139,00 TL 99,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
139,00 TL 99,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
249,00 TL 169,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
139,00 TL 89,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
249,00 TL 169,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
259,00 TL 179,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
299,00 TL 239,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
89,00 TL 39,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
139,00 TL 89,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Ses Kablosu ve Konnektör

Ses kablosu, dijital çok yönlü disk, fiber optik ses sistemleri gibi farklı ses aygıtları arasındaki bilgileri iletmek için kullanılan kablodur. Genel olarak bu kablo fiber optik görsel kablo ile birlikte kullanılırsa çok daha yararlı olacaktır. Diğer yandan konektör ise, elektrik devresi oluşturmak için kullanılan bir elektro mekanik cihazdır. Platformlardan, oyunlardan yada müziklerden çok daha iyi kalite almak için ses kabloları birebirdir. Tabi ses sistemlerinde, sesleri çok yüksek kaliteden dinlemek istediğinizde buda çok iyi ses kablosu modellerinden geçmektedir. Piyasada birçok modelin her bütçeye uygun kaliteli ses kablosu modelleri bulunmaktadır. Stereo ses kabloları, dijital ses kabloları ve fiber optik kablolar temiz ve doğal temiz sesler duyabilmeyi sağlar.

Ses Kablolarının Kaliteli Ses İçin Önemi

Ses kabloları kaliteli ses almak için çok önemlidir. İstediğiniz kadar ultra yüksek ses kapasitesine sahip hoparlör olsa dahi eğer ses kabloları iyi değilse kaliteli ses alma olanağınız çok düşüktür. Profesyonel anlamda kaliteli ses almak için üretilen kablolar bu nedenle çok önemlidir. Bu arada normal kablolardan daha farklı özel kaplamalar ile üretilmektedir. Profesyonel stüdyolarda, platformlarda, ses cihazlarında ve evlerde profesyonel ses kablosu modelleri tercih edilmektedir. Ses kabloları geri planda olmasına rağmen aslında çok önemlidir. Hoparlörler ön planda olmasına rağmen ses kabloları profesyonel anlamda sesi kaliteli veren ürünlerdir. Ayrıca hoparlörün, ses kaynağının hangi türden bağlantı noktasına sahip olduğu bilinmesi çok önemlidir.

Ses Kablosu Çeşitleri

Ses kablosu modellerinde ses verilerini arada araç olmadan başka cihaza aktaran aux ses kablosudur. Aux kablosu bağlantı noktalarında cihazın uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Diğer bir türü ise jak kablosudur. Fotoğraf makinesi, kamera ve dvd player gibi ürünlerin tv ye bağlanması çok önemlidir. Bir diğeri ise sesin çok daha hızlı ve yüksek kalitede aktarımını sağlayan kablo fiber optik kablosu modelidir. Ses ve görüntü sistemlerini birbiri ile bağlamak için kullanılan rca kablosu modelidir. Ses kaynağıyla cihazı bir birine bağlayan ve çok yüksek kalitede ses aktarımını sağlayan optik ses kablosudur. Bu sebeple ofis, iş yada her hangi bir mekanda çok daha kaliteli müzik dinleme farklılığı sunmaktadır.

Ses Kablosu Satın Almadan Önce Ne Yapmalıyız

Ses ile ilgili tüm detayları bilmek çok önemlidir, tam anlamıyla performans almak istediğinizde çeşitli araştırma yapmakta da fayda vardır. Kablo boyutu, içindeki tellerin özelliği önem teşkil etmektedir. Ses kablosunu almaya karar verdiğinizde hoparlörün bağlantı noktalarını bilmek ve buna göre uyumlu kablo seçmek çok önemlidir. Kablonun kaliteli olması da bilindiği üzere çok önemlidir. Kablo alırken kaplamasına dikkat edilmeli bakır mı değil mi iyi seçilmelidir.

Ses Kablosu Fiyatları

Ses kablosu fiyatları noktasında marka, teknik özellik ve çok opsiyonlu olması belirleyici olmaktadır. Ayrıca kalitesine göre de fiyat belirlenmektedir. Özellikle diğer kablolara göre aux ses kablosu biraz daha uygun olabilmektedir. Diğer yandan kabloların boyutu fazla oldukça fiyatta o denli artmaktadır. Bu arada kablo alırken cihaz ile entegreli bir şekilde uyumlu olması çok önemlidir. Genel olarak değerlendirdiğimizde kaliteli ve profesyonel anlamda ses almak için kabloların teknik özellikleri ve bol opsiyon seçeneklerine odaklanıp ürünü alırsanız çok daha iyi olacaktır.

Ses Kablosu Hakkında Soru ve Cevaplar

Ses kablosu nedir?

Ses kablosu ses sistemleri için olmazsa olmaz önem taşıyarak ses verilerini iletmek için kullanılan kablolardır. Bildiğiniz üzere özel yapısı sayesinde ses, enerji yani güç aktaran kablolar üretilmektedir. Kablolar hayatımıza ses ve görüntüleme sistemlerinin gelişmesi ile hayatımıza girmiş tv, radyo, araç ve gereçlerle gördüğümüz ürünlerdir. Çoğu gördüğümüz ve karşımıza çıkan kablolar genellikle akım taşımaktadır. Yani mevcut cihazın ihtiyacı olan elektrik gücünü aktarmak için geliştirilmiş ve kullanılmaktadır. Ses sistemleri için sadece ses taşımak için kullanılan ses kablosu modelleri olduğu gibi de hem ses hem de güç için kullanılan ses kabloları da bulunur. Bildiğiniz üzere kablolar içerisinde yer alan hat ve yolların amacı da bunlardan biridir. Yani güç yani enerjinin taşındığı hat ile sesin taşınacağı hat genellikle farklı olmakla birlikte tek bir en dış yüzey ile sarmalanır. Böylece katmanlar ortaya çıkmış birbirinden ayrışan stereo veya mono kablolar farklı dayanıklılık ve kalitelerde yer alır. Ses ve benzeri kablonun kalitesi direkt olarak iletkenliğe etki edebildiği gibi de farklı kalite ve dayanıklılığa sahip ses kabloları üretilmekte ve geliştirilmektedir.

Ses kablosu nerelerde kullanılır?

Ses kablosu genellikle ses elektronik ekipmanları ile kullanılır. Genellikle mikrofonlar ile kullanılan bu eşsiz ürünleri hoparlör ve benzeri ses aktaran sistemlere ses verilerini taşırken dahi kullanabiliriz. Bildiğiniz üzere titreşimler sayesinde taşınan ses verilerini en iyi ve güvenli şekilde aktarmanın en iyi yolu kaliteli ve kullanışlı ses kablosu modelleridir.

Ses kablosu satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Ses kablosu satın alırken öncelikle ekipmanların mesafesi ve alan kullanımına göre ölçüsüdür. Doğru ölçüde değerlendirilen ses kablosunun iç ve dış kalitesi direkt olarak ses verisinin ulaşılmasında etki eden önemli unsurlardan biridir. Sonrasında ise kablonun uç konektör ve benzeri adlandırılan uçlarıdır. Yani jak veya xlr biçiminde sonlanması gerektiğini ise mevcut cihazların yapısına göre belirleriz. Böylece farklı uzunluk ve kalitelerde bulunan mono ve stereo ses kabloları kullanılmaktadır.

Ses kablosu ödeme yöntemleri nelerdir?

Ses kablosu modellerini 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde kolayca ödeyebilir ya da mevcut tutarları banka hesaplarımıza havale veya eft şeklinde de ödeyebilirsiniz.

Ses kablosu kargo süresi nedir?

Ses kablosu modelleri 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılır. Mutlaka ürün kargoya geçtikten sonraki süreler bizin etkimiz dışında olduğu için sürelerde artı ve eksi yönde değişebilmektedir.