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.490,00 TL 4.690,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.690,00 TL 4.490,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.990,00 TL 5.290,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.690,00 TL 4.490,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.990,00 TL 5.290,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
12.900,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
12.900,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Akustik piyano

Akustik piyano son yıllarda sıkça karşımıza çıkan ve meraklısının günden güne hızla arttığı eşsiz bir müzik aletidir. Akustik piyano tür bakımından tuşlu müzik aleti olarak bilinen oldukça kompleks bir enstrümandır. Bildiğiniz üzere bir enstrümanı en iyi kavraya bilmek için o ürünün ses üretim biçimi ve yöntemi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak gerekir. Akustik piyano da ses kullanıcı tarafından tuşlara temas edildiği için ortaya çıktığı için tuşlu müzik aleti olarak kabul görmüştür. Fakat tuşa temas edildikten sonra ki aşama hakkında bir çok kişi yeterli bilgiye sahip değildir. Öncelikle dijital veya elektronik piyano ile ses üretim bakımından iç düzen ile ilgili olarak çok ayrı dünyaların aygıtlarıdır. Öncelikle akustik piyanolarda ses tuşa tepki uygulandıktan sonra, tuşun devamında yer alan tel mekanizmasına yönelik koordine çalışan çekicin tele vurması sonucu ses ortaya çıkar. İşte tam da bu nokta da akustik yani klasik piyano ürünleri bir adım vurmalı müzik aletlerine de yakınlaşmaktadır. Fakat dijital ürünlerle arasında ki farkın en belirgin ve eşsiz olduğu nokta bu unsur ile ortaya çıkmaktadır. Nasıl mı?

Akustik piyano modellerinde tuşa uyguladığınız tepkiye cevap olarak farklı hassasiyetlerde mevcut çekicin değişen şiddete göre enfes sesler elde edildiği görünmektedir. Yani tuşa vuruş şiddetinize göre tepki olarak eşsiz tınılar elde eder böylece elde edilen nota ve tınılar çeşitlenir. Fakat yıllardır süregelen dijital piyano modelleri bu denli insan vuruş hassasiyet oranlarına ulaşabilen elektronik piyano modellerini üretmekte zorlanmaktadır. Hatta birçok piyanist ve üst düzey teknik bilgiye sahip kişiler için tam anlamıyla bu hassasiyete dayalı çeşitli sesleri teknolojik ürünlerin üretmesi çok daha uzun yıllar sonra ulaşılabilecektir. Çünkü organik olarak elde ettiğimiz sesler oldukça özel olduğu gibi de kullanıcıların beceri ve icra düzeylerini ortaya koyduğu için her geçen gün talep etme ve tercih etme noktasında bir adım daha ön planda olmayı başarmaktadır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise ihtiyaca ve kullanım alanına göre değerlendirme yaparak satın almanız gereken maliyetli ürünlerden biri olduğu için piyanolar profesyonel yardım alarak üst düzey tedarik noktalarından satın alınmalıdır.

Akustik Piyano Hakkında Soru ve Cevaplar

Akustik piyano nedir?
Akustik piyano diğer bir adıyla klasik piyano olarak bilinen ve en organik biçimde ses üretme potansiyeline sahip piyano türüdür. Çok eski yıllara dayanan kökeni ve kendine has yapı ve ses özellikleri bakımından birçok alanda oldukça verimli bir şekilde icra edilmektedir. Akustik piyano modelleri sesi tuşa verilen enerji ile beraber devamında yer alan tel ve çekiç mekanizmasının harekete geçmesi sonucu eşsiz tınılar elde edilir. Yani siz tuşa parmaklarınız ile etki eder, etki ettiğiniz tuşun devamında yer alan tel hatta mevcut adapte çalışan çekicin temas şiddetinize oranla tele vurması sonucu ses ortaya çıkar.

Akustik piyano ve elektronik piyanonun farkı nedir?
Akustik piyano ve elektronik piyanoyu ayıran birçok neden vardır. Fakat üst düzey icraları göz önünde bulundurduğumuz da dünyaca ünlü piyanistlerin akustik modelleri tercih etmesinin en büyük sebebi tuş hassasiyetidir. Çünkü dijital piyanolarda ses tuşa temas edilmesi ve özellikleri bakımından içerisinde yazılım olarak yüklü olan ses ve tınıları elde etmek üzerine üretilmiştir. Böylece farklı aşama ve kademelerde tuş hassasiyeti bulunsa da bir kullanıcı tarafından oldukça hassas olan temas oranlarına ulaşabilen etki tepki cevaplarını verebilecek dijital piyano modelleri üretilememektedir. Fakat bu önemli unsurun yanı sıra ev ortamları için dijital piyano modelleri stabil kullanım düzeylerinde daha verimli hal almıştır. Nasıl mı üzerinde yer alan giriş çıkış seçenekleri sayesinde elde edilen sesi bir kulaklık vasıtası ile dış ortamdan izole bir şekilde dahi dinleyebilir. Böylece istediğiniz her saatte bu eşsiz enstrümanı etrafınızda ki kişileri rahatsız etmeden icra edebilirsiniz.

Akustik piyano kullanıcılarının dikkat etmesi gereken başlıca önemli unsurlar nelerdir?
Akustik piyano sürekli ve periyodik bir şekilde ilgi gerektiren yani bakım yapılması gereken enstrümandır. Yani kullanıcıları ürünlerini uzun vadede eşsiz performanslara gebe halde elinde tutmak istiyorsa eğer düzenli bir şekilde bakımını ihmal etmemesi gerekir. Hatta bu konuda profesyonel destek veren yetkili kişilerden dahi yardım alınabilir. Ayrıca ürünlerin taşınması mutlaka bu alanda yetkili kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Yani anlayacağınız bu enstrümanın icrası olsun, bakımı olsun hatta taşınması bile bilgi ve tecrübe gerektiren unsurlardır. Benim sizlere tavsiyem ise bu ürün odağında kendini geliştirmek istiyorsanız mutlaka profesyonel yardım alınız. Nota bilgisi, kulak, parmak ve bilek egzersizleri ile ilgili düzenli bir şekilde çalışmanız gereken önemli enstrümanlardan biridir.

Akustik piyano ödeme yöntemleri nelerdir?
Akustik piyano modellerini sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi ile satın alabilir ya da mevcut tutarları belirlediğimiz banka hesaplarına havale veya eft şeklinde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akustik piyano kargo süresi nedir?
Akustik piyano modelleri satın alma işlemi tamamlandığı andan itibaren 1 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Elbette akustik piyanoyu tedarik edeceğimiz kanala olan mesafeniz başta olmak üzere mevcut yoğunluk bu süreye artı ve eksi yönde etki edebilir.