2.290,00 TL 1.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
2.390,00 TL 1.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
2.290,00 TL 1.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
2.990,00 TL 2.590,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
6.416,00 TL 5.439,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
6.416,00 TL 5.439,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.100,00 TL 1.799,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.775,00 TL 1.523,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Pikap

Pikap adında bilinen plak türlerini oynatmamıza yani içerisinde bulunan eşsiz ses ve tınıları dinlememize olanak tanıyan eşsiz bir müzik çalardır. Bu müzik çalarlar hakkında bilinmesi gereken ve sıkça karşımıza çıkan birçok unsurdan bahsedeceğim bu yazımda öncelikle dijital ortamlara sesin aktarılma yapısından bahsetmek istiyorum. Bilmemiz gereken diğer bir unsur ise geçmişten günümüze plak çalar, kaset çalar, cd çalar, mp3 çalar ve benzeri müzik dinlememize olanak sağlayan eşsiz ürünler ortaya çıkmıştır. Bu ürünlere en nostaljik örnek ise plak çalar yani pikap modelleridir. Pikap üzerinde bulunan plak modellerini özel kısmı sayesinde temas ederek ve bu plakların sürekli olarak döndürülmesi sayesinde müziği mevcut yapısı sayesinde çevreye duyurabilen oldukça organik ses ürünleridir. Üretilen sesin bize eskiyi hatırlatmasının birçok sebebi bulunur. Birincisi o sesin altında yer alan ve sesi bozmayan hışırtıların girişi ile gelen müziğin tadını duyanlar bilir. Sonrasında ise bu şarkılar hiçbir şekilde yani günümüz sistemine kıyas ile oldukça geniş ses aralığına sahiptir. Yani günümüzde bizlerin duyduğu ve bize sunulan ses formatlarının çoğu alan telaşı ile geliştirilmiş ve böylece sıkıştırılmış ses verileridir.

Pikap modellerinde bize iletilen sesler ise bir plak üzerinde sayılı müzikler olduğu için gerçekten oldukça özel ses ve tını özelliklerine sahiptir. Herhangi bir organik plak modelinde motor, çalma kolu, tabla ve moving magnet adı verilen iğne yer almaktadır. Plak üzerinde yer alan girinti ve çıkıştılar sayesinde iğne plak üzerinden geçerken ses elde edilir. Günümüzde ise karşımıza çıkan modeller daha çok pikap görünümlü dijital hoparlör modelleridir. Üzerinde boş ve amaçsız bir plağı çevirir iken mevcut sd kart, usb veya bluetooth bağlantısı sayesinde müzikleri sizlere aktarır. Fakat sade bir bluetooth hoparlöre kıyas ile oldukça şık bir görünüme sahip olduğu için birçok evde ve estetiği düşünülen alanda verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Bu arada en iyi pikap çalar modellerinin organik modeller olduğunu bilsek de bu ürünler artık mazi ve antika olduğu için en azından o hissiyatı yaşatmak ve dekoratif ürünleri hayatımızda var etmek amacı ile elektronik ve dijital ortamların olanaklarından faydalanarak hazırlanmış pikap modellerini tercih edebiliriz.

Pikap Hakkında Soru ve Cevaplar

Pikap nedir?
Nostaljik müzik çalar ekipmanlarının geliştirilerek günümüze dek geldiği birkaç üründen biridir. Pikap diğer bir adıyla plak çalar olarak da bilinmekle beraber oldukça geniş ses ve tını özelliklerine sahiptir. Hatta günümüzde dahi plak üzerine kayıt edilen şarkıların daha hoş olduğu ve ses kalitesinin daha yüksek olduğuna inanan birçok kişi bulunur. Pikap oldukça özel yapıya sahip plak çalar müzik aletidir. Ayrıca üzerinde çevirdiği plaklarda yer alan girinti ve çıkıntıları okuyan iğnesi sayesinde ses elde edilir. Fakat günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi ile birlikte farklı mantıkla ses üreten pikap ve pikap iğnesi modelleri bulunur.

Pikap nerelerde kullanılır?
Pikap günümüzde nostaljik bir ürün olarak sıklıkla tercih edilen üründür. Ayrıca günümüzde tercih edilen pikap modellerinin geneli dekoratif yanına odak düşülerek geliştirilmektedir. Bu sayede birçok kullanıcı ev ve benzeri tüm alanlarında kullanılan eşsiz pikap modellerini tercih etmektedir. Günümüzde nasıl ki mp3 çalar ve benzeri ekipmanlar olduğu gibi plak çalmak için ihtiyaç duyulan tüm alanlarda pikap modelleri tercih edilir.

Pikap satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Günümüz pikap modellerini satın alırken öncelikle beklentileriniz odağında tercih edilmelidir. Yani bluetooth, sd kart, usb giriş seçenekleri hatta müzik çalma formatları göz önünde bulundurulur. Elbette tasarım, iğne türü, şarjlı yapısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca şarjlı kullanım süresinin yanı sıra, kablolu seçeneğinin bulunması size için oldukça verimli olacaktır. Hatta günümüzde kayıt seçeneği bulunan kontrol biçimi pratik olan birçok plak çalar modeli geliştirilmektedir. Bu yüzden sizlere uzun vadede hizmet verebilecek ürünleri temin edebilmek adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Sonrasında ise güvenilir tedarik kanallarında amacınıza en uygun pikap modellerini satın almalısınız.

Pikap ödeme yöntemleri nelerdir?
Pikap modellerini sitemiz üzerinde yer alan oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz 3d güvenlikli sanal pos aracılığı ile taksitler dahil satın alabilirsiniz. Ayrıca pikap ürünlerimizin mevcut tutarlarını belirtilen banka hesaplarımıza eft veya havale ödeme yöntemleri aracılığı ile göndererek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Pikap kargo süresi nedir?
Pikap modellerimiz ödeme işleminiz onaylandıktan sonra 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilir. Sonrasında ise pikaplarımız genellikle 2 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılmaktadır. Fakat pikap ürünlerinin size ulaşmasına etki eden kargo şirketlerinin yoğunluk ve mesafe gibi unsurlardan dolayı ürünler elinize beklenilenden erken veya geç ulaşabilir.