3.690,00 TL 3.250,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.190,00 TL 1.890,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
669,00 TL 599,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Soundbar TV Ses Sistemi Modelleri

Soundbar TV ses sistemi, evinizde harika bir deneyim yaşamanız için üretilmiş teknolojiler arasındadır. Gerilimli sahneleri en yüksek kalitede duymak, müzikleri en kaliteli şekilde dinlemek için siz de soundbar kullanabilirsiniz. Sevdiklerinizle daha kaliteli ve eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayan tek parça soundbarlar, az yer kaplayan yapıdadır. Televizyon ünitenizde kolayca konumlandırabileceğiniz ideal ölçüdeki ses sistemlerini şarjlı ya da kablolu seçenekleriyle tercih edebilirsiniz. Kolayca tozunu alabileceğiniz, az yer kaplayan ama çok ses çıkaran bu cihaz sayesinde sesli etkinlikleriniz çok daha keyifli bir hal alabilir. 

Soundbar Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?

Televizyon harici bir hoparlöre ihtiyaç duymadan da çalışabilen bir cihazdır. Bunun yanında televizyon izleme ve müzik dinleme gibi özel zevklerinizi daha da katlamaya yardımcı bir ses sistemi kullanabilirsiniz. Sesi eş zamanlı olarak film sahnesindeymiş gibi duymaktan keyif alabilirsiniz. Sesi daha güçlü ve efektleri daha etkili şekilde duymak isterseniz televizyonunuzla cihazın bağlantısını kolayca kurabilirsiniz. Bluetooth özelliği sayesinde televizyon bağlantısını hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 

Soundbarların avantajları şu şekildedir: 

  • Hoparlöre ilaveten daha güçlü bir ses elde etmenize yardım eder. 

  • Doğal ve güçlü bir ses elde ederek izleme ve dinleme deneyiminizi daha da iyileştirmeyi sağlar. 

  • Bluetooth bağlantıları sayesinde bilgisayar ve mobil cihazlar aracılığıyla müzik dinleyebilirsiniz.

  • Wi-fi aracılığıyla da televizyon bağlantınızı kurabilirsiniz. 

Soundbar kullandığınızda sesin daha temiz ve hacimli bir şekilde çıktığını fark edebilirsiniz. Lastvoice çatısı altında yer alan soundbar modellerini kullanarak evinize profesyonel film ve müzik deneyimi getirebilirsiniz. 

Farklı Soundbar Türleri ve Özellikleri

Soundbar türleri arasında: USB bağlantı ve MP3 çalma özelliği bulunan, hem şarjlı hem kablolu modeller yer alır. Ses kalitesi ve güç özellikleri açısından her modelin farklı olduğunu görebilirsiniz. 40 Watt, 160 Watt, 170 Watt gibi farklı güç özelliklerinde soundbar modellerini tercih edebilirsiniz. Televizyonunuzun güç özelliğiyle uyum sağlayacak bir ses sistemi aldığınızdan emin olmalısınız. Surround soundbar sayesinde sadece soldan ve sağdan değil, sesi her açıdan alabilirsiniz. Bazı sistemlerde yer alan subwoofer desteği yer alır. Bu, sesin daha dolgun ve etkili şekilde çıkmasını destekler. 

Soundbar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

HDMI girişiyle ses ve görüntü verilerini televizyonunuza aktarırken ARC teknolojisinden yararlanabilirsiniz. HDMI ARC teknolojisini kullandığınızda televizyona giden sesin geri dönüşü için ayrı bir kabloya ihtiyaç duymazsınız. Güç durumuna göre değişiklik gösteren modelleri televizyonunuzun inç özelliklerine uygun şekilde tercih ettiğinizden emin olmalısınız. EARC teknolojisi sesten beklediğiniz performansı en iyi kalitede almanıza yardım eder. HDMI ARC ve eARC kullanımı soundbar teknolojisinden beklediğiniz üstün performansı almanıza katkı sağlar.  eARC teknolojisi, bant genişliğini ve hızı son derece artırmasıdır. 

 

En İyi Soundbar Markaları ve Modelleri

En iyi soundbar markaları araştırmasında sektörde çok sayıda marka yer alır. Fiyat performansıyla ve uzun süreli kullanımıyla memnun edici sonuçlar almanıza yardım eden markalardan bir tanesi ise Maxword olarak ön plana çıkar. 

Şarjlı ve kablolu kullanım seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz Maxword soundbar modelleri, tek parça ve ses sistemiyle birlikte subwoofer seti bir arada olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir. Sesi daha dolgun ve zengin bir yapıda almak için subwoofer kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Maxword SLC-40USB-BT Şarjlı Soundbar 40 Watt modeli şarjlı çalışır. Bluetooth ve USB bağlantılarına olanak tanır. Dışarıdan ses ve görüntü aktarımı için USB bağlantısı kurmanızı sağlar. Bluetooth sayesinde mobil cihazlardan aktarım yapmanızı kolaylaştırır. Aux özelliği sayesinde farklı formatlardaki müziği tek kablo yardımıyla televizyona aktarmanıza olanak tanır. 

Maxword SLC-160 USB BT Soundbar modeli, Aux girişiyle tek kablo aracılığıyla birden çok müzik formatında içerik yüklemenizi sağlar. Uzaktan kumandayla kendi müziğinizi yönetme şansınız bulunur. 

Maxword SLC-170BT Soundbar modeli, 42 inç ve üzerindeki televizyonlarınız için uygundur. 130 Watt güce sahip subwoofer ile uyumlu çalışır. RCA kablo ve Aux bağlantı özelliklerine sahiptir. Hızlı ses gidiş ve geri dönüşü için tasarlanmış RCA sistemiyle yüksek performans elde edebilirsiniz. Aux girişi sayesinde farklı formatlardaki ses dosyalarını tek bir kablo yardımıyla televizyonunuza aktarabilirsiniz. Uzaktan kumanda özelliği sayesinde yerinizden hiç kalkmadan bütün bağlantılarınızı kolayca yapabilirsiniz. 

Soundbar Kurulumu ve Yerleştirme İpuçları

Soundbar sistemleri, gelişen ses teknolojileriyle birlikte basit bağlantı yapılarına sahip hale gelmiştir. Satın aldıktan sonra nasıl kullanacağını merak edenler için soundbar nasıl kurulur?

Tercih ettiğiniz soundbar tek kolondan oluşuyorsa kurulumunuz oldukça basittir. Televizyon ünitenize ya da konsolunuza, kutu ya da ses sistemleri için ayrılmış bölüme ses sisteminizi yerleştirin. Tek parça değil de ses sisteminiz birkaç parçadan oluşuyorsa ve birden çok hoparlörünüz varsa bunları da televizyona yakın yerlere konumlandırın. Genel olarak hoparlörlerin ve ses cihazlarının fan kısımlarını açık bırakacak şekilde konumlandırdığınızdan emin olun. Düzenli şekilde tozlarını alarak fan kısımlarının tıkanmasını engelleyin. Ses sisteminizden beklediğiniz verimi alabilmek için onları doğru konumlandırdığınızdan ve kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde cihazda arızalar baş gösterebilir. 

Soundbar ve TV Bağlantı Seçenekleri

Soundbar ve televizyon bağlantı seçenekleri genellikle bluetooth ve Wi-fi yöntemleriyle mümkündür. Her iki seçenek de televizyona kablosuz bağlantı kurmanıza yardım eder. Bluetooth bağlantısıyla bir kez cihazı tanıttığınızda elektrik kesintisi ya da herhangi bir güç kaybı nedeniyle bağlantınız kopabilir. Cihazınız yeniden aktif olduğunda televizyonunuzu yeniden tanır. Wi-fi bağlantısı aracılığıyla da soundbar ve TV kurulumunu sinyal üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu tür bağlantılarda her seferinde yeniden cihazı tanıtmanıza gerek kalmaz. Hızlı ve kolay bağlantı seçenekleriyle ses sisteminizi kolayca kurup kullanabilirsiniz.  

Soundbar Fiyatları

Elde etmek istediğiniz kaliteye oranla ödeyeceğiniz rakam değişiklik gösterir. Uygun soundbar fiyatları bütçenizi zorlamayan ses sistemlerini kolayca satın almanızı sağlar. Piyasa standartlarına uygun bir kalite ve uygun fiyatlı modeller yardımıyla daha keyifli bir ses ve müzik deneyimi yaşayabilirsiniz. Kolay kurulum özellikleri, az yer kaplayan cihazlar, temizlik yapmanızı da kolaylaştırır. Bütçenize uygun soundbar modellerini Lastvoice güvencesiyle satın almak için şimdi kategorimizi inceleyebilirsiniz.