599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
998,00 TL 830,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
830,00 TL 672,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
998,00 TL 749,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

USB Stüdyo Mikrofonu

Stüdyo kayıtları için imal edilen condonser mikrofonlar, kapsül yönlerinden farklı tasarım ve özelliğe sahiptir. Profesyonel ses sitemlerinin başında gelmektedir condonser mikrofonlar. Teknolojik formlar ile tasarlanan ve imal edilen sistemler, kardiod kutup deseni ile imal edilmektedir. Frekans aralıkları genellikle 20 Hz ile 20 kHz oranları sunan mikrofon çeşitleri, marka ve model özelliklerine göre daha profesyonel kapsamlar sunar. Bunları inceleyebilmek için Lastvoice marka ürünleri incelemeniz önerilmektedir.

Stüdyo kayıtları için üretilmiş olan condonser mikrofonlarının kablolu veya kablosuzun yanı sıra USB’li olarak kullanılan türüdür. Bu mikrofonlar ortalama bir süre vermek gerekirse eğer 3 saat gibi bir süre boyunca kayıt yapabilmektedir. Bu kayıtlardan sonra bunları bilgisayara yükleyebilirsiniz ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

USB Stüdyo Mikrofonların Kullanımı

Genel amaçlı olarak stüdyo kayıtları için kullanılır, bunun yanı sıra iletişim bazlı etkinliklerde, müzik etkinliklerinde kullanılmaktadır. Vokal ve enstrüman kayıtlarında, konferanslarda, seminerlerde, karaoke etkinlikleri ve DJ etkinlikleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra USB stüdyo mikrofonları sokak röportajları için veya yanınızda taşıyarak bir deniz kenarında da kayıt yapmanıza olanak sağlamaktadır. Taşınabilir olduğundan ve ufak boyutlarda bulunduğundan dolayı her an çıkartarak kayıt yapabilirsiniz. Ancak belirli bir kullanım limiti olduğundan dolayı şarj etmeniz ve hafızasını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat etmediğiniz durumlarda sorunlar yaşayabilir, kayıt yapmak istediğiniz an kayıt yapamayabilirsiniz.

Bir kamp ateşinin etrafında kayıt yapmak istediğiniz bir şarkı veya başka bir ses için kullanılması oldukça büyük bir avantaj olacaktır. Bu sebeple ufak ve taşınabilirliği ön plandadır. Bu ürünleri incelemek adına Lastvoice markanın modellerini inceleyebilirsiniz. Bir çok donanım ve tasarıma bağlı olarak değişken özellikleri bulunmaktadır. Lastvoice ürünlerini bu özelliklerden hangilerinin size uygun olduğunu incelemek ve kullanmak istediğiniz ürünü seçebilmek adına incelemede bulunabilir, ürünleri bir birleriyle karşılaştırarak size uygun olanı tercih etmeniz kolaylaşır.

Almak istediğiniz usb stüdyo mikrofonları farklı Hz aralıklarında çalışmaktadır. Bunun yanı sıra dB hassasiyetleri de farklı olmaktadır. Almak istediğiniz ürünlerin Hz ve dB özelliklerinin yanı sıra performanslarını da incelemelisiniz.


Usb Stüdyo Mikrofonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Usb Stüdyo Mikrofonu Nasıl Çalışmaktadır?

Usb stüdyo mikrofonu çalışma prensibi diğer profesyonel mikrofon modellerinin aksine daha kolay ve konforludur. Örneğin, kıyaslama yaparak anlatmak gerekirse, bir adet condenser mikrofonu bilgisayara bağlamak için ses kartı, phantom power ya da +48v destekleyen mikserler kullanılmaktaydı. Ancak, eğer usb stüdyo mikrofonu satın alırsanız, direkt olarak bilgisayara bağlayarak ekstra harcamalardan kurtulabilir, aynı performansı alabilirsiniz. Ek olarak, canlı yayın ve ses kayıtlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu mikrofon modelleri, bilgisayarın ses kartı ile uyumlu olduğundan dolayı, bilgisayarda ekstra bir kurulum yapmaya gerek kalmadan tak çalıştır mantığıyla çalışmaktadır. Sonuç olarak, usb stüdyo mikrofonlar yeni başlayanlar ve bütçesi kısıtlı insanlar için oldukça avantaj sağlayan ve çalışma prensibi açısından stüdyo ses sistemleri arasında kurulumu sadece tak çalıştır olan basit ve iyi bir cihazdır.

Usb Stüdyo Mikrofonu Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Usb stüdyo mikrofonu alacağınız zaman ilk kriterler unsur frekans aralığı ve kapsül yapısının özelliğidir. Daha sonraysa, hassasiyet, empedans, desibel ve güç gereksinimi olacaktır. Bu değerlerin her marka ve model ya da profesyonellik aralığına göre değişiklik gösterdiğinden dolayı kesin bir değer aralığı vermek doğru olmayacaktır. Ancak, her profesyonellikte iş için cihaz bulunan bu kategoride, her bir ürünümüz kendi değer aralığını en iyisi ya da gereksinimleriniz için yeterli olacaktır. Buna ek olarak, bu kategorideki ürünlerin normal usb özelliği olmayan modellerden pahalı olmasının nedeniyse, içerisinde bilgisayarlar ile uyumlu bir ses kartına sahip olduğundan dolayı. Ancak, bunun dışında ekstra bir özellik veya buna benzer bir şey bulunmamaktadır. Üretim amacı sadece ekstra harcamalardan kurtarmak ve farklı çalışma prensiplerine uyumlu olmasıdır. Sonuç olarak, eğer amfi, mikser, ses kartı veya phantom power mevcutsa, bu mikrofonu satın almanıza gerek yoktur.

Ucuz Usb Stüdyo Mikrofon Fiyatları İçin Uygun Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Usb mikrofon fiyatları için açtığımız bu başlık adı altında, en iyi veya en pahalı ürünlere göz atmanıza gerek yoktur. Bizce, her içeriğe göre tüm markalar ve modelleri aynı fiyat aralığından veya çok yakın fiyatlardan satıldığından dolayı, bir fiyat karşılaştırmasından ziyade ödeme seçenekleri karşılaştırmanız daha mantıklıdır. Bunun için, sitemizin sizlere sunduğu kredi kartına özel 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit imkanlarından yararlanmak tamamen sizlerin tercihine kalmıştır. Ek olarak, peşin ödemeye yani EFT veya havale ödemeye özel indirimli fiyatlara tekrar indirimli fiyata ek indirimlerden yararlanabilirsiniz. Son olarak, siparişinizi firmamızın açık olduğu saatlerde yaparsanız yani çalışma saatleri içerisinde, aynı gün kargolama garantisi vermekteyiz.