169,00 TL 129,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
149,00 TL 115,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.990,00 TL 2.590,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 75,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 75,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
199,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.350,00 TL 3.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
139,00 TL 99,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.379,00 TL 3.623,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.649,00 TL 1.549,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.599,00 TL 1.499,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.990,00 TL 2.650,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.990,00 TL 2.650,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 499,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.579,00 TL 1.449,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
679,00 TL 566,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
8.490,00 TL 6.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
5.990,00 TL 4.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Gitar Modelleri Ve Fiyatları 

Klasiğinden akustiğine, elektrosundan basına gitarın çok sayıda modeli bulunur. Gitar modelleri, çalma teknikleri ve ses karakteristikleri açısından farklı özelliklere sahiptir. İyi kötü bütün müzik türlerini bir yerinden yakalayan ve herkesin çeşitli şarkılardan sesine aşina olduğu klasik gitar ise en çok tercih edilen modellerden biridir. 

Klasik gitar nedir? Telli, ritim ve parmak teknikleriyle çalınan, altı telli çalgıdır. Gitarın farklı modelleri arasında: akustik, klasik, elektro, bas gitar yer alır. Gitar modelleri, akustik yapısıyla klasik ya da akustik olmak üzere ikiye ayrılır. Elektro gitarlar, klasik elektro gitar, bas ve akustik gitar olmak üzere farklı çeşitlere ayrılır. 

Ses kalitesine göre farklı segmentlere ayrılan gitar modellerini, yeteneklerinize ve bütçenize göre değerlendirebilirsiniz. Lastvoice kalitesinin en güzel fiyat performans gitarlarını tercih etmek isterseniz kategorimizde yer alan küçük ve büyük gitar seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 

Gitarın Tarihçesi: Geçmişten Günümüze Gitarın Evrimi 

Günümüzde sesi kadar tasarımıyla da beğeni toplayan gitar acaba bugünkü görünümüne nasıl ulaşmıştır? Modern gitar tarihçesi incelendiğinde ilk insandan günümüze gelene kadar müzik için çeşitli telli müzik aletleri kullanıldığı görülmüştür. İnsanlar, ilk telli çalgıları, doğadaki malzemeleri kullanarak üretmiştir. Yapılan kazı çalışmalarında eski medeniyetlere ait gitara benzeyen telli çalgılar, bulunmuştur. 

Gitarın tarihçesinin M.Ö.1300’lerden eskiye dayandığı bilinir. Bu tarihlerde bir Hitit kabartmasında gitar şekline rastlanmıştır. 17. ve 18. yüzyıllarda barok gitar, 19. Yüzyılda modern gitar modelleri kullanılmaya başlanmıştır. Gitar ilk önce 5 sonra 6 telli şekilde üretilmiştir. Günümüzde yaygın olarak 6 telli modeller kullanılsa da tel sayısı daha fazla olan 7 ya da 12 telli gitarlar da bulunur. 

Gitar Modelleri: Hangi Tür Sizin İçin Uygun?

Gitar modeli seçimi, özellikle yeni başlayanlar için kritik bir aşamadır. Ellerinizin gitara alışması ve çalarken enstrümandan zevk alıyor olmanız önemlidir. Sol elinizi kullanıyorsanız solak gitar modellerinden bir tanesini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde gitarı yanlış pozisyonda tutacağınız için doğru sesi çıkarmanız mümkün olmaz. 

Çocuk gitarı - junior gitar seçerken, onun boyuna uygun rahat çalabileceği modelleri incelemelisiniz. Çocuklar için üretilmiş olan junior gitar modelleri, siyah, mavi, beyaz, pembe, klasik gitar rengi gibi çok sayıda alternatife sahiptir. Fiyat performans ürünü kategorisinde yer alan Midex CG çocuk gitar seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

Gitar çalmayı öğrenmek için kendinize yetişkin enstrümanı almak istiyorsanız öncelikle bir müzik marketi ziyaret edebilirsiniz. Size farklı segmentlerde ve türlerde gitar seçenekleri sunabilen bir adresten seçiminizi daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Online gitar alışverişi yapacaksanız, öncesinde yine bir müzik marketi ziyaret ederek gitar modellerine göz atabilirsiniz. 

Sektörün öncü markalarından olan Lastvoice, Midex, Maxword, Rennes en kullanışlı enstrüman modelleriyle farklı segmentlerde zengin seçeneklere sahiptir. Lastvoice güvencesiyle tercih edebileceğiniz gitar aksesuarları, enstrümanı çalarken işinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Maxword markasının elektro gitar setleri, elektro gitar telleri ve aksesuarları stüdyonuzda üstün ses kalitesi elde etmenizi sağlar.  

Midex elektro gitar teli takımı, elektro gitar seti, klasik gitar teli takımı gibi aksesuarlarıyla gitar severlere tam teşekküllü alışveriş olanağı sunar. Preampli manyetik ekolayzer, akustik gitar tel takımı, elektro akustik ve akustik gitar modelleriyle geniş ürün gamına sahiptir. Rennes klasik gitar ve çanta setiyle yeteneklerinizi daha da geliştirmenize katkı sağlayacak, sektörün tanınan isimlerinden bir diğeridir. 

Hangi gitar türüne daha yakınsanız alışveriş sırasında ona uygun aksesuarları, tel takımı, ses yükseltici, gitar askısı ve standı gibi seçeneklere bakabilirsiniz. Gitarı bir sahne performansı için almak istiyorsanız yanınızda standınız, askınız, akort cihazınız mutlaka olmalıdır. Stüdyo kayıtlarında ya da arkadaş ortamlarında kaliteli bir gitar sesiyle bulunduğunuz mekânı şenlendirmek için öncelikle doğru gitar modelini seçmelisiniz. Bunun için Lastvoice profesyonelleriyle iletişime geçerek gerekli desteği alabilirsiniz. 

Gitar Nasıl Çalınır?

Gitar çalmaya başlamadan önce doğru bir gitar kursu ve gitar modeli aldığınızdan emin olmalısınız. Güvenilir bir adresten alışveriş yaptıktan ve gitar için ihtiyaç duyacağınız bütün aksesuarları aldıktan sonra ders aşamasına geçebilirsiniz. Parmaklarınız gitar üzerinde gezindikçe ona daha da ısınarak kendi gitar şarkılarınızın akorlarını bulmaya bile başlayabilirsiniz. 

Tek başınıza gitar çalmayı öğrenmek yerine evinizden hiç çıkmadan online gitar dersleri alabilirsiniz. Lastvoice profesyonel müzisyen ekibiyle size gerekli eğitim desteğini verir. Bunu, sadece size özel ders programlarıyla ve canlı derslerle sağlar. 

Gitar akort etmek ve ilerleyen süreçte telleri değiştirmek gibi işlemleri de uzmanlaştıkça kendi başınıza yapabilecek bir seviyeye gelirsiniz. Öncelikle doğru gitar modelini seçtiğinizden eminseniz, Lastvoice gitar kursu başvurusunda bulunarak gitar modelinizi ve gitar bilgi seviyenizi belirterek işe koyulabilirsiniz.

Enstrümanın doğru tutuluşu, ellerin ve parmakların konumu, notaların ve akorların öğrenilmesi, ritim atma, arpej gibi her türlü detayı sırayla öğrenirsiniz. Gitar akorlarını öğrenirken öncelikle en basit olan bir iki ya da üç tanesiyle başlarsınız. İki akor arası geçişi öğrenmek adına AM ve DM geçişini çalışarak 4/4’lük ritim denemesi yapabilirsiniz. Temel ritim bilgisinden sonra daha farklı ritim ölçülerini öğrenebilir, notaları ve akorları daha profesyonel şekilde çalabilirsiniz.  Gitar dersleri için buraya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Gitar Modelleri

Gitar çalmaya yeni başlarken, çoğu gitarist klasik modellere yönelir. Klasik gitar, temel gitar modeli olarak yaygın şekilde kullanılır. Bu gitar modelini öğrendikten sonra daha ileri teknikleri ve daha tatminkâr bir ses elde etmek için enstrümanınızı yenileyebilirsiniz. Elektro gitar sizin için daha sıcak bir sese sahipse Lastvoice profesyonellerinin de görüşünü alarak doğrudan bu enstrümanla çalışmaya başlayabilirsiniz. 

Elektro Gitar çalarken doğru açıyı, kollarınızı rahat kullanabileceğiniz pozisyonda tutarak bulabilirsiniz. Enstrümanın inceliklerini, bir uzmandan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Pena ile gitar çalabilir, ritim ve parmak hareketleriyle de güzel sololar atmanıza yardım eder. 

Bas Gitar öğrenecekseniz burada parmak,  pena ve slap teknikleriyle farklı çalış şekilde deneyebilirsiniz. Bu gitar modelleri için Midex MBG serisini profesyonel çalışmalarınızda kullanmak üzere tercih edebilirsiniz. 

Klasik ve akustik gitar çalmak isterseniz bu iki gitarın görünüş olarak birbirine neredeyse tıpatıp benzediğini fark edebilirsiniz. Buradaki en temel ayrım iki gitardan çıkan seslerdir. Klasik gitar daha yalın bir ses çıkarırken akustik gitar, çelik tellerin verdiği ekoyla daha gür bir sese sahiptir. Klasik gitar yeni başlayanlar için akustik gitara göre akor basma konusunda daha kolaydır. 

Klasik gitar için tercih edebileceğiniz Midex CG,  Midex MGX, Rennes RGS, Maxword X50 gibi farklı serileri inceleyebilirsiniz. Akustik gitar için Midex XC, Midex PHX, Midex GRX serilerini ve Maxword M450-EQ ya da M501-EQ modellerini tercih edebilirsiniz. 

Gitar Akordu Nasıl Yapılır? Pratik Yöntemler

Gitar akordu en basit şekliyle telden çıkan sesin kulağa doğru gelip gelmemesiyle ilgilidir. Akordu düzgün olan bir gitar, her notayı düzgün sesle çıkarır. Akort bozuk olduğunda tellerin burgu kısımları sıkılır ya da gevşetilir. Bu yöntemle tellerin doğru ses ayarına getirilmesi sağlanır. Bunu yaparken arada tele vurularak çıkardığı ses kontrol edilir. En başta bunu doğrudan telin çıkardığı sesi dinleyerek yapabilmeniz zor olabilir. Sonraki süreçte gitar akort cihazları yardımıyla ya da online akort programları sayesinde gitar akordunuzu yapabilirsiniz. 

Gitar Telleri Nasıl Değiştirilir? Adım Adım Rehber

Gitar telleri, kullanım dolayısıyla zamanla yıpranır. Bazıları kopabilir. Bu da ses kalitesini ve müzikten aldığınız keyfi büyük oranda etkiler. Yıpranmış gitar teli değiştirme adımları şu şekildedir: 

1.Gitarın tellerini burgu kısımlarını çevirerek gevşetmeye yarayan bir çevirici yardımıyla çıkarın. Çeviriciyi burguya geçirdikten sonra makara sarar gibi çevirin. Bütün burgulara bu işlemi uyguladıktan sonra tellerinizin iyice gevşediğini görebilirsiniz. 

2.Telleri çıkardıktan sonra en kalın tel en üste gelecek şekilde köprü ve burgu kısımlarına telleri sırayla yerleştirin. En kalından en inceye doğru sırasıyla köprü ve burgu kısımlarına telleri yerleştirip birkaç kez dolayarak sabitleştirdikten sonra telleri sırayla sarmaya başlayabilirsiniz. Her tel sarma işlemi öncesinde teli en serbest halindeyken perdesine yerleştirin ve burada gergin bir şekilde elinizle sabitleyin bir taraftan da sarın. Artık belli bir gerginliğe ulaştıktan sonra sarmayı bırakın.

3.Yeni gitar teli takma işlemini bitirdikten sonra enstrümanınızın akordunu kontrol edin. Telleriniz yeni olduğu için ilk başta akordunuzun oturması zaman alır. İlk bir hafta boyunca her gün akort etmeniz gerekebilir. Sonrasında sesin daha kaliteli olduğunu ve akordunuzun eskisi kadar kaymadığını fark edersiniz. 

Tel değiştirme işlemini, gitar çalmaya yeni başlarken ve acemilik süresinde kendi başınıza yapamayabilirsiniz. Bu işlemi, gitar satın aldığınız ya da kurs aldığınız merkezde yaptırabilirsiniz. 

Gitar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler: Hangi Özellikler Önemli?

Gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında gitarın ses kalitesi en başta gelir. Bunu sağlayan en temel şey ise gitarın malzemeleridir. Gitar yapım malzemeleri genellikle kaliteli ağaçlardan tercih edilir. Ladin, ıhlamur, akçaağaç, maun gibi malzemeler kullanılarak üretilir. Gitar ses kalitesi, farklı enstrüman çeşitleri için değişiklik gösterir. Genel olarak bütün gitar çeşitlerinde kaliteyi belirleyen faktörler, gövde, köprü, ses titreşiminin aktarıldığı rezonans tahtası şeklinde ifade edilebilir. 

Gitar Fiyatları

Gitar fiyatlarını etkileyen faktörler, seçtiğiniz modelin özellikleri, tel kalitesi, yanında aldığınız aksesuarlar olmak üzere sıralanabilir. Başlangıç ve üst segment modellerde uygun gitar fiyatları tercih edeceğiniz markanın ve modelin özelliklerine göre değişir. Lastvoice güvencesiyle satın alacağınız gitar modellerine ilaveten online kurs avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Gitar fiyatları kendi alt türlerine ve bu gitar türlerinin kalite seviyelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu çeşitler içerisinde en ekonomik olan modelin klasik olduğunu söyleyebiliriz.

Gitar fiyatları, çok değişken bir fiyat aralığına sahiptir. Bunun sebepleri ise, gitarın türü, gitarın yapıldığı malzeme ve gitarın duruşu diyebiliriz. Gitar türü şu şekilde etkilemektedir: piyasadaki en pahalı gitar türü akustik gitarlardır. Bunun nedeni ise, akustiğinin diğerlerine göre daha güzel olması ve daha çok tercih edilmesinden dolayıdır. En uygun gitar türü de klasik gitarlardır. Klasik gitarlar, her şarkıyı kolaylıkla söyleyemediğinden ve genellikle jak girişi olmadığından pek fazla tercih sebebi olmamaktadır. Diğer gitar türlerinden de bahsedecek olursak, elektrogitar genellikle rock türü şarkılarda çalındığı için kullanımı pek yaygın olmayabilir. Ayrıca, elektrogitarın etkisi göstermesi için anfi ve hoparlöre sahip olmanız da gerekebilir. Fiyatının bu düzeylerde olmasının sebebi de içerisindeki malzemelerin elektronik ve pahalı olmasından dolayıdır diyebiliriz. Son gitar türü ise bass gitarlar, bass gitarlar genellikle elektrogitar eşliğinde yardımcı gitardır diyebiliriz.Sevdiğiniz enstrüman çeşitlerini incelemek ve satın almak için şimdi gitar modelleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Gitarlar Hakkında Soru ve Cevaplar

Gitar ne tür müzik aleti ve nerelerde kullanılır?
Gitar telli müzik aletleri sınıfında değerlendirilen pena veya ellerimiz ile icra edilen eşsiz bir enstrümandır. Dünya çapında bilinen ve en çok kullanılan enstrümanlardan biridir. Standart bir gitar örneği üzerinden yapı özelliklerinden bahsetmek gerekirse, gitar modelleri gövde, gövde üzerinde ses deliği, eşik ve devamında sap, sap üzerinde perdeler, devamında baş kısmı baş kısmında ise burguları bulunan ve burgulardan gövdeye uzanan telleri bulunan eşsiz bir enstrümandır. Birçok bireyin enstrüman olarak hayalini kurduğu çeşitleri bulunan ve hemen hemen bütün müzik türlerinde kullanılan enstrümandır. Ayrıca müzik türlerinin yanı sıra ses projeleri, sahneler, orkestralar ve benzeri birçok alanda gitar verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Gitar türleri nelerdir?
Günümüzde teknolojinin hayatımıza büyük oranda nüfus etmesi ile elektro ve standart olarak birçok enstrüman ikiye ayrıldı. Hemen hemen her türün elektro olanları ya da elektro olmayanları mevcuttur. Fakat başlıca gitar türleri, klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar ve bas gitar olarak kabul görür.

 

Elektro gitarların avantajları nelerdir?
Elektro gitar modelleri üzerinde bulunan girişler sayesinde tellerden direkt olarak üretilen ses verilerini dijital ortamlara aktarmak ve yayımlamak amacı ile alır. Böylece üretilen sesler kusursuz bir şekilde kayıt altına alınabilir ya da geniş kitlelere amfi ve hoparlör yardımı ile aktarılabilir.

 

Hangi tür gitardan başlamalıyım?
Elbette zevk, tarz ve amaçlarınız doğrultusunda bu sorunun cevabı çeşitlenir. Fakat günümüzde genellikle hem fiyatı hem de kullanışlılığı bakımından daha pratik yol alabileceğiniz klasik gitar modelleri başlangıç için daha uyumludur.

 

Gitar alırken nelere dikkat etmeliyim?
Gitar alırken kullanım düzeyinize uygun model ve tür tercihi başta olmak üzere kullanım alanlarınız ve maddi imkanlarınız ışığında kaliteli, kullanışlı ürünleri satın almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca benim sizlere tavsiyem ise bu alanda profesyonel olan tedarik noktalarından satın almalı hatta model ve tür tercihi yaparken bu tedarik noktalarından fikir almalı ya da kapsamlı bir araştırma yapmalısınız.

 

Satın aldığım gitar ne zaman bana ulaşır?
Ürünlerimizi size ulaştırırken ilk önceliğimiz güvenli bir şekilde paketlemek ve genellikle sipariş verildiği gün iş günümüz ise kargoya direkt vermektir. Fakat normal şartlar altında bize olan mesafeniz ve yoğunluk bu süreye etki edebilir. Prosedür olarak ise 1 iş günü içerisinde kargoya verilen gitarlarımız devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere ulaşmaktadır.

 

Belirlediğim gitar modelinin ödemesini nasıl yapabilirim?
Ayrıca sizler için özenle seçilmiş olan gitar modellerimizi taksitli bir şekilde oldukça pratik bir şekilde sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı başta olmak üzere mevcut tutarları da belirttiğimiz banka hesaplarımıza havale veya eft şeklinde de ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.