949,00 TL 849,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.890,00 TL 1.502,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.334,00 TL 1.145,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
949,00 TL 849,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.216,00 TL 1.880,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
683,00 TL 578,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
683,00 TL 578,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
599,00 TL 494,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.302,00 TL 1.092,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.249,00 TL 1.049,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
899,00 TL 799,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
799,00 TL 699,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.092,00 TL 914,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.250,00 TL 1.040,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
649,00 TL 549,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
679,00 TL 599,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Condenser Mikrofon Nedir? Temel Özellikler

Condenser mikrofon, profesyonel stüdyolarda ve iç mekânlarda sıklıkla tercih edilen stüdyo ekipmanıdır. Stüdyo kayıtlarında sıklıkla kullanılan condenser mikrofonlar, sesi yüksek kalitede ve net almalarıyla meşhurdur. Canlı yayınlarda, kayıtlarda, müzik performanslarında, oyun çekimlerinde kondenser mikrofon kullanabilirsiniz. Uzun süreli dayanıklılığı, ses kalitesi, avantajlı bağlantı seçeneklerine sahip mikrofonları birçok alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.  

Hepa Merz, Lastvoice ve Midex markalarının farklı tasarımlara ve özelliklere sahip mikrofonlarını güvenle kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ortama uygun, rahat konumlandırabileceğiniz mikrofon çeşitlerini Lastvoice güvencesiyle satın alabilirsiniz. Kurulumu kolay, bütçenize uygun, ideal büyüklüğe sahip olan mikrofon seçenekleri için şimdi ürün yelpazemize göz atabilirsiniz. 

Condenser Mikrofonların Kullanım Alanları

Büyük çoğunluğu +48 volt elektrikle çalışan condenser mikrofon modelleri, oldukça yayın kullanılır. Podcast, vokal ve enstrüman kayıtları gibi farklı kullanım alanları için tercih edilir. Instragram, Twitch, Youtube, Tiktok gibi mecralarda yapılan canlı yayınlar ve hazırlayacağınız videolar için tercih edebilirsiniz. Bu mikrofon çeşitlerini, ev stüdyonuzda konuşma yayınları, şiir dinletileri, solo performanslar, internet radyo yayıncılığı için kullanabilirsiniz. 

Preamplifikatör yardımıyla dinamik mikrofonlara oranla daha yüksek ses elde etmenize yardım ederler. Çalışmak için ses kartına ihtiyaç duyan kondenser mikrofonlar, alt ve üst sesleri temiz bir şekilde alabilirler. Çevre seslerini de kullanmak istediğinizde stüdyolarınızda condenser mikrofon kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Konuklu canlı yayın çekimlerinde mikrofonu iki kişinin ortasına konumlandırarak çekimlerinizi net ses kalitesiyle yapabilirsiniz. 

Dinamik Mikrofon ve Condenser Mikrofon Arasındaki Farklar

Dinamik mikrofonlar, sesi yakalama noktasında condenser mikrofonlardan ayrılır. Dinamik mikrofonlar sesi ön taraftan net şekilde alabilme özelliğine sahipken arka kısımdan gelen seslere daha az duyarlıdır. Bu mikrofon çeşitleri genellikle canlı yayın performanslarında, solo performanslarda, konserlerde, enstrüman kayıtlarında yüksek ses basıncı bulunan ortamlarda kullanılır. 

Condenser mikrofonlar ise sesi daha geniş bir açıyla alabilirler. Alt ve üst sesleri de net şekilde yakalamalarıyla stüdyo sesleri için daha uygun kullanım sunarlar. Hassas sesleri daha kolay bir şekilde yakalayabilirler. Bu özellikleri sayesinde stüdyo kayıtları için muazzam seçeneklerden biridir. Vokal kayıtları, podcast yayınları, Youtube yayınları, Instragram reel videoları ve internet ortamı için hazırlanan çeşitli video içeriklerde kondenser mikrofonları tercih edebilirsiniz. 

Dinamik mikrofonlar daha az hassasiyete ve daha sınırlı bir ses yakalama alanına sahiptir. Kondenser mikrofonlar ise daha fazla hassasiyete ve daha geniş alanda ses yakalama özelliğine sahiptir. Kondenser mikrofonlar daha hassas cihazlar olduğu için kullanımına dikkat etmeniz ve korunaklı alanlarda saklamanız gerekir. Dinamik mikrofonlar dış ortamda kullanıma daha elverişlidir, hava koşullarına ve ses basıncına daha dayanıklıdır. Condenser mikrofonlar, daha hassas yapıda oldukları için dış ortamda kullanıma uygun değildir. 

En İyi Condenser Mikrofon Modelleri 

En iyi condenser mikrofon modelleri, fiyat performansıyla tatminkâr sonuçlar elde etmenize yardımcı ses cihazlarıdır. Condenser mikrofon modelleri arasında ev stüdyonuzda profesyonel kayıtlar oluşturmanıza yardımcı olan: Midex V5, Midex CX1, Midex CX2, Lastvoice BM800BT, Lastvoice BM800, Midex CXN-30, Midex Hype USB, Midex MX-2020, Midex GMX-1 gibi kullanışlı seçenekler ön plana çıkar. Lastvoice BM350 serisi de ev stüdyosu için tercih edilen önemli ses cihazları arasında yer alır. 

Lastvoice BM350 Serisinin 350 STA RGB PC mikrofon modelini, Macbook ile uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. RGB USB mikrofon özellikleri arasında rengârenk ışıklı tasarımı ön plana çıkar. Volüm kontrolü yapabileceğiniz bu mikrofon modeli kardiyoid yapıdadır. Mikrofonu; tripot, stant bağlantı aparatı, mikrofon süngeri, USB ara kablo ile birlikte satın alabilirsiniz. RGB mikrofon modelini, Windows XP / Wista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 / Mac gibi sistemler için tercih edebilirsiniz. BM350 kullanışlı özelliklerinin yanında uygun fiyatıyla da birçok yayıncının stüdyosunda yer vermek isteyeceği modeller arasında yer alır. 

Lastvoice BM800BT Condenser mikrofon modeli, siyah rengiyle şık bir duruş sergiler. Paket içeriğinde yer alan ses kartı, stant ve filtre ile birlikte tam kullanıma hazır şekilde satın alabilirsiniz. PC ve telefonlarla uyumlu çalışması bakımından kullanımı keyifli ve kolaydır. Shock mount ve mikrofon süngeri de paket içeriğinde yer alır. Mini 7,1 ses kartına, 3,5 mm jak kabloya uyumludur ve bu iki aksesuar paket içeriğine dâhildir. Yüksek ses kalitesi, kullanım kolaylığı açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz mikrofon modelini, uygun fiyatlara satın almak için şimdi buraya tıklayabilirsiniz.

Midex CX1 STA condenser mikrofon modeli, ses kaydında kullanabileceğiniz üst seviye modeller arasında yer alır. Stant ve filtre ile birlikte satın alarak ses kalitesini en iyi seviyede kullanabilirsiniz. Paket içeriğine dâhil olan mikrofon aksesuarları arasında: shock mount, pop filtre, stant, XLR to XLR kablo yer alır. Youtube yayıncı mikrofonu olarak geçen ses cihazı, 346 gram ağırlığında, 46 mm x 150 mm boyutundadır. Koruma çantasıyla birlikte gelir. Sunduğu üstün performans karşısında uygun bir fiyata sahiptir. 

Midex Hype USB RGB oyuncu mikrofonu, internet yayıncılığı yapan kişiler için idealdir. İçerik üreticiler, ses kaydı yapanlar, Youtube yayıncıları için de ideal olan model, orijinal tasarıma sahiptir. Renkli ışıklarıyla yayın sırasında kaydınıza görsel zenginlik katar. Masa standı sayesinde ekstra hiçbir aparata ihtiyaç duymaksızın kolayca konumlandırabilirsiniz. Tiktok, Twitch, Discord, Youtube canlı yayınları için kullanabilirsiniz. 

Yayıncı mikrofonu olarak tercih edebileceğiniz Lastvoice BM serisi mikrofonlarda tasarım ve teknik özellik açısından farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Spor ve klasik tarzda farklı tasarımların yanı sıra ses kalitesiyle de profesyonel kayıtlar oluşturmanızı kolaylaştıran seçenekleri bulabilirsiniz. 

Hepa Merz kalitesini yansıtan modeller arasında: HM-96C Cardioid Condenser ön plana çıkar. Masa mikrofonu olarak bilgisayar canlı yayınlarında kullanabileceğiniz modeldir. Ekstra standa ihtiyaç duymaksızın masanızın üstünde kolayca konumlandırabilirsiniz. Kablolu masa mikrofonu son derece hafif yapıdadır. Profesyonel çekimlerde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz mikrofon çeşitleri arasındadır. Ağırlıklı olarak ekran başı çekimlerinde işinize yarayabilecek yapıdadır. Bunun dışında oyun videoları, Youtube videoları, podcast içerikleri hazırlamak için kullanabilirsiniz. HM-96C stüdyoda vokal ve enstrüman sesleri için de tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı ses cihazları arasında yer alır.

Lastvoice çatısı altında toplanan bütün markaları hem kaliteleri hem de uygun fiyatları dolayısıyla rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. Merak ettiklerinizi uzman ekibimizle Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçerek hızlıca sorabilirsiniz. 

Condenser Mikrofon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Condenser mikrofon seçerken teknik özelliklerine, paket içine dahil olan aksesuarları, markanın güvenilirliğine dikkat etmelisiniz. Mikrofon seçimi yaparken öncelikle onu kullanacağınız alanı belirlemiş olmalısınız. Ev stüdyosunda ya da profesyonel stüdyoda kullanmak üzere tercih edeceğiniz mikrofonun dinamik değil kondenser olduğundan emin olmalısınız. Sesi alış yönü açısından kardiyoid ve yarı kardiyoid mikrofonlar daha kullanışlıdır. Bu nedenle mikrofonunuzun kardiyoid yapıda olmasına da dikkat etmelisiniz. Omni directional (çok yönlü) bir mikrofon alırsanız istemediğiniz sesler de kayda girebilir. Bu da kayıt kalitesini önemli ölçüde düşüren bir faktördür. 

Stüdyom için hangi mikrofonu almalıyım?

Yapacağınız işin niteliğine ve bütçenize bağlı olarak alacağınız mikrofon modeli, değişiklik gösterebilir. Vokal ve ses kaydı açısından yüksek performans sağlamanıza yardımcı condenser mikrofon seçenekleri arasında: Lastvoice BM350 ve BM800 serileri önemli bir yere sahiptir. Midex kalitesini temsil eden condenser mikrofon seçenekleri de vokal kayıtlarından canlı yayınlara çok amaçlı kullanımlar için uygundur. Burada, mikrofon tasarımından rengine, sahip olduğu teknik özelliklere, masa üstü kullanım olanağı bulunup bulunmadığına kadar birçok özelliğe dikkat etmelisiniz. Bütçenize uygun seçeneği tercih ederek iç mekân kullanımlarınızda kalitesi yüksek sesler elde edebilirsiniz. 

Condenser Mikrofonların Avantajları ve Dezavantajları

Condenser mikrofonların en önemli avantajlarından bir tanesi, sesi detaylı şekilde kaydedebilmeleridir. Vokal ve enstrüman kayıtlarında kullanıma uygundur. Hassas yapıdadır. İnternet tabanlı yayınlar için yaygın olarak kullanılırlar. Condenser mikrofonların avantajları şunları kapsar:

  • Condenser mikrofonlar, profesyonel kayıtlar için uygundur. 

  • İç mekân kayıtlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yapıdadır. 

  • Hassas yapıda oldukları için sesi temiz bir şekilde alırlar. 

  • Ses kartı yardımıyla çalıştıkları için dinamik mikrofonlara oranla daha yüksek ses seviyesine sahip olurlar. 

Condenser mikrofonların dezavantajları ise aşırı hassas yapıda oldukları için dış mekânda kullanıma uygun olmamalarıdır. Mikrofonunuzun içine toz kaçmaması ve dış etkenlerden korunması için özel mikrofon kutusu içinde muhafaza etmelisiniz. 

Condenser Mikrofonların Fiyat Aralıkları ve Bütçeye Göre Öneriler

Condenser mikrofon fiyatları, sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterir. Markaların fiyat politikalarına ve sunduğu özelliklere göre condenser mikrofon fiyatlarında dönemin şartlarına uygun değişiklikler olabilir. Şu anda Lastvoice bünyesinde uygun fiyatlara satın alabileceğiniz condenser mikrofon fiyat yelpazesi 494 – 2750 TL aralığında değişir. Kondenser mikrofon fiyatları, güç özelliklerine, paket içine dâhil olan aksesuarlara göre değişiklik gösterir. 

Lastvoice BM800 condenser stüdyo mikrofonu, fiyat performans ürünleri arasında yer alan kullanışlı ve kaliteli seçeneklerden biridir. Stüdyonuzu yeni kuruyorsanız 494 TL etiket fiyatına, sunduğu olanaklarla paha biçilemez özelliklere sahip bu modeli keyifle kullanabilirsiniz. Bu modelle amatör vokal ve enstrüman kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Canlı yayın mikrofon setlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sosyal medya ve internet tabanlı yayın platformları için BM800 condenser mikrofonu kullanabilirsiniz. 

Midex MX-2020 Condenser +48V stüdyo ses kayıt mikrofonu da uygun fiyatlı stüdyo ekipmanları arasında yer alır. Stüdyo kayıtları için tercih edebileceğiniz mikrofon modelini bilgisayara uyumlu şekilde de kullanabilirsiniz. İçerisine dâhil olan 7,1 ses kartı sayesinde ekstra ses kartına ihtiyaç duymazsınız. Temiz bir ses kalitesi elde etmek için bütçenize uygun bu modeli güncel fiyatı olan 914 TL’ye satın alabilirsiniz. 

Bütçeniz biraz daha yüksekse ses kalitesi son derece iyi olan geniş diyafram özelliğine sahip bir modeli tercih edebilirsiniz. Midex CX2 yüksek kaliteli condenser mikrofon modelini kullanarak üstün ses kalitesine kavuşabilirsiniz. Alan etkili transistöre sahip olan Midex CX2 geniş diyaframı sayesinde sese daha duyarlı yapıdadır. 33 mm saf altın ses alıcısı olduğu için sesi daha net bir şekilde alarak temiz şekilde iletir. Kayıtlarınız, daha temiz ve kaliteli olur. 

450 gr ağırlığında 50 mm x 250 mm ebadındadır. Bu haliyle kolay bir kullanım sunar. Yüksek maliyetli stüdyo ekipmanları arasında yer alan bu modelin fiyatı 2750 TL’dir. Her ne kadar diğer mikrofon modellerinden daha yüksek rakama sahip olsa da Midex CX2, piyasa fiyatlarına göre son derece uygundur. 

Lastvoice çatısı altında yer alan birçok mikrofon modelini, bütçenize uygun fiyatlarla satın alarak ekonomik bir stüdyo kurabilirsiniz. Birçok mecra için kullanabileceğiniz bütün condenser mikrofon modellerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. 

Ev Stüdyosu İçin Condenser Mikrofon Önerileri

Ev stüdyosu için condenser mikrofon tercih ederken kullanacağınız alanı önceden belirlemelisiniz. Masa üstü mikrofon modellerini, ses kartı dâhil olan modelleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Lastvoice çatısı altında yer alan kullanımı en kolay mikrofon modellerini, bütçenize ve tasarımsal özelliklere dikkat ederek tercih edebilirsiniz. 

Ev stüdyonuzda kullanabileceğiniz şık ve kullanışlı mikrofon modelleri arasında: Midex MX-2020 STF, Midex CX1 STA üst seviye condenser mikrofon seçenekleri dikkat çeker. Lastvoice BM350 MS06 Set Stüdyo Condenser mikrofon modeli de ev stüdyosu için kullanabileceğiniz seçeneklerden biridir. Net ses elde etme avantajı sayesinde Lastvoice condenser mikrofon modellerinin hemen hepsi ev stüdyonuzda kullanıma uygundur. 

Condenser Mikrofon Kurulumu ve Ayarları

Condenser mikrofon kurulum adımları, modelin aksesuarlarına göre değişiklik gösterir. Midex GMX-1ST Condenser Stüdyo Mikrofonu, bilgisayar ve telefon bağlantısı yapabileceğiniz kullanışlı modellerden bir tanesidir. Kurulumu kolaydır. Kutu içinden çıkan shock mount üzerinde yer alan oyuk kısma mikrofonu oturtarak üzerindeki halka kısmını çevirip iyice sıkmalısınız. 

Mikrofonun kenarında standa bağlanmak üzere bırakılmış oyuk kısım içinden masa standına bağlantı yapabilirsiniz. Mikrofonu stantla bağladıktan sonra arka tarafta yer alan döner kısmı iyice sıkıştırabilirsiniz. Bu sayede mikrofonunuzu masa standına oturtmuş olursunuz. Ses kartı bağlantısını da yaptıktan sonra sesinizi rahatlıkla kaydedebilirsiniz. 

İki ucu da XLR bağlantısı olan kablonun bir ucunu mikrofona bir ucunu da ses kartına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede vokal ve enstrüman kayıtlarınızı profesyonel şekilde yapabilirsiniz. Hemen hemen birçok modelde kurulum şekli benzer yapıdadır. Mikrofon kurulumları size verilen talimatlar doğrultusunda kolayca yapabileceğiniz şekildedir. 

Diğer bütün condenser mikrofon modellerimize göz atarak hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz. Mikrofon kurulumu konusunda zorlanırsanız teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Condenser Mikrofon Modelleri

Condenser mikrofon, genel tabiri ile ses kayıt işlemi yapmak için kullanılan mikrofondur. Enstrüman mikrofonu olarak da bilinen ürün en hassas ses algılama özelliğine sahip olan modellerdir. Condenser mikrofon, dinamik mikrofonların tersine daha geniş alandaki sesleri algılayarak alan ses kayıtlarında da kullanılabilmektedir. Teknik özelliğine baktığımızda sesi algılayan bir kapsül, bir ses işlemci ve kasadan oluşmaktadır. Bazılarında efekt kontrol düğmesi ve ekstra volüm yanında kulaklık ses çıkışları da bulunmaktadır. Havadaki akustik ses sinyallerini algılamak ile birlikte elektronik sinyallere çevrilmelerine yardımcı olmaktadır. Bu arada mikrofon kapsülü ise asıl işi yapan faktördür.

Condenser mikrofon modelleri ve teknik özelliklerine baktığımızda bol opsiyonlu ve farklı markaların üretmiş olduğu stüdyo mikrofonu benzersiz özellikleri ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Teknik özelliklerinde +48 volt phantom güç ile çalışmakta bu arada phantom adaptörü kullanmadan condenser mikrofonları çalıştıramazsınız. Kondenser mikrofon hassasiyetleri ile bilinen mikrofon çeşitlerindendir. Condenser mikrofonun ses algılama durumu hz ve db olarak bulunmaktadır. Ayrıca 5 Hz ile 28kHz arasında olur. Tabi ki modeline göre değişkenlik gösterebilir. Dahası aralık ne kadar genişlerse o kadar hassas bir condenser mikrofon olur. Condenser mikrofonları tek ve çift diyaframlı olabilir. Çift diyaframlı condenser mikrofonlar her yönden gelen seslere daha hassas tepkiler verirken, tek diyaframlı condenser mikrofonlar ise bir yönden gelen seslere daha hassasiyet göstermektedirler.

Stüdyo Mikrofonu

Stüdyo mikrofonu, genellikle ses kayıt için kullanılan profesyonel kullanım makdası ile üretilmiş ses kayıt mikrofonlarına verilen addır. Ayrıca ses kayıt mikrofonu, condenser mikrofon olarak adlandırılmaktadır. Stüdyolarda kullanıldığı için stüdyo mikrofonu denilir. Bu yüzden kaydedilecek sesleri en ince ayrıntıları ile hassas olarak kayıt edebilecek şekilde dizayn edilmiş ürünlerdir. Teknik özelliğine baktığımızda stüdyo mikrofonu usb kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Condenser Mikrofon Fiyatları

Condenser mikrofon fiyatlarına baktığımızda markası, teknik özellik ve farklı opsiyonları dikkate alınacak en önemli unsurlardır. Özellikle kondansatör mikrofon usb olması kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Tabi ki spesifik olarak stüdyo mikrofonları olarak da bilinse ekstra özellikle olması sebebi ile farklı sektörlerde de kullanılabilmektedir. Stüdyo mikrofon fiyatları tamamı ile ihtiyaç duyduğunuz kullanma amacınıza ve ses kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Teknik olarak lastvoice stüdyo mikrofonlar büyük oranda işinizi görecektir. Piyasada sektör lideri olan lastvoice hem kalitesi hem teknik donanımları ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Tabi nokta da nerede ve nasıl kullanacağınıza karar verip ve teknik özelliklerine odaklanıp öyle sipariş vermeniz de yarar vardır.

Condenser Mikrofon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Condenser Mikrofon Nedir?

Condenser mikrofon nedir sorusu için kısa bir cevap sonrasında yalın ve detaylı bir anlatım yapacağım. Öncelikle, condenser mikrofon olarak anılan ve stüdyo mikrofonu ya da masa mikrofonu olarak da isimlendirilen bu cihaz, en tiz ve en pes sesi kolaylıkla algılayabilen hassasiyeti en yüksek mikrofon modelidir. Condenser yapısından dolayı her türlü sesi kolayca algılayıp aynı doğallıkla iletebilen bu cihaz, frekans aralığı ve çalışma prensibi yönünden de kendine özel bir kategori oluşturmaktadır. Condenser mikrofonun diğer mikrofonlardan ayıran en belirgin özelliğe değinmek gerekirse, bu mikrofonlar +48v güç gereksinimi olan cihazlardır. Ek olarak, bilgisayar, telefon veya kamera gibi cihazlarla ek bir aparat yardımı olmadan çalışma ihtimali sıfır. Nedeniyse, gerek güç gereksinimi gerek de ses kartı uyuşmazlığı olarak söyleyebiliriz. Sonuç olarak, condenser mikrofonlar ses kayıt ve yayıncılık gibi mesleklerin vazgeçilmez bir ürünüdür. Çalışma gereksinimine gelecek olursak, phantom power, ses kartı, amfi ya da mikser olmadan çalışmaz. Eğer bu cihazlarda +48v giriş mevcut değilse, bunlarda da çalışmayabilir. Ek olarak, stand, shock mount ve pop filtre gereksinimi kesinlikle karşılanması gereken bu mikrofon modeli, en ufak harekette bile soruna neden olacağından dolayı, tüm ekipmanlarını eksiksiz almanız gereken bir mikrofon modelidir.

Condenser Mikrofon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Condenser mikrofon alırken nelere dikkat etmeliyim sorusu için yukarıda önemli hususlara değindiğimi düşünüyorum. Ancak, hepsini tek bir başlıkta düzgün bir şekilde toplamak gerekirse, +48v gereksinimden dolayı ses kartı, phantom ya da mikser gibi bir cihaz almalısınız diyerek başlamak isterim. Daha sonra, en ufak bir hareketten bile ses algılayabilen bu cihazın sıfır hareketi için shock mount ve stand almanız gerekmektedir. Daha sonra ise, frekans aralığı ve desibel açısından önemli değerlere sahip olan bu mikrofon modelinde, iyi kötü olarak bir aralık vermesek de, profesyonelliğe göre orantı yaparak göz gezdirebilirsiniz. Ek olarak, condenser yapının kaç kapsüllü olduğu da profesyonelliğe göre artan bir özelliktir. Bu başlığa son olarak, condenser mikrofon alırken dış güzellikten çok iç zenginliğe bakılmalıdır.

Ucuz Condenser Mikrofon Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Ucuz condenser mikrofon fiyatlar araştıranlar için açtığımız bu başlık adı altında, piyasada birçok model bulunduğundan dolayı ve markadan markaya veya modelden modele çok gözle görülebilir bir fark mevcut olmadığından dolayı, kesin bir fiyat aralığı verme imkanımız bulunmamaktadır. Bunun için, sizlere daha çok yardımcı olabileceğimizi düşündüğümüz ödeme seçenekleri konusunda birkaç tavsiye vermek isterim. Örneğin, condenser mikrofonlar ve aparatlar kredi kartı ile alışverişe özel 6 ay vade farksız ya da 12 aya kadar varan taksit imkanlarıyla satılmaktadır. Ek olarak, EFT ve havale ödemeye özel ek indirimler sizleri beklemektedir. Tüm makaleye son olarak, condenser mikrofon ve diğer tüm kategorilerde olduğu gibi ücretsiz kargo ve çalışma saatleri içerisinde tamamlanan tüm alışverişlerde aynı gün kargolama garantisi de vermekteyizdir.