5.513,00 TL 4.715,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
12.495,00 TL 10.395,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
4.148,00 TL 3.434,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Işık Masası

Işık masası, sahne ışıklarının kontrolünü tam performanslı çalışmasını sağlayan ışık masaları ayrıca uzaktan kontrol ile sahne ışıklarının pek çok özelliğini aktif hale getirmektedir. Işık kontrol mikser olarak da bilinen cihaz pek çok mekanda kullanılmaktadır. Sahne ışık sistemleri tüm ışıkların ayarlanabilmesi, kontrol edilmesi ve programlama özelliklerine göre efekt kombinasyonlarında kullanılması bu sistemler geliştirilmiştir. Aydınlatma ve ışık sistemlerinin ana kumandası olarak dizayn edilen ışık masası ürünleri, konsol sistem özellikleridir. Lighboard olarak da anılan ışık masaları, elektronik cihaz olarak kategoriye ayrılmaktadır. Efekt sistemlerinde sıkça kullanılan cihazlar, eğlence modülü ve kontrol panelleri ile neredeyse bütün ortama rengarenk sunum yapan ürün niteliğindedir.

Işık Masalarının Özellikleri

Işık masası özelliklerinde lazer sistemlerinin kontrolü, ışıkların isteğe göre yönlendirilmesi, özellikleri ile kolayca kontrol özelliği sağlamaktadır. Disko malzemelerinde de kullanılan sistemler çokça tercih edilmektedir. Işıkların hareket kombinasyonları, açıları, desenleri, renkleri, ışık cihazlarından kontrolü sağlanmaktadır. Efekt sistemleri ile kullanılan ışık masası modelleri, kar ve sis makineleri, konfeti ve baloncuk makinelerinin kumanda edilmesini sağlamaktadır. Sahne ışıklandırma sistemleri, akıllı aydınlatma veya kontrol mekanizması olarak kullanılmakta olan ışık masaları, ses panosu formu ve medya sunucu sistemleri ile entegre bir şekilde kullanılabilir. Lazer ışıkları, disko lazer efekt projektörü, led ışık sistemleri, disko ışık sistemleri gibi sistemler sağladıkları tam performans avantajı ile kullanıcılarına benzersiz özellikler sağlamaktadır.

Işık Masası Kontrol Sistemleri

Işık masası kontrol sistemleri elektronik kontrol ekipmanları ile üretilen ışık sistemleri, entegre edilerek değişik cihazlarda kullanılabilir. Akıllı cihazlar ve dijitaller ile kullanımı sağlanabilmektedir. Genel olarak dmx 512 protokol sistemleri olarak dizayn edilen ışık masası sistemleri programlama, yazılım ve donanım programlama özelliği sunmaktadır.

Işık Sistemleri Fiyatları

Işık sistemleri fiyatları noktasında markası, teknik özelliği ve bol opsiyon seçenekleri ile belirlenmektedir. Tabi diğer yandan disko ışık fiyatları da aynı keza bol opsiyon seçenekleri ile belirlenmektedir. Diğer yandan spotlar, projektörler, spotları, led sistemlerinin tamamı aynı mekanda kontrol özelliği sağlamaktadır. Sahne ışık sistemleri almaya karar verdiğinizde kullanacağız alanların kapasitelerine ve teknik özelliklerine göre cihaz seçmenizde fayda vardır.

Işık Masası Hakkında Soru ve Cevaplar

Işık masası nedir?

Işık masası olarak adlandırılan sahne efekt sisteminin kontrol etmenizi sağlayan cihazların bir arada bulunduğu panel olarak özetleyebiliriz. Bu panelde özellikle ışık mikseri oldukça dikkat çekmektedir. Çünkü bu cihaz tüm sahne efekt sisteminde kullandığınız ışıkların tek bir mikser altında tüm kontrolünü yapmanıza olanak sağlamaktadır. Detaylara inecek olursak, istediğiniz programlamaları yapıp kayı edeceğiniz ve tek bir tuşla kayıtları aktif hale getirebilme imkanı sunan bu cihaz, ekstra olarak ışığın tüm tonunu ve gücünü kontrol etmenizi sağlamaktadır. Tabi ki, hareketlerde bu işe dahildir. Işık masasına tekrar dönecek olursak, istediğiniz boyutlarda ve gereksiniminize göre bulabileceğiniz bir kategori adıdır.

Işık masası nerelerde kullanılır?

Işık masası kullanım alanı sahne efekt sistemlerinin mevcut olduğu her türlü alanda kullanılmaktadır. Mesela düğün salonları, kafeler, barlar, konser alanları ve sahnenin var olduğu her yer diyebiliriz. Bunlara ek olarak, bu alanlarda ışık masası kullanılmadığı taktirde iş açısından yetersizlik hissedebilirsiniz. Nedeniyse, düzenin sizlere getirdiği avantajlar hem iş yükünü azaltacak hem de daha az verim alacağınızdan dolayı yeterli sahne görseline sahip olamayacaksınızdır.

Işık masası satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Işık masası satın alırken ışık mikserinin sahip olduğu kanal sayısı verim ve diğer her türlü avantajlar açısından yarar sağlamaktadır. Bunun için kanal sayısı en çok dikkat etmeniz gereken unsurdur. Fakat, tabi ki bununla beraber bitmemektedir. Diğer yandan marka ve model kalitesi de önemli bir unsurdur. Mesela ms olması yani iletimde gecikme olması sizleri ve sisteminizi olumsuz etkileyeceğinden dolayı, ms olmamasına veya maksimum 1 olmasına büyük bir önemle dikkat ediniz.

Işık masası ödeme yöntemleri nelerdir?

Işık masası ürünlerimizi sitemiz üzerinde taksit seçenekleri dahil olmak üzere 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde kolayca ödeyebilir ya da tutarları banka hesaplarımıza eft veya havale şeklinde göndererek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Işık masası kargo süresi nedir?

Işık masası modelleri ödeme işlemi onaylandığı andan itibaren normal şartlar altında en geç olmak üzere 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmekte ve ülkemizin en uç noktasına dahi devamında yer alan 2 iş günü içerisinde ulaşmaktadır.