Youtuber Ekipmanları

Günümüzde öyle bir meslek dalı doğdu ki, büyükten küçüğe herkesin ilgi alanına giren, zorlanmadan yapabileceğiniz, ekstra bir şey gerektirmeyen bu meslek dalı günümüze popülerliğini git gide artırmaktadır. Tabi ki youtuber mesleğinden bahsediyorum. Kulağa biraz tuhaf gelebilir, ama bu işten aylık dudak uçuklatan rakamlar kazanan youtuberlar mevcuttur. Tabi burada görsellik insanların dikkatini çekme çok önemlidir. Profesyonel olarak bu işi daha da üst sıralara taşıyan kişiler de mevcuttur. Örneğin enes batur 11 milyon takipçisi ile tam bir profesyonel olarak youtuberlık işini yapmaktadır. Tabi burada önemli olan faktörlerden biri de youtuber ekipmanları, içerikleri ve youtuber seti olmak üzere farklı opsiyonlar mevcuttur.

Youtube Ekipmanları Listesi

Youtuberlar içeriklerini oluştururken kendilerine daha fazla ilham versin diye; youtube ekipmanlarını çok daha iyi kullanmak istemektedirler. Dahası görüntü, ses gibi işin mutfağı olan bu opsiyonlar çok önemlidir. Youtube ses kartı, youtube kulaklığı ve youtube mikrofonu çok önemlidir. İçerik en önemli kısmı olmasına rağmen bu faktörlerde çok önemlidir. Baktığımızda youtube ekipmanları listesinde hemen hemen paket halinde satılan sistemler mevcuttur. Ancak paket halinde alırken özellikleri incelenmeli ve ona göre siparişler verilmelidir.

Youtube Ekipmanları Nelerdir

2005’den bu yana kendini geliştiren ve kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayan müzik paylaşım platformu olan youtube kendini olağanüstü şekilde geliştirmiş ve global olarak neredeyse herkese ulaşmıştır. Özellikle canlı yayın özelliği ile diğer platformların önüne geçen youtube neredeyse dünyada bir numara diyebiliriz. Tabi bu gelişmelere ile birlikte youtuberlık diye bir kavram doğmuştur ki hemen hemen herkesin yaptığı bir şey haline gelmiştir. Dijital çağda neredeyse herkes bir sosyal mecra da takılırken youtuberlar da bu platformlarda kendilerini göstermeye çalışmaktadır. Kimileri oyun içeriği üreterek, kimileri bir yerleri gezerek, kimileri ise eğitim üzerine videolar çekerek youtuberlık yapmaktadırlar. Tabi bu noktada youtuber ekipmanları gerekmektedir. Youtuber yaka mikrofonu gibi.

Pek çok firma youtube ekipmanları üretmektedir. Neredeyse dünyanın bildiği platformda herkes içerik üretmek için birbiri ile yarışa girmektedir. Bunlardan en önemlisi spekon, akg, lastvoice, superlux gibi firmalar başı çekmektedirler. Özellikle teknik özelliği yüksek olan lastvoice markasının BM800 modelinin mikrofon sehpası+shock mount+fast track+pop filtre tarzındaki setleridir.

Youtube ekipmanları baktığımızda bunlardan bazıları; stüdyo kayıt setleri, stüdyo ses kartları,  stüdyo kulaklıklar, monitör standları, referans monitörleri, stüdyo deck mikserler,  stüdyo monitörler ve  shock mountlardır.

Youtuber Mikrofonu

Genel olarak sizlere youtuber ekipmanları ile bilgiler vermeye çalıştık, ayrıca teknik özellikleri ve markaları ile de bilgiler verdik. Birde youtuber mikrofonu da göz ardı edilmeyecek unsurların başında gelmektedir. Youtuberlar için en önemlisi izleyicisine kaliteli görüntü ve içerikler sunmak istemektedirler. Burada sipariş vermek istediğinizde www.lastvoice.com.tr den siparişlerinizi verebilirsiniz.

 

Youtuber Ekipman Setleri Hakkında Soru ve Cevaplar

Youtuber home stüdyo ekipmanları nelerdir?

Youtuber home stüdyo ekipmanları bu işin başlangıç düzeyi olarak kabul üretmekle birlikte üretilen içerik ve düzeye göre çeşitlenir. Fakat başlangıç düzeyi dahi olsa genel itibari ile olması gereken elektronik ses ekipmanları ve benzeri ürünler bulunur. Öncelikle mikrofon, ses kartı gibi unsurlara ihtiyaç duyulur. Üretici veya mevcut kaynaklardan çıkan ses dalgalarını dijital ortamlara aktarmak için kullanılır. Basit düzeyli mikrofon ve enstrüman girişi olan mikser, amfi modelleri olabilir. Ayrıca akıllı cihaz üretilen projenin detaylarına inebilmek gerekli işlemleri uygulayabilmek için bilgisayara ihtiyaç duyulur. Ayrıca kamera, hoparlör, enstrüman veya tüm bu ekipmanlar için üretilen ek ekipmanlar kullanılır. Elbette tüm bu ekipmanların sınıfı, kalitesi, özellikleri ve benzeri önemli unsurları içerik üreticisinin alanı ve amaçları doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir.

Youtuber nedir?

Youtuber son yıllarda popüler olmuş, sosyal medya içerik üreticisine verilen isimdir. Youtube adlı sosyal medya aracılığı ile projelerini meraklılarına ve takipçilerine sunduğu için Youtuber olarak adlandırılmıştır. Günümüzde Twitch, TikTok, Facebook, İnstagram ve benzeri sosyal medya platformları için oyun, müzik, bilgi, teknoloji, sağlık, spor, moda ve benzeri konular çerçevesinde içerik üreten birçok kişi bulunmaktadır.

Youtuber ekipmanlarını bir araya getirirken nelere dikkat edilir?

Youtuber ekipmanlarını bir araya getirirken benim sizlere tavsiyem sizlere doğru ve verimli yol gösterebilecek profesyonel kişilerden yardım almanızdır. Fakat imkanlarınız dahilinde deneme yanılma ya da doğru bilgiye sahip internet aracılarından edindiğiniz bilgiler ışığında da youtuber ekipmanları bir araya verimli bir şekilde gelebilir. Bu yüzden öncelikle kullanım düzeyi, amacı, alanı ve içerik türüne göre özel olarak ürün araştırması yaparak bu ürünleri güvenilir tedarik kanallarınızdan bütçeniz odağında en kısa zamanda tedarik ederek başlamanızı tavsiye ederim.

Youtuber ekipman setlerinin ödeme yöntemleri nelerdir?

Sizler için özel olarak profesyonel kişiler tarafından hazırlanan youtuber ses ve efekt sistemlerimizi 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde kolayca ödeyebilir ya da mevcut tutarı belirlenen banka hesaplarımıza eft veya havale şeklinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Youtuber ekipman setlerinin kargo süresi nedir?

Youtuber ekipman setlerimiz 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Elbette sizler için hazırlanan paketleri aldığınız an ki yoğunluk ve mesafe gibi unsurlar bu sürelere direkt olarak etki edebilir.