1.990,00 TL 1.690,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.721,00 TL 8.936,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
11.393,00 TL 9.954,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
12.065,00 TL 10.217,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
17.693,00 TL 14.994,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
27.458,00 TL 23.132,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
16.500,00 TL 13.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
9.734,00 TL 8.295,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.217,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.490,00 TL 2.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.390,00 TL 1.190,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.650,00 TL 1.390,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.271,00 TL 1.092,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.785,00 TL 1.533,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.226,00 TL 2.121,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.150,00 TL 1.790,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.490,00 TL 2.090,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Amfi Nedir, Ne İşe Yarar?

Sesi daha yüksek bir kapasiteyle iletmenizi sağlayan cihaza amfi denir. Amfiler, genellikle profesyonel performansları desteklemek için başvurabileceğiniz ekipmanlardır. Açık hava konserlerinde ve partilerde sesin kalitesini kaybetmeden uzak mesafelere iletmenizi sağlar. 

Birbirinden farklı şekillerde, ebatlarda ve özelliklerde amfi modelleri bulunur. Taşıma kapasitesi ve kolaylığı açısından portatif seçenekleri de yer alan ve bütünleşik ses sistemi şeklinde tasarlanan amfiler mevcuttur. Cami amfileri, çanta amfiler gibi seçenekler, amaca yönelik yüksek ses kalitesi elde etmenizi sağlamak üzere tasarlanmıştır. 

Amfi Türleri ve Kullanım Alanları

Amfi türleri kullanım alanlarına ve ses akustiğine uygun olarak farklı şekillerde ve özelliklerde üretilir. Bunlardan bir tanesi olan cami amfileri, ezan sesinin uzak mesafelere iletilmesini sağlamak için kullanılır. Cami amfi modelleri aynı zamanda cami içi akustiğini sağlamak için de tercih edilir. Çanta amfiler ise bir mekân içine ya da dışına sabit ses iletmekten öte, mini ses sistemi gibidir. 

Mikrofon bağlantısı, bilgisayar ve bluetooth bağlantılarıyla parti müziklerinizi benzersiz hale getirmenize yardım eder. Gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Çanta amfi modelleri, tekerlekli bir valizi andırır. Aslında hoparlör, mikrofon bağlantıları, ses yükselticileri bulunan bir cihazdır. Aynı zamanda FM özelliği sayesinde radyo dinleyebileceğiniz, enstrüman bağlantıları yapabileceğiniz kullanışlı ses donanımının adıdır. 

Bütün bunların dışında rock, metal, caz ve pop gitaristlerine özel amfi modelleri de bulunur. Canlı konserlerde ve ses kayıtlarında sesi temiz ve istenen yüksek seviyede almaya yarayan ses donanımları sayesinde müziğinizi daha da iyileştirebilirsiniz. 

Amfi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım amacınıza göre amfi seçtiğinizden emin olmalısınız. Watt ve güç özelliklerine dikkat etmelisiniz. Ses sistemini nerede kullanacaksanız buna uygun güçte bir cihaz tercih etmelisiniz. Amfi modellerini satın almadan önce kapasite ve sesi iletme mesafesi açısından inceleme yapmalısınız. 

Watt ve Güç: Ne Kadar Güce ihtiyacınız Var?

En düşük amfi gücü 50-60 Watt aralığında olmalıdır. 100 Watt değerinde bir amfiye sahip olursanız ses sisteminiz sorunsuz şekilde çalışır. Güç arttıkça sesin yüksekliği de artar. Özellikle büyük açık hava etkinliklerinde ve sesin daha uzak mesafelere iletilmesi gereken durumlarda gücün yüksek olması daha iyidir. Daha güçlü ses elde etmeye ihtiyaç duyarsanız 200W, 300W veya 400W gibi güçlü sistemleri tercih etmelisiniz. Yüksek ses gücüne sahip olduğu kadar uzun süreli kullanım özelliğine sahip olması, amfinin etkinlik boyunca istediğiniz kaliteyi sağlamasını destekler. Uzun süreli şarj kapasitesi sayesinde 4-5 saate kadar kesintisiz kullanabileceğiniz amfi modelleri bulunur. Amfi satın alırken bağlantı özellikleri, güç özellikleri ve şarj kapasitesi, üründen alacağınız maksimum verimi anlamanıza yardım eder. 

Stüdyo Kayıtları İçin Amfiler

Stüdyoda ses kaydı alırken temiz ve ideal yükseklikte kaliteye sahip olmanız gerekir. Enstrüman seslerini, vokal sesleri ve yardımcı sesleri düzgün şekilde kayıt edebilmeniz için stüdyoda kullanılabilecek en iyi amfiler, geniş frekans aralığına sahiptir. MP3 girişi bulunan amfilerle yardımcı sesleri kayıtlarınıza kolayca ekleyebilirsiniz. Power amfi seçenekleri enstrüman ve stüdyo kayıtları için tercih edebileceğiniz yüksek kalitede ses çıkışı sağlayan cihazlar arasındadır. Quenlite QXL serisi, 650 Watt daimi güce sahip olmasıyla sesi istediğiniz güçte elde etmenizi sağlar. 

Yüksek voltaj ve kısa devre koruması bulunduğu için olası elektrik yüklenmeleri nedeniyle oluşabilecek arızaların önüne geçebilirsiniz. Fan soğutuculu olması sebebiyle aşırı ısınma problemi yaşamazsınız. Dış hoparlörle iç hoparlörü birbirinden ayırmanızı sağlayan 100 v ve 4 ohm çıkışı bulunur. Yüksek ses kalitesiyle kendini aşırı yüklenmeden ve ısınmadan koruyan iç tesisatıyla kullanmaktan keyif alacağınız bir başka model: Hepa Merz RP-2400 Profesyonel Stereo Power Güç Amfisidir. 2x1200 Watt güce ve 8 ohm çıkışına sahiptir. 

Gitaristlere Özel Amfi Önerileri

Elektro gitarlara özel amfi seçenekleri, sesin çok daha gür çıkmasına yardım eder. Elektro gitarın daha yüksek ses potansiyelini profesyonel çalışmalarda ve stüdyo kayıtlarında daha keyifli hale getirir. Rock ve metal için en iyi amfiler, genellikle istenen elektronik sesin daha güçlü bir tonda çıkmasını sağlayan cihazlardır. Bas ve tiz ses kontrolü sağlayan amfi seçenekleri, yüksek Watt gücüyle çalma keyfini daha da artırır. Jazz ve pop için en iyi amfiler, genellikle farklı enstrümanların da sesini kaydetmek için kullanılan özel stüdyo ekipmanlarıdır. Gitar amfisi seçenekleri arasında bass gitar amfisi, profesyonel amfi gibi farklı modelleri Midex kalitesiyle bulabilirsiniz. 

Amfi Bakımı ve Onarımı

Elektronik cihazlar zaman zaman fazla çalışmaktan ve çalışma prensiplerine uymayan şekilde kullanılmaktan dolayı arızalanırlar. Bu durumda sıradan bir elektronik cihaz tamircisine gitmeden önce bu cihazların bakımıyla ilgilenen müzik marketlere başvurabilirsiniz. 

Amfi arızaları ve çözüm yolları, genellikle bu işin ustaları tarafından çözülebilecek sorunlar ve destek ilişkisini kapsar. Hoparlör ve amfi güç uyumsuzlukları söz konusuysa yine amfiniz arıza yapabilir. Güç açısından hoparlörün ve amfinin birbirine uyumlu olduğundan emin olmalısınız. 

Cihazı aşırı çalıştırmak, fan kısımlarının kapalı kalacağı şekilde konumlandırmak da arıza nedenleri arasında sayılabilir. Fan kısımları hava almazsa cihaz aşırı ısınmaya başlar. Bu da cihazın bir süre sonra arızalanmasına neden olabilir. Nemli bir bezle amfi üzerinde biriken tozları uzaklaştırabilirsiniz. Tozların cihaz içine dolması, zamanla ses çıkışında problemlere yol açabilir. 

Üzerlerinde herhangi bir nedenle leke varsa kimyasal madde olmaksızın özel temizleyici solüsyonlarla cihazı temizleyebilirsiniz. Yapacağınız bu basit işlemler sayesinde cihazınızı her zaman temiz ve yüksek kaliteyle kullanabilirsiniz. Doğru şekilde kullandığınız cihazları uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Amfiler

Fiyat-Performans amfi önerileri listesinde gücü yüksek, temiz ses almanızı sağlayacak Lastvoice LVX ve LV serileri, Hepa Merz LV ve HB serileri yer alır. Bunların dışında yine kalitesiyle ve fiyat performansıyla memnun kalacağınız Lastvoice Prime, Gold, Plus; Qenlite EQ serilerini tercih edebilirsiniz. Uygun amfi fiyatları sayesinde kendi profesyonel stüdyonuzu kurabilirsiniz. Şimdi vakit kaybetmeden kategorimizi inceleyerek ihtiyacınıza yönelik tercihler yapabilirsiniz. 

Taşınabilir Amfiler: Her Yerde Yanınızda Taşıyın

Taşınabilir amfiler, özellikle amfi çanta modelleriyle kolayca her yere götürebileceğiniz yapıdadır. Küçük boydaki amfileri hafif olmaları dolayısıyla istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Portatif amfi seçeneklerini küçük bir ses sistemi gibi gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Müziğiniz her zaman sizinle olsun diye profesyonel sahnelerinize taşıyabileceğiniz amfiler arasında: Midex 600 Watt, Midex 1100 Watt, Midex 1250 Watt olmak üzere farklı güç özelliklerindeki modeller yer alır. 

Her biri Midex markasının fiyat performans ürünleridir. Sahip oldukları Watt doğrultusunda sesi daha güçlü iletmeye yardım ederler. Midex 600 Watt model, taşınabilir, ekholu ve kablosuz mikrofonlu bir settir. Midex 1100 Watt Modeli bir çanta amfidir, yine kablosuz mikrofonlu ve ekholudur. Midex 1250 Watt modelini mevlitlerde çift mikrofonla kullanabilirsiniz. Bu model kule tipi olarak geçen, taşınabilir ses sistemidir. 

Masaüstü Amfiler: Stüdyo ve Ev Kullanımı İçin Kompakt Çözümler

Masaüstü amfiler, genellikle profesyonel kullanımlar için tercih edebileceğiniz cihazlardır. Ev tipi stüdyolar ve profesyonel stüdyolar için üretilmiş olan amfiler, stereo, profesyonel, ekholu seçenekleriyle beğeninize sunulur. Stereo ses sistemine sahip olan amfi modellerini, çift ses ayırma özelliğiyle her iki sesi de rahat ve net bir şekilde duymak için kullanabilirsiniz. 

Çift mikrofon girişli amfilerde bu özellik, sesi daha etkili şekilde iletmenize yardım eder. Ev amfileri, çift trafolu, hat trafolu, USB ekho gibi farklı modellere sahiptir. Evlerde saklamak ve kullanmak kolay olsun diye kullanacağınız amfi modelleri genellikle dikdörtgen ve küçük boyutlarda tasarlanmıştır. Daha çok modele ve seçeneğe ulaşmak için şimdi kategorimizdeki amfi modellerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz.