294,00 TL 221,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
294,00 TL 221,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
431,00 TL 368,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
139,00 TL 99,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
179,00 TL 139,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 79,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
99,00 TL 79,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Müzik Aleti Capo

Müzik aleti capo, telli müzik aletlerinin sap kısımlarına monte edilerek sap donanımının kısaltılması sağlayarak perde bölümlerinin öne çekilmesine olanak tanıyan müzik aletinin bu sayede boyunu fonksiyonel bir şekilde kısaltan bu sayede çalgı aletlerinin icrasını kolaylaştıran ve rahat bir çalınım sağlayan kelepçeye de benzetilen enstrümanda transpozeye imkan tanıyan çalgı aleti aparat ekipmanıdır. Transpoze; müzikte kullanılan melodi ve akorların aralarındaki ilişkilerini muhafaza ederek farklı ton ölçüsünde söylenme ve çalınmasına imkan sağlanması olayına denilmektedir.Kapolar telli müzik aletleri içerisinde yer almakta olup başlıca;

Gitar capo, bağlama capo ve banjo capo gibi vb. müzik aletlerinde kullanılan türlere sahiptirler. Müzik enstrümanlarında fonksiyonel olarak kullanılan caponun Giovanni Battista Doni tarafından 1640 yılında kullanıldığı ve capo kelimesinin capodastro ve capo d'astro şeklinde İtalyanca nitelendirme ve kullanımlarının mevcut olduğu bilinmektedir. Farklı mekanizmalarda üretimi gerçekleştirilen capoların yaygın kullanım ve üretimlerde kauçuk bir yapıda olan çubuk şeklindeki bölüm ile demonteli tarzda alet üzerinde arka kısımdan desteği sağlanarak elastik formda ön ve arkayı kavrayacak şekilde birleşimini gerçekleştiren metal bir kelepçe şeklinde üretimleri gerçekleştirilmektedir. Capoların üertimleri mandal ve ip yapı formunda olup yaygın kullanımlarda mandal yapıda olan mekanizmalı klips modelleri tercih edilmektedir. Bu müzik aleti aparatının temininden önce hangi enstrümanda ve hangi tür modeli için kullanılacağı tespit edilmeli ve uygun olan Capo modelleri beğeni ve isteklere göre tercih edilmelidir.

Müzik Aleti Capo Fiyatı

Müzik aleti capo fiyatı, farklı markaların ham madde özellikleri, el işçiliği seçenekleri ve kalite üretim standartları ile farklı model seçeneklerine göre değişmektedir. Kullanım ihtiyaçlarına çözümler üreten capolar mekanizmalı teknik özelliklerde olmak üzere metal, ahşap ve plastik yapı formlarında üretilmektedir. Capo temininden önce kullanılan müzik aletinin klavyesinin ölçüleri ve müzik aletinin model ve türleri konusu oldukça önemlidir. Kullanım alan ve amacına uygun olan bu fonksiyonel müzik aleti aparatını uygun fiyat ve performans seçenekleri ile garanti olanaklarıyla güvenilir yerlerden dayanıklı ve yenilikçi tasarımlar çerçevesinde beğeni ve isteklerinize göre temin edebilirsiniz.

 

Gitar Capo Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Gitar capo nedir?
Gitar capo müzik aletinizin sap üzerinde konumlandırılarak seslendiricinin ses tonuna ve müzik türüne en uygun ses ve tını özelliklerine sahip bir şekilde gitarlarınızı kullanmanıza olanak tanımaktadır. Ayrıca gitar capo modelleri gitar kelepçe adı ile de bilinmektedir. Gitar sapı üzerinde perdeler arasına konumlandırılarak yani sabitlenerek kullanılan gitar kapo modelleri sapın uzunluğunu daraltmakta böylece elde edilen sesi konumlandırdığınız perdeye göre inceltmekte ve kısaltmaktadır. Profesyonel düzeyler başta olmak üzere stüdyo, sahne ve benzeri ortamlarda gitaristlerin vazgeçilmez gitar ek ekipmanlarından biridir.

 

Gitar capo hangi gitar türleri ile kullanılır?
Gitar capo modelleri tüm gitar modellerinde kullanılır. Fakat profesyonel düzeyler için özenle tasarlanan üstün yapı özelliklerine sahip gitar kapo veya diğer bir adıyla gitar kelepçe modelleri bulunur. Günümüzde en çok klasik gitar modellerinde kullanılmasından dolayı oldukça basit yapılı kelepçe modelleri bulunur. Çünkü klasik gitarlar seri üretim şeklinde olduğu için genellikle fiyat odaklı üretilmektedir. Bu sayede onlarla tercih edilen gitar kapo modelleri de fiyat odaklı olmakla birlikte tavsiye etmediğimiz ürünlere dönüşmüştür. Gitar capo satın alırken mutlaka enstrümanınız odağında kullanışlı ve kaliteli ürünler satın almalısınız.

 

Gitar capo satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Gitar capo modelleri mevcut enstrümanlarınızın sapı üzerinde yer alan perde aralarına dik bir açıda sabitlendiği için mevcut temas yüzeylerinin gitarın yüzeyini çizip, ezmemesi yani zarar vermemesi oldukça önem arz eder. Sizlerde satın alacağınız gitar kelepçe modellerinin sizlerin ürünleri ile uyumlu olması kadar da mevcut yüzeylerinin özel malzemelerden üretilmesine özen göstermelisiniz. Çünkü sizler için maddi ve manevi değeri olan gitar türleri ve modellerin uzun vadede kullanımı için tercih ettiğiniz ek ekipmanların yapısı oldukça önemlidir.

 

Gitar capo kargo süresi ve ödeme yöntemleri nelerdir?
Gitar capo ürünleri hazır stoklu olduğu için mevcut yoğunluk ve bize olan mesafeniz artı ve eksi yönde etki edebildiği gibi 1 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve normal şartlar altında en geç iki iş günü içerisinde ürünleriniz sizlere teslim edilmektedir. Ayrıca beğendiğiniz kelepçe modellerini sitemiz üzerinden oldukça pratik bir şekilde 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi ile ve banka hesaplarımıza mevcut tutarları havale ve eft şeklinde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.