641,00 TL 536,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
641,00 TL 536,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
641,00 TL 536,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.910,00 TL 10.385,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.082,00 TL 935,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.562,00 TL 2.195,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.562,00 TL 2.195,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.694,00 TL 4.473,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
5.030,00 TL 4.788,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
14.763,00 TL 14.060,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
37.496,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
57.551,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
77.690,01 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
97.829,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
326,00 TL 263,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.090,00 TL 890,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
219,00 TL 159,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
349,00 TL 275,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Kablolu Mikrofonlar

Kablolu mikrofon, mikrofon girişine kablo ile bağlantı sağlanan tek yönlü ve dinamik mikrofon modelleri, kullanıcılarına sağladığı avantajlar sayesinde oldukça çok tercih edilmektedir. Kablolu mikrofonlar, telsiz mikrofonlar gibi kablosuz bağlantı sistemleri kullanmamaktadırlar. Ayrıca kablolu mikrofon, mikser, anfi veya bilgisayar gibi ses işlemleri yapımında kullanılan ürünler ile kablo bağlanarak ses iletimi gerçekleştirirler.

Kablolu mikrofonlar toplantı salonu, okul veya benzeri ses uygulamalarında kullanılmaktadır. Bugünlerde karaoke sistemlerde de kullanılan kablolu mikrofonlar oldukça yaygın kullanılmaktadır. Kablosuz mikrofonlara nazaran çok daha fazla tercih edilen kablolu mikrofonlar, kolay kuruluma sahip olması ile bilinmektedir. Bu arada kablolu mikrofonlar, bazı yerlerde profesyonel mikrofon olarak da bilinmektedir.

Kablolu Mikrofon Türleri

Kablolu mikrofon türlerinde en çok kullanılan el tipi kablolu mikrofonlar başı çekmektedir. Ayrıca el tipi kablolu mikrofon yanında, kafa tipi, masa tipi, yaka tipi kablolu mikrofon modelleri de bulunmaktadır. Genel olarak mikrofon türlerinin yanında condenser kablolu mikrofon ve dinamik kablolu mikrofon türleri de bulunmaktadır. Mike tipi kablolu mikrofon, gişe tipi kablolu mikrofon, anons mikrofonu gibi kullanım maksadına göre de kablolu mikrofon üretimi yapılmaktadır.

Kablolu Mikrofon Özellikleri

Kablolu mikrofon özellikleri noktasında hassas ses tınısı, tek yönlü kutup şekli modeli, 5 metreye varan mikrofon kablosu, 600 Ohm’a varan yüksek empedans değerleri, 50Hz ila 15.000Hz arasında değişkenlik gösteren empedans değerleri, plastik ile metal ve gümüş gövde seçeneklerine karşın renklendirme opsiyonları, çeşitli direnç ayarları, gürültü önleyici ile kullanıcılarına benzersiz özellikler sağlamaktadır.

Profesyonel mikrofonlar dinamik vokal mikrofonlarını, kablolu el mikrofonlarını, kardiyoid dinamik mikrofonları, ayaklı mikrofonları kaliteli mikrofon modellerini kapsamaktadır. Diğer yandan da profesyonel olmayan uygulamalarda kullanıcılar daha uygun modeller aramaktadır. Bu noktada ucuz mikrofonlar, uzakta yer alan alıcıya ses dalgalarını göndererek bağlantılı ses sistemlerinden performans sağlar. Ucuz mikrofonlar çok fazla firmanın ürettiği ürün olduğundan dolayı kolayca ve her yerde bulabilirsiniz. Profesyonel mikrofonların markalarına baktığımızda çeşitli sahne uygulamalarında, çoklu kişiye hitap edilmesi gereken alanlarda kullanılmaktadır. Markaların başında könig, shure, lastvoice gibi firmalar gelmektedir.

Profesyonel Kaliteli Mikrofonlar

En iyi mikrofon markaları içinde akg, shure, hepa merz gibi markalar başı çekmektedir. Bu yüzden en iyi mikrofonlar almak için kullanıcılar araştırma yapmaktadırlar. Bu noktada teknik özellikleri ve bol opsiyon seçenekleri tercihleriniz arasında olması önemlidir. Canlı performanslar, çok amaçlı kullanımlar ve stüdyo etkinlikleri gibi alanlarda çok fazla kullanılmaktadır.

Kablolu Mikrofon Fiyatları

Kablolu mikrofon fiyatları noktasında modeli, ses kalitesi, markası, yapımında kullanılan malzeme kalitesi, güç özellikleri gibi unsurlar belirleyici olmaktadır. Özellikle teknik özellikleri ve bol opsiyon seçenekleri olması sayesinde tercih edilen kablolu mikrofonlar fiyat olarak da kullanıcılarına geniş tercih alanı sağlamaktadır. Her marka, kendi içinde onlarca farklı türde kablolu mikrofon modeli tasarladığından dolayı ürün çeşitliliği sağlanmaktadır. Bu noktada almaya karar verdiğinizde, marka ve teknik özelliklerine odaklanıp ona göre tercih yapabilirsiniz.

Kablolu Mikrofonlar Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kablolu Mikrofonları Neden Almalıyım?

Kablolu mikrofonlar satın alım aşamasında herkesin aklında neden kablosuz almayayım düşüncesi vardır. Tabi ki, kablosuz mikrofonların son gelişmesinden bu yana neredeyse sıfır sorunlu cihazlar piyasaya çıkmıştır. Bu cihazlar, sizlere konforu ve ekstra iş gücünüzü sizlerden alabilmektedir. Ancak, bu cihazlar için kusursuzdur diyemeyiz. Eğer kusursuz bir mikrofona sahip olmak istiyorsanız, bu seçiminizi kablolu mikrofonlar yönünde yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, her ne kadar parazit veya diğer sorunlardan koruyan kablosuz mikrofonlar üretilse de, kablolu mikrofonlar ses dalgalarını bakır kablo yardımıyla aktarabildiği için bu konuda daha kusursuz olmaktadır, fakat kablosuz mikrofon modellerinde de kusursuz olanlar mevcut olsa da, bu modeller maddi bakımında ciddi farklar görebileceğiniz modelleridir. Diğer nedenlerimize gelecek olursak, MS yani sesin anlık olan ulaşım gecikmesi kablolu mikrofonlarda kusursuz bir şekilde hızlıdır. Ancak, kablosuz sistemler için mesafe arttıkça MS yani sesin gecikmesi artabilmektedir. Sonuç olarak, özellik ve diğer açılardan aynı gibi gözükse de, kullanım alanı uygunsa kablolu seçimi yapmanızda her zaman avantaj vardır.

Kablolu Mikrofonlar Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kablolu mikrofonlar almadan önce sisteminizin profesyonelliğine göre frekans aralığı, desibel ve gereksinimiz hangi kapsül yapısıysa ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Buna ek olarak, yaptığınız performansa göre dinamik veya condenser ya da diğer yapıda mikrofon seçimleri de tamamen sizlere kalmıştır. Diğer yandan, mikrofon kadar kablo uzunluğu ve kablonun hammaddesi de bir o kadar önemlidir. Sebebiyse, yukarıda bahsettiğim üzere MS yani sesin alıcıya ulaşmada gecikmesinden kaynaklıdır. Bunun için, %100 bakır kabloları tercih etmeniz yarar vardır. Ekstra, kablo uzunluğu da bu konuda etkin rol oynadığından dolayı, işiniz gereksinimin dışında bir uzunlukta kablo seçimi yapmanıza gerek yoktur, çünkü ses de kalite düşüşü yaşayabilirsiniz. Son olarak, kablonun esnek ve dört mevsim uygun olması, kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir.

Kablolu Mikrofonlar İçin Ödeme Yöntemleri Nedir?

Kablolu mikrofonlar için siz değerli müşterilerimize özel olarak hazırladığımız ödeme seçeneklerini bu başlık adı altında öğrenebilirsiniz. Öncelikle, kredi kartıyla alışveriş yapıyorsanız, sizin için 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varabilen taksit imkanları sunmaktayızdır. Ek olarak, EFT ya da havale ile yaptığınız alışverişlere özel ek indirimler sizlere sepette otomatik olarak uygulanmaktadır.

Kablolu Mikrofonlar Kargo Süresi Nedir?

Kablolu mikrofonlar için kargo süresi iş saatleri içerisinde yaptığınız alışverişe özel aynı gün kargoya verme garantisi vardır. Diğer yandan, iş saatleri dışında veya tatil sayılan günler içinde yaptığınız alışverişleri ilk iş gününde kargoya vermekteyizdir.