Stoğu Tükenmiş Ürün
2.625,00 TL 2.184,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.625,00 TL 2.184,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Cajon Nedir?

İspanya kökenli olan Kajon diğer bir adıyla cajon dikdörtgen şeklinde olup genellikle ahşap ağaçtan üretilmektedir. Kutu anlamına gelen kajonun dört tarafı ahşap tahtalardan oluşmaktadır. Bu da müziğe farklı bir lezzet olarak sunulmaktadır. Alışagelmişin dışında olan kajon müzik aleti üzerine oturularak eller enstrümanın iki yanına yerleştirilerek çalınmaktadır.

Kajon Hakkında Çok Sorulan Sorular

1) Kajon Hangi Malzelerden Üretilmektedir?

Kajon müzik aleti genellikle ahşap malzemelerden üretilmekte olup kullanılan ağacın kalitesine, kalınlığına göre sesinde değişkenlik gösterebilmektedir.

2) Cajon Hangi Müzik Aletleri Grubuna Dahildir?

 Cajon müzik aleti elleri kullanarak Cajon müzik aletinin iki yanına ritim tutturmak amacıyla      vurularak çalınan vurmalı bir müzik aletidir.

3) Kajon (Cajon) Nasıl Çalınır?

Kajon müzik aleti enstrümanı kullanacak sanatçı ya da müzik sever enstrümanın üzerine rahat bir şekilde oturarak kajonun çeşitli yerlerine vurarak çeşitli ses ve ritimleri elde ederek çalınmaktadır. El kenarını enstrümanın üst kısmına yerleştirerek vurarak daha aydınlık sesler elde edebilirsiniz. Eğer kajon müzik aletini vuruşlarınızın gücünü ayarlayarak çalarsanız farklı ses ve tınıları yakalayacaksınızdır. Hafif ritimsel vuruşlar ile daha sessiz, güçlü vuruşlar ise daha yüksek sesli tonlar elde edebilirsiniz. Bunun için kajon enstrümanını çalma şekliniz, enstrümanın malzemeleri çok etkili olmaktadır. Kajon diğer bir adıyla cajon müzik aletini çalma süreci kişisel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Enstrümana uyum sağlama sürecinizden tutun enstrümanı deneme sürecinize kadar etki etmektedir. Bu da sizin ne kadar çok alıştırma yapmanıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kendi tarzınızı yakalamak ve gelişmek için bol bol denemeler yapıp sabırlı olmanız gerekmektedir.

4) Kajon (Cajon) Fiyatı

Kajon diğer bir adıyla cajon müzik aleti üretilmiş olduğu malzeme ve enstrümanın özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra alacağınız firmanın güvenirliği, hizmet kalitesi ve alacağınız müzik aletlerinin kalitesi çok önemlidir. Çünkü olumsuz bir hizmet aldığınızda güvenilir markalar bu sorunu gidermek adına ilgileneceklerdir. Biz lastvoice olarak yıllardır hizmet vermekte olduğumuz için sizlere bu güvenli ve kaliteli bir hizmeti daha emin bir şekilde sunmaktayız.