734,00 TL 629,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
830,00 TL 714,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.512,00 TL 1.271,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
849,00 TL 749,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
734,00 TL 629,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
734,00 TL 629,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

BM 800 Mikrofon İncelemesi Uygun Fiyatlı Ses Kalitesi

Lastvoice BM 800 mikrofon, yüksek ses kalitesi elde etmek için kullanabileceğiniz fiyat performans ürünüdür. Condenser stüdyo mikrofonuyla enstrüman kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Vokal kayıtlarının yanında BM 800 mikrofonu podcast ve Youtube yayınları için kullanabilirsiniz. 

Kondenser mikrofon modelini, ev stüdyosu sistemlerinizde ya da  profesyonel stüdyonuzda denemek isteyebilirsiniz. Mikrofon modelini yardımcı ürünleri, stand ve sesi iyileştirmeye yarayan teknik donanımlarıyla birlikte set halinde satın alabilirsiniz. Lastvoice kalitesini yansıtan profesyonel ses ekipmanı aracılığıyla videolarınızın ses kalitesini yükseltebilirsiniz. 

BM 800 mikrofon kondenser olması bakımından dinamik mikrofonlara göre daha temiz ses elde etmenize yardım eder. Seslere karşı dinamik mikrofonlara oranla çok daha duyarlıdır. Titreşim önleyici özelliği bulunması, sesin kayıt sırasında titremesini engeller. Tripotla birlikte kullanılabiliyor olması mikrofonu sabit bir şekilde kullanmanızı kolaylaştırır. 

Lastvoice güvencesini yansıtan BM 800 mikrofon modeliyle kendi evinizde küçük stüdyonuzu kurmak için şimdi bu sete sahip olabilirsiniz. 

BM 800 Mikrofon Hangi Özelliklere Sahip?

Lastvoice BM 800 mikrofon, özellikle amatör kayıtlar için kullanabileceğiniz güzel bir stüdyo ekipmanıdır. Bağlantı kısımlarını yapabilmeniz için kutu içinden bir ucu XLR diğer ucu 3,5 mm jak girişine sahip kablo çıkar. Etkili bir performans alabilmek için 7.1 USB ses kartını jak kablosu yardımıyla mikrofona bağlayarak kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, mikrofonun sesi alabilmek ve düzgün şekilde iletebilmek için besleyiciye ihtiyaç duymasıdır.

 BM 800 kondenser mikrofonun çalışması için bütün güç kaynaklarını düzgün şekilde bağladıktan sonra ses kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. BM 800 kondenser mikrofonu cep telefonuyla uyumlu şekilde de kullanabilirsiniz. Bunun için ekstra ses kartı sipariş etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cep telefonu için Y şeklindeki ses kartını kullanarak mikrofonu telefonunuza ve mobil cihazlarınıza da bağlayabilirsiniz.Ses kartını,  Iphone cihazlar  için lighting dönüştürücü yardımıyla kullanabilirsiniz. Android ve diğer mobil cihazlarda buna gerek yoktur.

Donanımsal özelliklerinin yanında mikrofonun tasarım anlamında kaliteli bir duruşu vardır. Mikrofon modelinin tasarımı göze hitap eden zarif yapıya sahiptir. Metal gölgeye sahip olması, plastik kaplama mikrofonlara göre daha kaliteli bir duruş sergilemesini sağlar. Bunun ötesinde mikrofonun malzeme kalitesi, onu uzun yıllar kullanabileceğiniz bir dayanıklılığa ulaştırır.  

Sesi ön kısımdan ve yanlardan alan mikrofon modeli, kutu içinden shock mount ve mikrofon kılıfıyla birlikte çıkar. Yüksek ses elde etmek için mikrofonu yukarıda da belirttiğimiz gibi  +48 voltla besleyecek phantom power ile birlikte kullanmanız gerekir. Phantom power ile sesi güçlendirdiğinizde  mikrofonun kapsama alanını da artırmış olursunuz. Konuşurken mikrofonun tam dibine girmenize gerek kalmaz, ses ekipmanını masa üzerine konumlandırarak rahatça konuşabilirsiniz. Sesinizi 20-30 cm mesafe aralığında rahatlıkla alabilir. 

BM 800 Mikrofon Kurulumu Nasıl Yapılır?

BM 800 mikrofon kurulumu için kutuyu açtığınızda mikrofonu masada kullanmanıza yardımcı olacak bir stand olduğunu görürsünüz. Yanında shock mount da bulunur. Öncelikle standı kurup sonrasında shock mountu stand üzerine oturtmalısınız. Bu kısmı sağlamlaştırdıktan sonra mikrofonu shock mount içine oturtabilirsiniz. Stant bağlantınızı yaptıktan sonra mikrfonun alt kısmına kabolunun  XLR girişini bilgisayar ya da ses kaynağına da jak girişini takmalısınız. 

Mikrofonu shock mount üzerine oturtmanızın iki nedeni vardır. Birincisi tripot ya da masa standıyla bağlantısını kurabilmektir. İkincisi ise yanlışlıkla eliniz masaya çarparsa mikrofonun bu titreşimden ve sarsıntıdan etkilenmemesidir. Shock mount bağlantısını düzgün yaparsanız eliniz yanlışlıkla masaya ya da mikrofona çarparsa mikrofonunuz bunu ses olarak algılamaz. Shock mount kullanarak onu ağır bir şekilde sarsılmaktan koruyabilirsiniz. Mikrofon kurulumunu yaptıktan sonra en son cihazın phantom power bağlantısını da kurarak kaliteli bir ses kaydı elde etmeye başlayabilirsiniz. 

Phantom power kullandığınızda  normal oturma pozisyonunda konuştuğunuzda mikrofon, sesinizi düzgün bir seviyede algılar. Bu cihaz, aynı zamanda ses dalgalarını mikrofonun bağlı olduğu cihazın frekansına uygun şekilde ayarlar. Mikrofon doğru konumdayken sesinizi önden ve yandan temiz bir şekilde alır. Ters konumlandırdığınızda ya da mikrofonun arkasına doğru konuştuğunuzdaysa düzgün bir ses elde edemezsiniz. 

BM 800 Mikrofon Hangi Kullanım Alanlarına Uygundur?

Lastvoice BM 800 mikrofon, genellikle küçük stüdyolarda kullanılmaya uygundur. Çok uzak mesafeden ses almaz. Masa mikrofonu olarak geçen BM 800, profesyonel ses kayıtlarında da kullanabileceğiniz bir ses ekipmanıdır. Mikrofonu kullanmadan önce bağlantı noktalarını enstrüman ve ses kartına doğru şekilde taktığınızdan emin olmalısınız. 

Youtube video içerikleri üretmek isteyenlerden biriyseniz evde BM 800 mikrofonu kullanabilirsiniz. Kondenser mikrofon, evde müzik aletleriyle kayıt yaparken kullanabilirsiniz. Twitch yayınlarında, Podcast’lerde, eğitim içeriklerinde, Instagram reels videolarında daha profesyonel ses elde etmek için BM 800 kondenser mikrofonu  tercih edebilirsiniz. 

Ev tipi radyolarda, özel röportajlarda Lastvoice BM 800 kondenser mikrofon modelini kullanabilirsiniz. 300 mm kablo uzunluğuyla size küçük alanlarda ve daha büyük stüdyolarda hareket kabiliyeti açısından özgürlük tanır. Kapalı ve açık mekan sahne performanslarında da alanın büyüklüğüyle paralel olarak kullanabileceğiniz bir modeldir.. 

BM 800 Mikrofonun Artıları Nelerdir?

Lastvoice BM 800 kondenser mikrofon modeli, kapalı mekânlarda yapacağınız kayıtlar için size profesyonel ses kalitesi sunar. Sesi doğrudan önden aldığı için net şekilde yakalar. Phantom power kullanarak sesi olduğundan daha gür bir yapıya kavuşturmanıza olanak tanır. 

BM 800 mikrofonu aracılığıyla iç mekan stüdyolarında profesyonel kayıtlar oluşturabilirsiniz. Ev stüdyosu sistemlerine kolayca adapte edebilirsiniz. Hem masaüstü hem mobil cihazlarla uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. Özel bağlantı ekipmanları yardımıyla cep telefonu kullanarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

BM 800 Mikrofon Başlangıç Seviyesi İçin Uygun mu?

BM 800 Mikrofon tam bir fiyat performans ürünüdür. Başlangıç seviyesinde evinde kayıt oluşturmak isteyenler ve profesyonel müzisyenler tarafından tercih edilir. Video çekerek para kazananlar, evinden podcast ve radyo yayınları yapanlar Lastvoice BM 800 kondenser mikrofonu kullanabilirler.  Kurulumu kolay olduğu için başlangıç seviyesinde olan müzisyenler ve içerik üreticilerinin rahatlıkla kullanabileceği yapıdadır.     

BM 800 Mikrofon Canlı Yayın İçin İyi mi?

BM 800 mikrofon modelini canlı yayın için kullanmadan önce kayıt yaparak deneyebilirsiniz. Mikrofonu kullanmaya alıştıktan sonra Youtube ve sosyal medya canlı yayınlarında hatta küçük radyo stüdyolarında da kullanabilirsiniz. Stüdyonuzda yeterli donanımınız, mikrofon besleyiciniz bulunuyorsa Lastvoice BM 800 mikrofonu canlı yayınlar için de tercih edebilirsiniz. 

Canlı yayın stüdyosunun ortamı, büyüklüğü, konuşmacı sayısı burada önemlidir. Eğer birden çok konuşmacıyla canlı yayın yapacaksanız bu durumda BM 800 mikrofon tek başına yeterli olmayabilir. İki kişilik bir canlı yayın yapacaksanız sırayla konuşurken mikrofonu ortanızda bir noktada masa üzerinde konumlandırmayı deneyebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir stüdyo ortamı hazırlayıp prova kaydı çekebilirsiniz. Oluşturacağınız prova kaydı, canlı yayın sırasında meydana gelebilecek aksaklıkları tespit etmenize ve önlemenize yardım eder. 

Lastvoice BM 800 kondenser mikrofon setini dilerseniz mobil bağlantı portu ve Phantom Power ile birlikte sipariş verebilirsiniz.