299,00 TL 229,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
239,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
690,00 TL 590,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.190,00 TL 990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
5.490,00 TL 4.690,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
399,00 TL 349,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
299,00 TL 249,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
299,00 TL 249,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
349,00 TL 289,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
399,00 TL 329,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 439,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 429,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
949,00 TL 799,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 499,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
990,00 TL 749,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.190,00 TL 890,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.390,00 TL 1.190,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Enstrüman Stand & Sehpa Modelleri

Enstrüman standı sayesinde müzik aletlerini daha etkili bir şekilde kullanmanıza yarayan aksesuardır. Standları ve sehpaları müzik aletini çalmadığınız zamanlarda onları doğru şekilde saklamak için de kullanabilirsiniz. Bu aksesuarlar yardımıyla enstrümanınızı sabitleyebilirsiniz. Ev içinde müzik aletiniz için güvenli bir alan belirleyebilirsiniz. Stand aracılığıyla sabitlediğiniz müzik aletinin devrilmesini, çizilmesini ve hasar görmesini engelleyebilirsiniz. Enstrüman sehpası alırken çalgı aletinizin türüne ve modeline uygun olanı tercih ettiğinizden emin olmalısınız.  

Hangi Enstrüman İçin Hangi Model Kullanılmalıdır?

Enstrümanlar, şekil ve ağırlık bakımından birbirlerinden farklıdır. Her enstrümanın çeşidi ona özel bir saklama koşulu oluşturulmasını gerektirmiştir. Enstrüman stand & sehpa modelleri bu şekilde ortaya çıkmıştır. Nota standı birçok müzisyen ve orkestra şefi için hemen hemen aynı modellere sahiptir. Ayaklı, nota kitabını tutmaya yarayan stand modelleri, konser sırasında müzisyenin notalara bakarak performans sergilemesine yardım eder. 

Org sehpası, müzik aletini ayaklı bir düzenek üzerine yerleştirerek piyano gibi çalmanızı sağlayan sabitleyicidir. Sahne performanslarında ve evde org çalarken işinizi kolaylaştırır. Org, yapısı gereği düz bir yere konularak çalınması gereken müzik aletidir. Kucağınıza alıp çalmaya kalkarsanız dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz. Düz bir zeminde ya da org standı üzerinde çaldığınızda enstrümandan çok daha düzgün ses çıkarabilirsiniz. Stand yardımıyla denge problemini de ortadan kaldırabilirsiniz. 

Gitar standı, enstrümanı çalarken kullanabileceğiniz bir şey değildir. Gitar sehpası adıyla da anılan bu aparat, müzik aletini çalmadığınız zamanlarda saklamak amacıyla tercih edebileceğiniz yardımcı bir üründür. Stand, gitar aksesuarları arasında yer alan, satış mağazalarında enstrümanın sergilenmesi, evlerde ise sağlıklı şekilde korunması adına kullanılan ekipmandır. 

Mikrofon standı, mikrofonla konuşacağınız zaman kullanabileceğiniz yardımcı elemandır. Akrobat, masa tipi, telefon tutacaklı modelleri bulunur. Hem profesyonel sahnelerde vokal mikrofonlarına hem de ev tipi stüdyolarda konuşmacıya hareket alanı tanır.  

Hoparlör sehpası, ekipmanın fan kısımlarını açıkta bırakarak hava almasını sağlayan yardımcı elemandır. Aynı zamanda hoparlörün, sesi etkili bir şekilde verebilmesini sağlamak için tercih edilir. Hoparlör standı, cihazın, kullanılacağı alana uygun şekilde seçilmelidir. 

Referans monitör standı, ev tipi ekranların bu stand üzerine monte edilerek profesyonel yayıncılıkta kullanılan ekipmandır. İsteğe bağlı olarak ev stüdyolarında da Youtube ve Twitch gibi yayın platformları için kullanılabilir. 

Gitar Standı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Gitar standı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, enstrümanın ağırlığı ve boyudur. Güvenli ve dayanıklı gitar standı seçimi yaparak enstrümanınızı güvenle koruyabilirsiniz. Gitarların şekilleri birbirinden farklı olduğu için her gitara aynı tipte stand kullanmanız mümkün değildir. Doğru sağlamlıkta ve ölçüde stand tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Müzik aletleri mağazaları için aynı anda birden çok enstürman sergilemeyi sağlayan ikili ve üçlü gitar stantları bulunur. Dokuzlu gitar sehpası aracılığıyla gitarlarınızı arka arkaya sıralayabilirsiniz. Çentikli bölmeler gitarların konulduğu yerde sabit şekilde durmasını sağlar. Ev tipi gitar standları genellikle tek gitar taşımak için tasarlanmıştır. Evinizde gitarınızı çalmadığınız zamanlarda güvenli bir şekilde tutmak için tekli gitar standı alabilirsiniz. Beşli ve yedili gibi farklı sayıda gitarı taşımak için tercih edebileceğiniz çoklu gitar sehpaları da mevcuttur.

Mikrofon Standı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mikrofon standı ve boyutlarına göre stand seçimi yapmanız önemlidir. Mikrofonların ağırlıkları ve boyutları birbirinden farklıdır. Onların modelleriyle uyumlu bağlantı aparatlarını temin edip standa doğru şekilde bağlandıklarından emin olmalısınız. Mikrofon standı seçerken, mikrofonunuzun modeline uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Mikrofonunuz masa mikrofonu olarak geçiyorsa buna uygun olan masa mikrofon standı seçmelisiniz. Mikrofonu telefonla kullanmayı düşünüyorsanız telefonunuza uygun bir tripot almayı tercih edebilirsiniz. Bazı telefon tripotları mikrofonla uyumludur. Kameraya bakmanızı kolaylaştıracağı için mikrofon ve kameranın aynı alanda bulunmasını tercih edebilirsiniz. 

Hangi Enstrüman Standı Markaları Daha Kaliteli Ve Dayanıklıdır?

Lastvoice enstrüman standları, her çalgı aletinin boyuna ve ağırlığına uygun tasarlanmıştır. Bu noktada Lastvoice güvencesini taşıyan bütün markaları güvenle kullanabilirsiniz. Burada enstrüman tipine ve ağırlığına dikkat etmelisiniz. Enstrüman standlarının sizin amacınıza uygunluğunu önemsemelisiniz. Tek ya da iki tane gitarınız varsa dokuzlu gitar standı almak sizin için gereksizdir. Mikrofon standı alacaksanız önce vokal mikrofonu mu, masa mikrofonu mu kullanacağınızı belirlemelisiniz. Bu mikrofon modeliyle uyumlu standı sipariş vererek performanslarınızın kalitesini artırabilirsiniz. Enstrüman standı markaları arasında Lastvoice, Midex, Quenlite güvencesini taşıyan enstrüman stand & sehpa modellerini tercih edebilirsiniz. 

Yaylı Enstrümanlar İçin Hangi Stand Modellerini Tercih Etmeliyim?

Yaylı enstrümanlar için stand modelleri, her çalgının büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişir. Keman standı ve sehpası modelleri arasında duvar askısı ve portatif seçenekleriyle karşınıza çıkar. İki alternatif de kemanınızı güvenle korumanız için tasarlanmıştır. 

Viyolin grubunun daha büyük bir üyesi olan çello için sehpa alacaksanız onun boyutuna uygun modelleri tercih etmelisiniz. Genellikle müzik aletini aldığınız yerde ona uygun bir stand ya da sehpa modeli bulabilirsiniz. Lastvoice kalitesini taşıyan bütün enstrümanları ve enstrüman stand modellerini güvenle satın alabilirsiniz.

Enstrüman Standı Fiyatı

Enstrüman standı fiyatı, yapı ve teknik özelliklerine değişiklikler gösteren farklı türdeki enstrümanların taşınabilir ve sabit duvar tipi yapıları ile tekli ve çoklu teknik özelliklerine, ham madde ve el işçiliği faaliyetlerine göre değişmekte olup farklı marka ve model bazında da fiyatlandırılmaktadırlar. Kullanım alan ve amacınıza uygun olan enstrüman standı çeşitlerine her bütçeye hitap edebilen farklı marka ve modellerin uygun fiyat ve performans seçenekleri doğrultusunda garanti olanaklarından yararlanarak güvenilir yerler aracılığı ile temin edebilirsiniz.