4.379,00 TL 3.623,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
7.361,00 TL 6.174,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
8.490,00 TL 6.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
5.990,00 TL 4.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
6.930,00 TL 5.891,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
6.930,00 TL 5.891,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.379,00 TL 3.623,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
9.120,00 TL 7.600,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.746,00 TL 3.948,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
8.022,00 TL 6.720,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.746,00 TL 3.948,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
7.854,00 TL 6.594,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
8.022,00 TL 6.720,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
7.151,00 TL 5.985,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
9.377,00 TL 8.169,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
6.930,00 TL 5.891,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
6.990,00 TL 5.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
6.990,00 TL 5.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Elektro Gitar

Elektro gitar, seslerin manyetik cihazlar yardımı ile beraber elektrik akımına dönüşümünü sağlayarak bununla bağlantılı bir şekilde amplifikatör denilen amfi aracılığı ile oluşan bu akımdan ses elde etme işlemine olanak sağlayan bir gitar türü olmaktadır. Kullanım alanı yaygın olan bu ürünler üretildikleri dönemde yüksek ses seviyelerini yakalayabilmelerinden dolayı dikkatleri üzerine çekerek kullanım alanlarını genişletmişlerdir. Yine üzerinde bulunan manyetik donanımlar aracılığı ile değiştirilebilir sinyal özelliklerine de sahiptirler. Yıllara göre tür ve markaların artmasıyla birlikte birçok yapı ve teknik özelliklerde elektro gitar modelleri kullanıcılarının ihtiyaçlarına çözümler üretmektedir. Elektronik gitarlar ortaya çıktıkları zamandan günümüze kadar caz, pop, rock n roll, r&b, punk, heavy metal gibi müzik türlerinde kullanıma alanı bulmuşlar ve yaygın bir şekilde kullanılarak bu alanlara ilginin artmasını da sağlamışlardır.

Telli çalgılar grubuna dahil olan elektro gitarlar olarak adlandırılan elektronik gitarlar türlerine göre boş gövdeli ve katı gövdeli gitarlar olarak ikiye ayrılmaktadırlar. 
Boş gövdeli elektro gitarlar; kıvrımlı üst yüzey yapısına sahip olan ve sesin gitar donanımındaki boşluk bölgeden yankılanmasına olanak tanıyan aynı zamanda yükseltici donanımına gerek duyulmadan kullanılabilen gitar türüdür. Tüm bunlara rağmen bu gitar türünde manyetik aparatlarda bulunabilmektedir. Boş gövde özelliğine sahip bu gitar türünde f deliği olarak bilinen kemandaki delik özellikleri bulunabilmektedir. Ahşap donanımları bir ağaçtan oyulmuş olabileceği gibi ısı ile preslenmiş olan ağaçtan da olabilmektedir. 
Katı gövdeli elektro gitarlar; yapı özellikleri bakımından masif bir gövde özelliğinde olan sesin doğal yollar aracılığı ile yüksek ses seviyelerine çıkmasına izin vermeyen bir gövde özelliğinde olan ses konusunda yüksek çıkışlar noktasında geri besleme ile makul seviyelere inmesini sağlayan bir gövde türü olmaktadır. Elektro gitarlar yani elektronik gitarlar olarak birçok fonksiyonel özelliklere sahiptirler. 
Yapı ve teknik özellikleri bakımından burgu ve tel donanım özellikleri, köprü özellikleri, ahşap özellikleri, renk ve desen seçenekleri, manyetik özellikleri, eşik özellikleri ve ton ayarları, gibi özellikler ile üst düzey ses performanslarının gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadırlar.

Elektro Gitar Fiyatı

Elektro gitar fiyatı, farklı markaların inovasyon çalışmalarıyla bağlantılı olarak üretimini gerçekleştirdikleri modellere göre değişmekte olup bu modellerin ahşap donanımlarında kullanılan ham madde özellikleri, elektronik sistemlerinde kullanılan devrelerin manyetiklerin ham madde özellikleri, tel donanımlarının özellikleri, el işçiliği seçenekleri ve üretim standartları farklı fiyat aralıklarının olmasına doğrudan etki etmektedir. Başlangıç seviyesi için uygun olacak elektro gitar modellerini her bütçeye uygun olacak şekilde makul fiyat aralıklarında ve yüksek ses performansları özelliklerinde temin etmek mümkün olabilmektedir. Profesyonel kullanımlar için bu alanda kendini kanıtlayarak ön plana çıkmış olan gitar modelleri de ihtiyaçlara uygun olarak temin edilebilir. Bu aletlerin temini konusunda istek ve ihtiyaçlara göre seri üretim elektro gitar modellerinin yanı sıra el yapımı elektro gitar tasarımları da mevcuttur. Kullanım alan ve amacına uygun olacak şekilde uygun fiyat ve performans olanakları ile garanti avantajlarıyla desteklenen farklı markadaki elektro gitar modellerine güvenilir yerlerden erişim sağlanarak temin edilebilir.

 

Elektro Gitar Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Elektro gitarın ses ve yapı özellikleri nelerdir?
Elektro gitarda elde edilen sese geçmeden önce herkesi ilk karşılaşmadan itibaren etkisi altına alabilen yapı özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Elektro gitar üzerinde genellikle volüm kontrol ve ses ile ilgili önemli ve ince ayarlamaların direkt olarak enstrüman ya da amfi üzerinden yapılarak icra edildiği müzik aletidir. Bu eşsiz müzik aleti pena yardımı ile icra edilir çelik tellere sahiptir. İcra esnasında elde edilen sesler elektronik girişler sayesinde direkt olarak dijital ortamlara aktarılarak kayıt altına alınabilir ya da anlık olarak amfi ve hoparlör yardımı ile yayınlanabilir. Yani klasik gitar modellerinden sesi geniş alanlara yaymak için mikrofon aracılığı ile sesi dijital ekipmanlara alırken, bu ürünlerde direkt olarak tellerin titreşiminden elde edilen sesler dış seslerden izole bir şekilde alına bilir.

 

Elektro gitar da neden ses deliği yoktur?
Bu sorunun cevabını en iyi şekilde anlamak için ses deliği olan müzik aletlerinde bu kısmın ne işe yaradığını bilmeliyiz. Öncelikle genellikle klasik, akustik ve benzeri gitar modellerinin gövdesinin üzerinde ses deliği bulunmakta ve tellere temas kurduğumuz alanın tam altına yer almaktadır. Böylece tellere temas ettiğimizde ses gövdenin üzerindeki ses deliğinden geçerek iç hatta ulaşır sonrasında iç kısımdan çarpıp dönen ses derinlik ve güç kazanır. Yani bir nevi doğal amfi görevi görür. Elektro gitarlarda ses direkt olarak amfi ve hoparlör vasıtası ile duyulduğu için buna ihtiyaç bulunmaz.

 

Elektro gitar modelleri nerelerde kullanılır?
Geçmişte pop ve rock müziğinde sıklıkla gördüğümüz bu gitar türü günümüzde ise hemen hemen tüm müzik türlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle sahne ortamları, elektro müzik türleri ve geniş kitlelerin bir araya geldiği hareketli müzik türlerinde sıklıkla sahnelerde efektif bir şekilde gözleri ve dikkatleri kolayca üzerine çekebilmektedir.

 

Elektro gitar başlangıç düzeyi için uygun mudur?
Klasik ve akustik modellere göre daha zor yol kat edilebilse de ilgi ve istekle alakalı olarak elbette elektro gitar modellerinden de başlanabilir. Düzenli ve istikrarlı bir şekilde çalışmak ve bu alanda bilgili kişilerden yönlendirme ve gerektiğinde de yardım almak sizlerin işini kolaylaştıracaktır. Mutlaka en azından başlangıç düzeyine uygun olan elektro gitar modellerini güvenilir tedarik noktalarından profesyonel yardım alarak belirleyip yardım alınız.

 

Elektro gitar kargo süresi nedir?
Satın aldığınız elektro gitar 1 iş günü içerisinde kargoya verilip ve normal şartlar altında devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaşmaktadır. Elbette mevcut yoğunluk ve bize olan mesafeniz elektro gitarın size ulaşmasında artı ve eksi yönde etki edebilir.

 

Talep ettiğim elektro gitarın tutarını nasıl ödeyebilirim?
Elektro gitarı sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi aracılığı ile ödeyebilir ya da belirttiğimiz banka hesaplarına mevcut tutarları bankalarınız aracılığı ile havale veya eft yaparak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.