1.302,00 TL 1.082,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.208,00 TL 1.029,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.208,00 TL 1.029,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.208,00 TL 1.029,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Kamera Mikrofonu

Günümüz modern çağında, teknolojinin gelişmesi ve kullanım alanının genişlemesi ile beraber farklı ihtiyaçlar ve gereksinimler gün geçtikçe değişmektedir. Bu gelişim birçok konu başlığı altında var olmaktadır. Ancak, konuyu biraz daha kısıtlamak gerekir ise, günümüz mesleklerinden olan youtuber ve yayıncılık, bu teknolojik gelişmenin ortaya çıkardığı meslek türlerinden sadece bir tanesi. Peki nasıl? Bilirsiniz ki, youtuber olan insanlar sokak çekimleri ve stüdyo çekimleri videoları ile çok fazla para kazanmaktadır. İşte bu videolar için en önemli ekipman mikrofon olmaktadır. Günümüzde, bu mikrofon çeşitleri çeşitli kasa ve özellikler ile farklı amaçlara hitaben satılmaktadır. Bu nokta da, en önemli ürünlerden biride, kamera mikrofonu modelleridir. Günümüz de çok fazla revaç gören kamera mikrofonu, kablosuz kamera mikrofonu ve kablolu kamera mikrofonu olmak üzere iki farklı kategoride satılmaktadır. Bu kategorilere göz attığınız zaman farklı özellikler ve sistemin çalışabilmesi için farklı gereklilikler bulunmaktadır. Örneğin, dslr mikrofonu ile telefon mikrofonu, bazen farklı mikrofonlar çalıştırır iken, video mikrofonu olarak bilinen mikrofonlar her iki sistemi kaldırmaktadır. Ek olarak, kamera mikrofonu için bazı gereklilikler bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar mikrofon modeline göre değişmektedir. Bu mikrofon çeşitleri el mikrofonu, yaka mikrofonu, headset mikrofonu yani kafa mikrofonu ve kondenser mikrofon olmak üzere genel bir ürün çeşitliliği mevcuttur. Peki bu mikrofon çeşitleri neden direkt çalışmamaktadır? Bu soruya en iyi cevap, mikrofonları sinyal türünün normalden farklı olmasıdır. İşte bu yüzden ses kartları kullanılmaktadır. Çünkü ses kartları hem arada ki enerji bağını dengeleyen hem de sinyali kullandığınız kamera ya da farklı ses cihazının ses kartının kaldırmadığı için o ses kartını geri plana bırakıp, sistemin çalışabilmesi için cihaz kendini aktif hale getirmektedir. Peki kablosuz kamera mikrofonu nasıl çalışmaktadır? Kablosuz kamera mikrofonları ya bel ped yardımı ile ya da farklı küçük aparatları bulunan kamera mikrofonu modelleri ile çalıştırabilirsiniz. Tabi ki, kablosuz kamera mikrofonu ile bel ped ya da alıcının uyumlu olması önemlidir. Bunun için satın almadan önce yetkili kişi ile bu durumu dile getirmeniz hem sisteminiz sağlığı açısından hem de sistemin çalışabilmesi için önemlidir. Son olarak, internette dslr mikrofon olarak taratılan modeller, tıpkı diğer video mikrofonu için uyumlu olan kamera mikrofonu modelleridir. Eğer, dslr kamera mikrofonu modelinin girebileceği 3.5 mm jak bulunmakta ise, bu alacağınız uyumlu ürünü video mikrofonu olarak kullanabilirsiniz. Hepsine son olarak, yukarıda yazanlara göz atacak olur iseniz, kamera mikrofonu, dslr mikrofon, video mikrofonu ve kablosuz kamera mikrofonu için daha detaylı bilgiyi, müşteri hizmetlerine bağlanarak yardım alabilirsiniz.

 

Mikrofon

Geçmişten günümüze ilerleyen teknoloji sayesinde video ile görüntü kaydı bulunduğundan beri resimlerin yanında günlük yaşantımızda anı olsun, basın yayın olsun çeşitli görüntü biriktirme yöntemlerimiz oldu.

Mesela, video kamera ile yaş günü partisini kayıt edebiliyorsunuz. Daha sonrada bu görüntüleri çocuklarınız ile izleyebiliyorsunuz.

Tabi bunun canlı görüntünün yanında sesler de çok önemlidir. Dahası video kamera kullandığınız zaman mikrofon kullanmayı da tercih etmekte fayda vardır.

 

Harici Mikrofon

Video kamera kullandığımızda, şimdiki teknolojinin sağlamış olduğu dahili mikrofonlar bazen yeterli gelmeyebilir.

Mikrofon, temel özelliği videonun kayıt edildiği mekandaki sesleri daha açık, yüksek, net ve yalın olacak şekilde kayıt etmeye yaramaktadır. Normal yaşantımızda kullanmakta olduğumuz video kameralarda bulunmakta olan dahili mikrofon birçok zaman yeterli olsa da, özellikle profesyonel maksatlar için kullanmakta olduğumuz video kameralara harici mikrofon eklememiz gerekebilir. Mesela, kongre merkezinde video kaydının yanında ses kaydı alırken harici kamera mikrofonu kullanmanız çok daha iyi net sesler elde etmenize olanak sağlar.

Diğer yandan haber yaparken, röportajlarda, tanıtım videolarında çok daha iyi net sesler almak istiyorsanız, harici mikrofon kullanmak yerinde olacaktır.

 

Mikrofon Çeşitleri Nelerdir?

Video kamera aksesuarları konusunda farklı mikrofon modelleri barındırmaktadır. Mesela, genel olarak ufak boyutlarda olan fakat sesi çok yüksek ve net şekilde kayıt etmenizi sağlayan yaka mikrofonu bunlardan sadece biridir. Kategori olarak incelediğimizde kablosuz yaka mikrofonu başta olmak üzere farklı çeşitlerini bulabilirsiniz.

Genel olarak kullanıcıların üzerinde durduğu Dslr mikrofon modelleri de çok iyidir, öyle ki video görüntülerinizde ki sesin kalitesi stereo ve hi-fi olmasını istiyorsanız, güçlü mikrofonlar kullanmanızı öneririz. Diğer yandan condenser mikrofon modelleri ise, canlı sahne performansları ve tiyatrolarda güçlü ses kayıt etmenizi sağlar.

 

Mikrofon Fiyatları

Evlerde, stüdyolarda, iç mekan veya dış mekan çekimlerinde kaliteli ses kayıt etmenizi sağlayan kamera mikrofonu, profesyonel veya amatör alanda kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen video kamera aksesuarları olarak öne çıkmaktadır. Bu arada video kamera ile birlikte kullanacağınız mikrofon fiyatları kullanım maksadına göre seçtiğiniz markaya ve modele göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak toparlayacak olursak sağlam dizaynları, uzun ömürlü olması ve inanılmaz ses kaliteleri ile Rode, Osawa, Lastvoice gibi markaların kamera mikrofonu modellerinde fiyat avantajı ile de sizlere avantaj sağlayacaklardır.

Kamera Mikrofonları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kamera Mikrofonu İle Diğer Mikrofonlar Arasındaki Fark Nedir?

Kamera mikrofonu alacaksanız, normal mikrofonlar arasında gezinmeyi veya karşılaştırma yapmayı direkt olarak bırakmanız gerekmektedir. Nedeniyse, her iki mikrofon modeli 6,3 jak giriş veya 3,5 jak girişi olsa da, uyumluluk yönünden oldukça farklı modellerdir. Bunun için, kamera mikrofonlarını kendine has yani ayrı bir kategoride satışı olmakta ve karşılaştırılmamaktadır. Önemli farklara gelecek olursak, ses kartı yönünden farklı bir içeriğe sahip olan bu mikrofonlar, kamera bağladığınız saniye hiçbir kurulum gerekmeksizin direkt olarak çalışır hale gelebilmektedir. Ek olarak, Bu cihazlardan bazıları telefon ve bilgisayarların ses kartıyla da uyumluluk gösterdiğinden dolayı çalışma ihtimali olan cihazlardır. Dış kasaya gelecek olursak, görünüş olarak her hangi bir fark bulunmayan bu cihazlarda, özellikleri ve elektrik akımı kameralarla uyumlu modellerdir. Sonuç olarak, fiziksel özellikler dışında her şey kameralar ile uyum sağlaması için özel düzenlenmiş cihazlardır.

Kamera Mikrofonu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kamera mikrofonu alırken dikkat edeceğiniz ilk özellik, uyumluluk yönünden kameranız ile çalışabilir olup olmamasıdır. Ek olarak, yapacağınız işleve göre de değişen özellik ve mikrofon modeli seçimi de sizlere kalmıştır. Yani, uyumluluk dışındaki frekans aralığı, kapsül yapısı, mikrofon kasa seçeneği ve model seçimi tamamıyla sizlere en iyi avantaj sağlaması açısından işe en yatkın olanını seçmeniz gerekmektedir. Ancak, bizim tavsiyemiz, kamera mikrofonu modeli seçeceğinizden dolayı, açık alan ve kapalı alan olmak üzere her iki kullanım alanında da tam performans şekilde çalışabilmesini sağlamak için kullanım alanını düşünerek satın almanız olacaktır. Daha sonra, yaptığınız işe göre hangi mikrofon seçeneğinin size daha fazla avantaj sağlayacağı da, yine sizlerin bilgisine ve gereksinimlerinize kalmıştır.

Uygun Kamera Mikrofonu Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Uygun kamera mikrofonu fiyatları fiyat istatistiğine baktığınız zaman, göreceğiniz tek şey modele ve markaya göre fiyat benzerlikleri olacaktır. Bunun için, özellik olarak benzer ürünler marka farklı olsa da hemen hemen aynı fiyatlar mevcut olduğundan dolayı, ödeme yöntemleri konusunda sizlere daha fazla yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum. Ödeme seçeneklerine gelecek olursak, 6 ay vade farksız taksit ve 12 aya kadar taksit seçeneklerinin yanı sıra, peşin ödemeye özel indirimli fiyat üzerinden indirimler mevcuttur. Son olarak, kargo süresi yönünden siparişlerinizi çalışma saatleri içerisinde verirseniz, aynı gün kargolama garantisi vermekteyizdir.