499,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 499,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
679,00 TL 566,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
499,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 499,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
179,00 TL 139,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Müzik Aleti Kılıf

Müzik aleti kılıf, müzik aletlerinin fonksiyonel olarak taşınmalarını sağlama olanağı sunan aynı zamanda muhafaza edilerek korunmasını sağlayan çizilme, darbe gibi dış etkenlere karşı engel olan müzik enstrümanlarının şekillerine göre imal edilen yaygın bir şekilde yumuşak maddelerden üretimi sağlanan özel bir kap olarak adlandırılmaktadır. Müzik aletlerinin kullanımlarda dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarını kılıflar doğrudan etkilemektedirler. Kılıf türlerinin teminleri gerçekleştirilmeden önce kullanılan müzik aletine göre uygun ve uyumlu olan kılıf modellerinin tercih edilmesi ilerleyen süreçlerdeki kullanımlar için daha güvenli olacak ve fayda sağlayacaktır.

Bağlama kılıfı, telli müzik aletleri sınıfında yer alan bağlamaların yapı ve teknik özelliklerinden olan kısa veya uzun sap ile gövde türlerine göre tasarımı yapılan taşıma ve korunmalarını sağlayan fonksiyonel özellikleri olan müzik aleti kılıfı çeşididir.

Gitar kılıfı, farklı birçok türe sahip gitarların taşınma ve korunmalarını sağlayarak farklı tür özelliklerine göre tasarım ve üretimleri gerçekleştirilen fonksiyonel özelliklere sahip olan müzik enstrümanı kılıf çeşididir.

Org kılıfı, farklı marka ve modellere göre üretimi sağlanarak farklı yapı ve teknik özelliklerde olan orgların fonksiyonel olarak taşınmalarını ve korunmalarını sağlayarak faydalı olan çalgı aleti kılıf çeşididir.

Saz kılıfı, müzik aletleri içerinde yaygın kullanım alanlarıyla birlikte oldukça ilgi gören bu enstrümanların taşınması ve muhafaza edilmesini de zorunlu kılmış böylelikle gövde ve sap özelliklerine göre farklı marka modellerde bu aletlerin şekillerine göre üretimler gerçekleştirilmiştir. Fonksiyonel olarak kullanılan kılıf çeşitlerindendir.

Erbane kılıfı, vurmalı çalgılar sınıfında yer alan erbanelerin portatif bir şekilde taşınmalarına yardımcı olarak aynı zamanda bu hassas aletlerin korunmasını sağlayarak yapısının zarar görmesini engelleyen yapı özelliklerine göre üretilen fonksiyonel çalgı aleti kılıf çeşididir.

Müzik aleti soft case, kılıf türleri noktasında daha farklı bir yapı ve fonksiyonda olan bir kalıp gibi iç yapısı yumuşak ve dış yapısı sert bir yapı özelliğinde olarak taşınma ve daha korunaklı bir muhafaza olarak aynı zamanda daha güvenli bir şekilde kullanım alanı bulmakta ve kullanımlar için daha sağlıklı seçenekler sunmaktadır.

Müzik Aleti Kılıf Fiyatı

Müzik aleti kılıf fiyatı, üretimi gerçekleştiren markaların farklı modeller ile sundukları fonksiyonel olarak yapı ve teknik özellikleri ile kılıfların el işçiliği, ham madde bileşenleri ve üretim standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Kılıflar müzik aletlerinin yapı özelliklerine göre üretilerek enstrümanların korunmasını ve taşınmasını sağlayarak faydaları ile öncelikli temin edilecek olan aksesuarlardandır. Kullanım alanına uygun olan müzik aleti kılıflarını makul fiyat aralıkları ile uygun fiyat ve performans seçeneklerinin yanında garanti olanakları sağlayan güvenilir yerlerden temin edebilirsiniz. Kılıflar tekli olarak temin edildikleri gibi satın alınan çalgı aletlerinin yanında hediye ve paket seçenekleri ile de sunulmaktadırlar.

Müzik Aleti Kılıfı Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Müzik aleti kılıfı ne amaçla kullanılır?
Müzik aleti kılıfı gerek müzik aletini korumak gerekse de müzik aletinin dış ortamdan temasını kesmek amacı ile kullanılır. Fakat müzik aleti kılıfları oldukça çeşitlilik gösterir. Enstrüman kılıfları farklı malzemelerden üretildiği gibi farklı kalite ve odak kullanım amaçları ile çeşitlenir. Herhangi bir enstrüman modeli için farklı kalitelerde üretilen müzik aleti kılıfı bulunur. Her ne olursa olsun her müzik aleti için şiddetle kullanılmasını tavsiye ederim. Çünkü tüm enstrümanların maddi ve manevi bir değeri bulunmakla birlikte ne kadar dikkat edilse de kontrol dışında gerçekleşen darbe ve benzeri dış etkenlere maruz kalabilir. Ayrıca müzik aleti kılıfları sayesinde ürünleri sağlıklı bir şekilde taşıyabilirsiniz. Birçok üst düzey kılıf modelini sırt çantası, kol çantası ve benzeri biçimlerde oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Müzik aleti kılıfı çeşitleri var mıdır?
Müzik aleti kılıf çeşitleri iki ana sınıfta ayrılır. Hard case ve soft case olmak üzere değerlendirilen enstrüman ve ses ekipmanı kılıfları müzik aleti türüne ve modeline göre özelleşebilmektedir. Ayrıca kendi içerisinde de gitar, keman, org, klarnet ve benzeri müzik aletleri için özel yapı özelliklerine sahip olan müzik aleti kılıfı modelleri bulunmaktadır. Enstrüman kılıfları farklı ölçülerde yer alan ve modellerinde çeşitlilik gösteren müzik aletleri için özel göz ve ceplere sahip bir şekilde üretilmekte ve geliştirilmektedir. Ayrıca müzik aletinden çok daha ayrı bir sınıfta değerlendirilip geliştirilen kılıf çeşitlerini satın alırken mutlaka bu konu ile bilgili kişilerden ya da kılıf modellerini tecrübe etmiş kişilerden fikir almalısınız.

 

Müzik aleti kılıfı satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Müzik aleti kılıf modellerini satın alırken amacınız çok önemlidir. Bir hard case modeli sizin enstrümanınızı çok daha şiddetli dış etmenlerden korurken ağırlık ve taşınma yönünde işinizi zorlaştırabilir. Müzik aleti soft case modelinde ise istenilen korumayı ölçülü bir şekilde sunmasını bekler ve taşınma yönünden sizlere yük olmaması için de uygun özelliklere sahip olmasını bekleriz. Tüm modellerde de ürünlerle temas eden yüzeylerin müzik aletlerinize zarar vermeyecek yapıda olması ve ürünün kılıf içerisinde ki hareket etmesinin önüne geçmesini amaçlarız. Maddi imkanlarınız dışında sadece kılıf niteli taşıyıp ta ürünü koruyamayan sadece ürünü sarmalayan ürünleri tavsiye etmesem de hiç kullanılmamasından çok daha iyi olduğunu belirtmek zorundayım.

 

Müzik aleti kılıfı ödeme yöntemi ve teslimat süresi nedir?
Müzik aleti kılıf modellerini sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme biçimi ile oldukça kolay bir şekilde ödeyebilir ya da mevcut tutarları belirtiğimiz hesaplara havale ve eft şeklinde de ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız enstrüman kılıf modelleri 1 iş günü içerisinde kargoya verilip devamında yer alan 2 iş günü içerisinde normal şartlar altında sizlere ulaştırılmaktadır. Bizlere olan mesafeniz ve mevcut yoğunluk bu sürelere artı ve eksi yönde etki edebilir.