12.500,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
11.897,00 TL 9.870,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
11.897,00 TL 9.870,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Akustik Bateri

Akustik bateri sahnelerde en sık kullanılan müzik aletlerinden biridir. Akustik bateriyi yeni nesil olan dijital veya elektronik bateriden ayıran ve öne çıkaran özellikleri hakkında sizler için detaylı ve kapsamlı inceleme yaptım. Öncelikle bateri hakkında genel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bateri davul, zil, pedal, davul sehpası ve stantlar gibi unsurların yer aldığı ve çeşitlendiği baget, fırça ve benzeri ekipmanlar ile icra edilen ritim enstrümanıdır. Vurmalı tip müzik aletleri ailesinde değerlendirilen akustik bateri kullanıldığı müzik türü başta olmak üzere bölgelere göre ekipman açısından değişkenlik gösterebilir. Ayrıca oldukça kompleks yapıda bilinen bu enstrüman davul ve zil modellerinin farklı ölçülerde bir bütün haline getirilmesi ile eşsiz ses ve tını özelliklerine sahip olmuştur. Akustik bateri modelinin en önemli kısmı yani profesyonel düzeyde vazgeçilmez olarak kullanılmasının en büyük sebebi ise vuruş hassasiyetidir. Bu konu sürekli olarak akustik olarak bilinen klasik bateri modellerinin dijital modeller ile kıyaslanmasında önemli kılavuz olmuştur. Nasıl mı?

Öncelikle teknolojinin hayatımıza girmesi ile birçok enstrüman çeşitlenmiştir. Öncelikle gitar ve enstrümanların elektronik versiyonlarını görsek de günümüzde dijital piyano ve dijital bateri modelleri de oldukça ön plana çıkmıştır. Dijital piyano ürettiği sesleri yazılım ve efekt birimleri odağında çeşitlendiren ve kademeli vuruş tepkilerine sahip olan enstrümandır. Fakat akustik modeller de ses ekipmanlar odağında sınırlı kalsa da konu tepkilere aldığımız cevaplar olduğunda eşsiz öneme sahip müzik aletleri karşımıza çıkmaktadır. Akustik bateri modellerinin en çok talep edilmesine sebep olan bu unsuru sakın ola hafife almayın, çünkü birçok baterist için kendine özgü yeti ve düzeyini göstermekte bu vuruşlar oldukça önemlidir. Akustik bateri modellerini satın alırken en çok karşımıza çıkabilecek unsurların başında ise sahne ve üst seviye icralarda ses verilerini nasıl dijital ortamlara aktaracağımız gelir. Akustik bateri modellerinde elde edilen sesleri davul mikrofon seti olarak bilinen set halinde satılan bu elektronik ses donanımları aracılığı ile üretilen sesleri kayıt altına alabilir ya da daha geniş alanlara aktarmak için dijital se verisi haline dönüştürebilirsiniz.

Akustik Bateri Hakkında Soru ve Cevaplar

Akustik baterinin yapı özellikleri nelerdir?
Akustik bateri kompleks bir yapıya sahip olsa da günümüzde güncel olarak en çok kullanılan ritim enstrümanlarından biridir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte taşınma ve konumlandırma açısından daha kullanışlı olan dijital bateri modelleri ortaya çıkmıştır. Fakat akustik bateri özgün ses ve yapı özelliklerini kaybetmeden en çok kullanılan bateri türü olmayı başarmıştır. Akustik bateri modelleri farklı ölçü ve yapı özelliklerine sahip başta davul, zil ve pedallardan oluşur. Elbette bu enstrüman ile kullanılan birçok ek ekipman bulunmaktadır. Fakat genellikle baget ile kullanılan bu enstrümanın ana parçaları bunlardır.

Akustik bateri ile kullanılan ek ekipmanlar nelerdir?
Akustik bateri ile birlikte en çok kullanılan ve olmazsa olmaz ürünler davul stantlarıdır. Ana parçaları bir arada tutmaya olanak tanıyan T yapıda ve harici kullanılan davul standı modelleri kullanılır. Ayrıca zil, davul ve pedalların yanı sıra kullanılan müzik türü ve bölgeye göre özelleşen kısım ve bölümler dahil olabilir. Sürekli ve genel olarak baget ile icra edilen akustik bateri modelleri fırçalarla dahi kullanılabilir. Sahne, stüdyo ve benzeri ortamlarda ise bu enstrümana ek olarak birçok ses aygıtının yanı sıra bateri mikrofon setleri kullanılır. Üretilen sesi dijital ortamlara aktarmak veya amfi hoparlör aracılığı ile daha geniş kitlelere sesleri ulaştırmak için tercih edilebilir.

Akustik bateri nerelerde kullanılır?
Akustik bateri modelleri hemen hemen tüm müzik türlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Günümüzde elektro müziğinin bir parçası olarak kabul görmesine rağmen birçok askeri bandolarda farklı davul türleri ve benzer öğeleri kullanılmıştır. Davul ve zillerin bir araya gelmesi ile şarkı ve ses projelerine ritim açısından yön verebilen bu enstrümanlar her geçen gün daha geniş alanda kullanılmaktadır. Günümüzde ise sahne, stüdyo ve birçok müzik türünde oldukça verimli bir şekilde kullanılan vurmalı tür müzik aletlerinde öncü ve önde gelen enstrümanlardan biridir.

Akustik bateri ödeme yöntemleri nelerdir?
Akustik bateri olarak kabul edilen klasik bateri ya da davul seti olarak adlandırılan ürünlerimizi oldukça pratik olan 3d güvenlikli sitemiz üzerinde yer alan kredi kartı ödeme yöntemi ile satın alabilir ya da mevcut tutarları belirttiğimiz banka hesaplarına havale veya eft şeklinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akustik bateri kargo süresi nedir?
Akustik bateri modellerini 1 iş günü içerisinde güvenle paketleyerek kargoya vermekte ve normal şartlar altında devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere ulaştırmaktayız. Elbette akustik bateri modelini satın aldığınız zaman zarfında ki mevcut yoğunluk ve tedarik kanallarımıza olan mesafeniz bu sürelere artı ve eksi yönde etki edebilmektedir.