249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Ksilofon Nedir?

Eski Yunancadan gelen ksilofon, iki paralel ahşap üzerine çeşitli boyuttaki demir plakaların yerleşmesiyle meydana gelen bir örf aletidir. Vurmalı bir müzik aleti olan ksilofon 2 parçadan oluşmaktadır. Bunlar ahşap çubuklar ve farklı boyutlardan ve notalardan oluşan ksilofondur. Ahşap çubuklar ucunda yuvarlak tokmaklar yer almaktadır. Bu ahşap çubuklar ksilofonu çalmak için kullanılır.

Ksilofonun Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Çocuklara ritim duygusunu aşılarken eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.

El ve kol koordinasyonunu geliştirerek bedensel gelişiminde büyük bir katkı sağlar.

Ritim becerilerine katkıda bulunarak müzik hafızası edinmesini sağlar. Böylelikle ezber ve sesleri taklit etme yeteneği gelişmiş olur.

Ksilofon örf aleti çocuğunuzun kendisini ritim ile ifade etmesini sağlar. Aynı zamanda müzik haricinde de kendisini hem sizlere hem de çevresine ifade etmesini sağlar.

Ksilofon Nasıl Kullanılır?

Vurmalı müzik aleti olan ksilofon, adından da anlaşılacağı üzere ahşap çubuklar üzerindeki farklı boyutlardaki demir plakalara tokmaklı ahşap çubuk ile vurularak çalınmaktadır. Farklı tonlarda çalmak içinde farklı boyuttaki plakalara istenilen ritim ve sese göre vurularak çalınmaktadır. Eşlik edeceğiniz müziğe ve ritime göre çalma şekliniz değişkenlik gösterecektir. Çocuğunuz ksilofon örf aletini deneyerek ve sesleri taklit ederek doğru tınıları yakalayacaktır.

Ksilofon vurmalı müzik aletini incelemek, bilgi almak ve güvenli bir şekilde satın almak için lastvoice sayfamızı ziyaret edebilir, örf aletleri kategorisinden ksilofon vurmalı müzik aletini bulabilirsiniz.