1.990,00 TL 1.690,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.390,00 TL 1.150,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
3.190,00 TL 2.690,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.550,00 TL 1.290,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Bateri & Davul Taburesi Modelleri

Bateri davul taburesi, vurmalı çalgıları icra ederken kullanabileceğiniz koltuğun adıdır. Bateri koltuğu, birden çok davul kafasını çalarken tercih edebileceğiniz sırt destekli ve desteksiz modellerden oluşur. Lastvoice güvencesiyle satın alabileceğiniz konforu yüksek Midex bateri tabure modelleri, stüdyonuzda özgürce müzik yapmanızı destekler. 

Stüdyonuzda ya da enstrüman çaldığınız alanda ona uygun aksesuarlar tercih etmeniz performansınızı büyük oranda etkiler. Bu etkinin olumlu yönde olması, tercih ettiğiniz bütün aksesuarların ve ekipmanların yüksek kalitede olmasına bağlıdır. Ergonomi, konfor, ayarlanabilir ayak özellikleri gibi konular, seçeceğiniz bateri taburesi için önemli kriterleri temsil eder. Şimdi Lastvoice bateri modelleriyle uyumlu kalitesi yüksek davul taburelerini hızlıca inceleyebilirsiniz. 

Bateri & Davul Taburesi Nedir?

Bateri & davul taburesi tanımı ve önemi: Davul taburesi, konforu yüksek, yuvarlak oturma alanı, ideal yumuşaklık düzeyi ve ayarlanabilir ayak tasarımıyla enstrüman çalarken  kullanacağınız arkalıksız sandalye modelidir. Bateri taburesinin önemi, enstrümanı çalarken sizi doğru pozisyonda durmanız açısından desteklemesinden kaynaklanır. Yorulmadan, bütün dikkatinizi bateri ve perküsyon aletlerine verebilirsiniz. Baget yardımıyla keyifle ritim çalarken aklınız, altınızdan kayan taburede olmaz. Ergonomisi sayesine hantal bir duruş sergilemez.  Şıklığıyla birçok mekana uyum sağlayabilir. 

Bateri & Davul Taburesinin Özellikleri

Aklınızda çılgınlar gibi bateri çalmak varken unuttuğunuz bir şey olabilir mi? Bateri ve davul çalarken bir de tabureye ihtiyacınız var. Bateri & davul taburesi alırken şu özelliklerinin bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz:

Yükseklik ayarı ve ergonomi: Seçtiğiniz bateri taburesi yükseklik ayarına sahipse kendi boyunuza göre rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Bu sayede ayaklarınız yere sağlam bir şekilde basar ve ritimlerinizi çok daha dengeli şekilde atabilirsiniz. 

Konfor ve destek sağlama: Tabureniz konforu yüksek bir modelse size rahatlık sunar. Bel ve omurga desteği sayesinde performans sırasında kendinizi iyi hissetmenize yardım eder. Yüksek kaliteli ve konforlu tabure modelleri, keyifli bir performans sergilemenize katkı sağlar. 

Beden ve boyut uyumu: Oturacağınız taburenin rahatlığı, biraz da beden ve boyut uyumuna göre değişir. Oturduğunuzda altınızda küçük kalan bir tabureyle rahat performans sergileyemezsiniz. Midex marka davul taburesi modelleri ise size beklediğiniz rahatlığı, geniş oturma alanıyla sunar. 

Malzeme kalitesi: Hem sele kısmındaki sünger kalitesi hem de ayak kısmında kullanılan malzeme kalitesi, taburenizden alacağınız verimi etkiler. Sağlam ayak yapısı hem sizin ağırlığınızı rahatça kaldırır hem de tabureyi uzun yıllar kullanmanızı sağlar. 

Bateri & Davul Taburesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Müzik aletlerinizi alırken kılı kırk yardığınız gibi onlara uygun aksesuarları seçerken de dikkatli olmalısınız. Bateri ve davul taburesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler: 

  • Kendi boyunuza uygun, rahat edebileceğiniz bateri taburesi modelini tercih etmelisiniz. 

  • Sipariş vermeden önce taburenin büyüklüğünü, ayak yapısını, tasarımını, sünger ve malzeme kalitesini araştırmalısınız. Varsa daha önce kullanan kişilerin yorumlarını inceleyerek bateri taburesi modelleri hakkında hangi yorumları yaptıklarını inceleyebilirsiniz. 

  • Bütçenizin almak istediğiniz tabure modeline uygun olup olmadığından emin olmalısınız. 

  • Taburenin kullanacağınız alana uygunluğundan emin olmalısınız. 

  • Uzun yıllar dayanıklı yapıya sahip bir bateri taburesi tercih etmelisiniz. 

En İyi Bateri & Davul Taburesi Markaları ve Modelleri

Bütçeye uygun seçenekler arasından Midex TB-267 Bateri Davul Taburesi, çift parantez tripod tasarımlıdır. Bu özelliğiyle güvenli ve konforlu bir oturuş sunar. Ayarlanabilir ayak yapısıyla çalma sırasında tabureyi kendinize göre konumlandırabilirsiniz. Deri kaplama yuvarlak kauçuk kısmı, çalışırken rahat etmeniz için tasarlanmıştır. 

Midex TB serisinde yer alan konforuyla çalış zevkinizi artıracak diğer bateri & davul taburesi modelleri, TB-277, TB-287 ve TB-297’dir. Midex TB-297 modelinde bulunan bisiklet tipi sele kısmı, keyifli bir oturma deneyimi sunar. Sırt dayamalı üst segment modelde, sarsıntısız çalışmanın keyfini sürebilirsiniz. Profesyonel müzisyenlerin kullanımı için idealdir. 

Bateri & Davul Taburesinin Bakımı ve Temizliği

Bateri & davul taburesinin bakımı ve temizliği son derece basittir. Tabureyi, iç mekânda, yağmura, suya ve neme maruz bırakmadan saklamaya özen göstermelisiniz. Nemli bir bezle düzenli olarak tozunu alabilirsiniz. Bu sayede üst kısmında yer alan deri kaplamayı nemlendirerek kurumasına engel olabilirsiniz. Uzun süreli kullanım için ayak kısımlarını ve sandalyenin tamamını suya maruz bırakmamalısınız. Taburenin ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler bu kadar basittir. 

Darbeye maruz bırakmadan, gerekli temizliğini yaparak kullandığınızda hem enstrümanı hem de aksesuarlarını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Her aksesuarı olması gerektiği şekilde kullanmanızda fayda vardır. Uzun süreli kullanım için ipuçları arasında davul taburesinin düzenli olarak kullanılması yer alır. Kullanmadığınız eşyaları gerekli şekilde temizlemeyi de bırakırsanız üzerleri toz tutmaya başlar. Ayar noktalarında tortular oluşabilir. Bu nedenle düzenli olarak temizliğini ve bakımını yaptığınız müzik aletleri ve aksesuarları size daha uzun yıllar eşlik edebilir. 

Bateri & Davul Taburesi ile Doğru Oturma Pozisyonu

Bateri & davul taburesi alırken doğru oturma pozisyonunuzu düşünmelisiniz. Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde kalması, eklemlerinizin ve omurganızın çalış sırasında zarar görmemesi için doğru tabure modelini seçmelisiniz. Performans sırasında ellerinizi, vücudunuzun duruş pozisyonunu buna göre ayarlamalısınız. 

Bateri ve davul taburesi alırken duruşunuzu destekleyecek modelleri ve oturma alanı geniş seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Oturma alanı geniş tabure modellerini seçtiğinizde kalçanız oturma alanına doğru bir şekilde yerleşir. Oturma süresi boyunca rahat hissedersiniz. 

Bateri & Davul Taburesi Fiyatları 

Bateri & davul modellerini tercih ederken seçeceğiniz aksesuarın bütçenize uygunluğuna da dikkat etmelisiniz. Üstelik Lastvoice güvencesiyle Midex kalitesini bir arada bulacaksınız. Uygun fiyatlı davul taburesi modelleri için bütçenize uygun seçenekleri kategorimizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Kolay ayarlanabilir ayak tasarımına, yüksek malzeme kalitesine sahip olmalarının yanında fiyat performans ürünü olmalarıyla tabure modellerimizi çok seveceksiniz. Hem stüdyolarda hem de sahnelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bateri davul taburesi modellerinden kedinize uygun olanı şimdi sipariş verebilirsiniz. 

Hangi Bateri Davul Tabureleri Stüdyo ve Sahne İçin Uygundur? 

Sahne bateri taburesi seçerken her şeyin kusursuz olmasına öze göstermelisiniz. Canlı performansta sanatçının ahengini bozacak olumsuzlukları böylece ortadan kaldırabilirsiniz. Gerekirse sanatçının sürekli kullandığı tabureyi sahneye taşıyabilir veya aynı kalitede bir modeli sahne ortamına getirebilirsiniz. Stüdyo bateri taburesi seçerken mekânın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Hem sanatçının rahat edeceği hem de stüdyo ortamında rahat konumlandırabileceğiniz bateri taburesi modellerini seçmelisiniz. 

Lastvoice güvencesiyle tercih edebileceğiniz tabure modelleri fiyat performansı açısından beğenilen seçenekler arasındadır. Tabureler fiyat performansıyla paralel olarak metal kısımlardaki malzemeleriyle farklı kalitelerde üretilir. Tek başına alüminyum kaplama, demir – alüminyum kaplama karışımı olmak üzere iki ayrı ayak kalitesi bulunur. Midex tabure modelleri, hem tasarım hem de ergonomi açısından farklı zevklere hitap edecek yapıdadır. Boy ayarı, ayak tasarımı, fiyatlar ve konfor kapsamında tercih edebileceğiniz bateri davul tabureleri için şimdi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.