449,00 TL 379,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Sepette %10 İndirim 341,10 TL
449,00 TL 379,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
449,00 TL 379,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
565,00 TL 470,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
565,00 TL 470,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
565,00 TL 470,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
657,00 TL 548,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
749,00 TL 649,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
820,00 TL 700,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.070,00 TL 900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
960,00 TL 800,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
539,00 TL 449,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
504,00 TL 399,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
410,00 TL 315,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
830,00 TL 714,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Mikrofon Sehpası

Mikrofon sehpası, kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan ister canlı performanslar da olsun ister de bir konuşma sırasında olsun yardımcı olan ürünlerdir. Konuşma yaptınız sırada hangi alanda olursa olsun sabit olarak tutabildiğiniz mikrofon sehpası büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Diğer yandan mikrofon ayaklığı diye bilinmektedir. Ürünler yaklaşık olarak 160-170 cm'e kadar uzayabilmektedir. Ayrıca akrobat ayak yapısı sayesinde her zeminde istenilen şekilde durabilmektedir.

Stüdyo stand ve sahne standları olarak 2 farklı grupta değerlendirilmektedir. Dahası mikrofon sehpası modelleri, mikrofonun niteliğine göre farklı kapsamlarda üretilmektedir. Kablosuz ve kablolu mikrofonlar olarak dizayn edilen ürünler, ses kalitesine olumlu katkı sağlayacak nitelikte tasarlanmaktadır.

Mikrofon sehpaları, boya malzemesi, metal aksamlar ve plastik içerikli aparatların tamamı kalitesine ve ses performansına doğrudan konfor kazandıran unsurlar ile üretilmektedir.

Mikrofon standı olarak da karşımıza çıkan bu ürünlerin performansınıza kattığı artılar kanıtlanmıştır. Bu önemli unsur hakkında bilgi vermek gerekirse eğer, mikrofon standı sayesinde icra esnasında mikrofon en doğur açı ve mesafede kullanıcıya pozisyon aldırılır. Böylece hem icrayı gerçekleştiren kişinin doğru nefes kontrolü ve fizik sağlığı en iyi şekilde korunmakta hem de mikrofon en doğru şekilde muhafaza edilebilmektedir.

Mikrofon standına günümüzde pop filtre, shock mount ve benzeri ek ürünler ilave edilmektedir. Bu ürünlerde diğer ürünler gibi ses kalitesini arttırmak için değerlendirilir. Ayrıca mikrofon tripod olarak geçen mikrofon standı modelleri günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Eğer sizde bu tür ürünleri değerlendirmek istiyorsunuz mikrofon tripod olarak ya da diğer bir adı olan mikrofon ayağı olarak geçen ürünleri iyi tanımalısınız. Oldukça pratik kullanıma gebe olarak üretilen mikrofon standı modellerine örnek verebileceğimiz ürünlerin başında gelir.

Mikrofon tripod ürünleri genellikle masa üstü kullanımlar için geliştirilen diğer bir adıyla mikrofon ayağı olarak geçen oldukça az yer kaplayan amacı mikrofonu masadan yükselterek ihtiyaç duyulan ağız mesafesine yakın bir mesafeye yükseltmek için değerlendirilir. Tabi kamera ve telefon tripod modellerinin yaygın bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda karşımıza bu şekilde bir ifade ile türemiş oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Konu ile daha detaylı sıklıkla karşımıza çıkabilecek mikrofon standı modelleri hakkında daha kapsamlı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Mutlaka mikrofon ayağı veya mikrofon tripod modellerini değerlendirir iken mevcut mikrofon modelinizin türü, çapı gibi ölçü unsurlarını hesaba katınız. Çünkü mikrofon ayağı olarak değerlendireceğiniz ekipmanların baş kısmına harici bir mikrofon ayı veya shock mount takmayacaksanız eğer, dahili bir mikrofon tutacağı ile birlikte geliyorsa eğer mikrofonun uyumluluğu oldukça önemlidir.

 

El Mikrofonu Sehpası Çeşitleri Nelerdir?

Her mekanda kullanılan dinamik mikrofon türleri için de genel olarak akrobat mikrofon sehpası modelleri kullanılmaktadır. El tipi mikrofonlar bu noktada en çok kullanılan modellerdir. Kablosuz, kablolu yada teknik özelliklerinde her iki türde de kullanılabilen sehpa modelleri, mikrofon uzantısı ve ayarlanabilir boy fonksiyonlarında dizayn edilmektedir.

İkili yada tekli üretilen el mikrofonu stantları, sac alaşımları yada alüminyum yanında lastik ham maddelerde de üretilmektedir. Ayrıca metal ürünlerin tamamı elektrostatik boya malzemeleri ile renklendirilerek kullanılmaktadır. Genel olarak tripod modeline 3 ayaklı olarak üretilen sehpa modelleri, daha konforlu nitelikte olmaktadır.

Masa Üstü Mikrofon Sehpası Modelleri

Kürsü mikrofonları, masa mikrofonları, yada boardcast mikrofon modellerinde temelinde konforlu ve kolay sunum sunmaktadır. Daha küçük boyutlarda yüzeyi üzerinde yerleştirilerek mikrofon sehpası modelleri canlı sunum ve stüdyo yayınları için kullanılmaktadır.

Boardcast yayın mikrofonları, radyo programları yada iletişim etkinliklerinde kullanılan, kablosuz yada kablolu mikrofonlara göre tasarım edilmektedir. Gene olarak titreşim önleyici ve pop filtre shock mount tasarım ile kullanılan mikrofon sehpaları, düz panel yada tripod ayaklık üzerine üretimi yapılmaktadır.

Enstrüman Mikrofonu Sehpaları

Canlı performanslar yada stüdyo kayıt için hem kapalı hemde açık alanlarda kullanıma uygun çok fazla mikrofon modelleri bulunmaktadır. Enstrüman mikrofonlarıyla kullanıma uygun sehpa modelleri, tavan stantları, ayaklı sehpalar yada masa üstü modüller bulunmaktadır.

Ayaklı mikrofon sehpası çeşitlerinde birbirinden farklı skala sunulmaktadır. Dahası tekli enstrüman kullanımları yada ikili mikrofon kullanımlarına göre tasarlanan vokalin hem enstrüman ses iletiminin sağlanması hemde sunum yapması için kullanılan mikrofon stant çeşitleri bulunmaktadır.

Mikrofon Sehpalarının Kullanım Amacı

Mikrofon sehpası yada standı olarak bakılan ses sistemi ekipmanlarında, çok daha rahat sunum yapılması için tercih edilmektedir. Solist, vokal yada konuşmacının uzun süre mikrofonu elinde tutmasına gerek kalmadan, rahat şekilde sunumunu yapabilmesi için geliştirilmişlerdir. Ayrıca gürültü susturucu, titreşim önleyici gibi faktörler ile tasarlanan ses sistemi donanımları, çok daha kaliteli ses yayınlarının yapılması pürüzsüz, doğal şekilde iletilebilmesi için üretilmektedir.

Mikrofon Sehpaları Hakkında Soru ve Cevaplar

Mikrofon sehpası nedir?

Mikrofon sehpası günümüzde sıklıkla tercih edilen ses projeleri için olmazsa olmaz yardımcı ek ekipmanlardan biridir. Bu ürünler mikrofon modellerini sağlıklı ve doğru bir şekilde kullanmanız için geliştirilen ürünlerdir. Amacı ise mikrofonu ister ayakta ister oturarak isterseniz de masa üzerinde size en doğru açı ve mesafe ile konumlandırmak için geliştirilmiştir. Ayrıca bu ürünler her geçen gün daha çok tercih edilmektedir. Bunun da en büyük sebeplerinden biri de kullanım alanlarının artması ve günümüzde sese verilen önemin ciddi oranda artmasıdır. Mikrofon sehpası modellerini ayrıca mikrofon standı olarak da satın alabilirsiniz.

Mikrofon sehpası çeşitleri nelerdir?

Mikrofon sehpası ürünleri boy mikrofon standı, akrobat mikrofon sehpası, masa mikrofon sehpası, stüdyo ve sahne mikrofon sehpası olarak tercih edilebilir. Ayrıca bu çeşitler birbirleri arasında farklılık göstermekle birlikte gerçekten her alan için işleri oldukça kolaylaştırmaktadır. Stüdyo ortamları için masa veya boy amaçlı pop filtre ve shock mount takabileceğiniz mikrofon sehpaları sıklıkla tercih edilmekle beraber, sahne ortamlarında mikrofon çoklayıcıların tercih edildiği vokal tipi mikrofon sehpası modelleri de tercih edilebilir.

Mikrofon sehpası nerelerde kullanılır?

Mikrofon sehpası modelleri stüdyo, sahne, konferans salonları, miting, spor müsabakaları, ev ortamlarında dahi kullanılabilir. Ses üst düzey icra edildiği ya da sese olan eğilimin arttığı tüm alanlarda mikrofon standı modelleri tercih edilebilir. Günümüzde ise yaygın bir şekilde youtuber, twitch yayıncılarının masa tipi akrobat yani oynar eklemleri bulunan mikrofon sehpası modelleri kullanmaktadır. Mutlaka kullanım alan, amaç ve mikrofon türüne göre değerlendirip satın almanız gereken ürünlerdir.

Mikrofon sehpaları ödeme yöntemleri nelerdir?

Mikrofon sehpası modellerini sitemiz üzerinde 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde pratik bir şekilde satın alabilir ya da mevcut tutarları belirtilen banka hesaplarımıza havale veya eft şeklinde de ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Mikrofon sehpaları kargo süresi nedir?

Mikrofon sehpaları 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Ayrıca yoğunluk ve mesafe gibi unsurlar bu sürelere artı ve eksi yönde etki edebilir.