1.290,00 TL 1.090,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.444,00 TL 1.223,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.733,00 TL 1.465,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı

Tenör Ukulele


Tenör ukulele türü bakımından oldukça tok ve kalın sese sahip olan ukulele modelidir. Baştan tenör tip ukulele olmak üzere genel ve kapsamlı bir şekilde ukulele hakkında bilgiler vereceğim. Ukulele il bakışta gitara benzeyen hatta bahsettiğimiz bu model en sık bir şekilde karıştırılan ukulele modelidir. Ayrıca ukulele modellerini gitarlardan ayıran en büyük gözle görünür özellik ise sadece 4 adet tele sahip olmasıdır. Genel olarak ukulele modellerini incelemek gerekirse, telli müzik aletleri sınıfında değerlendirilen enstrümandır. Telli müzik aletlerinin son yıllarda göz üyesi olan ukulele modelleri Hawaii topraklarına ait olan özel tını ve ses özelliklerine sahip ürünlerdir. Kendi içerisinde ürettiği ses ve tını özelliklerine göre çeşitlenmektedir. Ülkemizde ise soprano, concert ve tenör modelleri sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bu saymış olduğum tüm modellerde gövde, gövde üzerinde genellikle ses deliği, sap, perdeler, teller ve burgular yer almaktadır.

Tenör ukulele modelleri ise yukarıda saymış olduğum çeşitlere göre en büyük hacimli olanıdır. Ayrıca çeşitlenmelerine en büyük sebep olan durum ise ürünün ürettiği ses tonu ve karakteri olduğu için, tenör ukulele türü bu konuda bu üç modele göre en kalın sese sahip olanıdır. Ukulele modellerinde ses kalınlaştıkça genellikle ürünün hacmi de artmaktadır. Toplam uzunluğu sadece 66 cm olan bu enstrüman türü birçok alanda oldukça verimli ve kullanışlı bir şekilde değerlendirilebilmektedir. Benim bu durumda sizlere önerim ise, mutlaka kullanım alanınız, ses tonunuz ve amacınız odağında model belirleyip satın almaktır.

Başta tenör ukulele olmak üzere birçok müzik aletini elbette maddi imkanlarınız odağında da değerlendirmelisiniz. Tenör tür olan ukulele modelleri genellikle maliyet bakımından türüne göre daha yüksektir bunun en büyük sebebi ise talep odağında çok seri üretimde olmaması ve oldukça diğerlerine göre büyük yapıda olmasıdır. Ayrıca birçok marka bu alanda sürekli olarak ürün üretmekte ve geliştirmektedir. Bence mutlaka ileriye ve beklentilerinize yönelik uygun fiyatlı olan ürünü bu alanda profesyonel olan tedarik noktasından satın almalısınız.

Tenör Ukulele Hakkında Soru ve Cevaplar

Tenör ukulele yapı ve ses özellikleri nelerdir?
Tenör ukulele mantığını en iyi şekilde anlayabilmek için, tenör sesi iyi bilmek gerekir. Tenör en ince veya tiz olarak kabul gören erkek sesine denilir. Tenör ukulele de hem yapı bakımından soprano ve concert modellerden büyük hem de ürettiği ses bakımından daha tok ve kalın seslere sahiptir. Tenör ukulele modelleri genellikle 43 cm tel uzunluğuna sahip olmakla birlikte toplam 66 cm uzunluğa sahiptir. Ayrıca sap üzerinde perdesi bulunan tenör ukulele modellerinde gitarlardan farklı olarak sadece 4 adet tel mevcuttur.

Tenör ukulelenin ailenin diğer üyelerinden farkı nedir?
Yapı ve ses özellikleri diyebiliriz. Bunu ailenin diğer üyelerine göre açıklamak gerekirse eğer, ukulele denildiğinde akla ilk olarak zıplayan pire anlamını en çok üzerinde bulunduran soprano ukulele modelleri gelir tenör modellere kıyas ile oldukça kısa ve ince seslere sahiptir. Sonrasında ise concert ukulele modelleri gelir onlarda sopranoya göre daha kalın ses ve büyük yapıya sahip fakat tenör modele göre daha küçük ve ince seslidir. Yani günümüzde en çok kullanılan 3 tür arasında tenör model en büyük ve kalın sese sahip olanıdır.

Başlangıç için tenör ukulele türü uygun mudur?
Genellikle soprano veya concert ile başlanılsa da icra edilen müzik türü ve ses tonunuza göre elverişli ise elbette tenör ukulele modellerinden de başlayabilirsiniz. Mutlaka hangi model olursa olsun profesyonel yardım alarak türü belirlemenizi tavsiye ederim.

Tenör ukulele satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Mutlaka tenör ukulele modellerini güvenilir ve bu alanda profesyonel olan tedarik noktalarından sesi en iyi yansıtıp ve elbette uzun vadede sizlere sunabilecek tenör ukulele modelleri satın almaya özen gösteriniz. Yapı ve ses özellikleri bakımından tenör ukulele modelleri diğer üyelere nazaran gitara en yakın seslere gebe olduğu için mutlaka doğru amaçlar doğrultusunda talep ve tercih edilmelidir.

Tenör ukulele ne zaman kargoya verilir?
Tenör ukulele modelleri sipariş verildikten sonra 1 iş günü içerisinde güvenle paketlenerek kargoya verilmektedir. Genellikle ise tenör ukulele modelleri normal şartlar altında devamında yer alan 2 iş günü içerisinde ise sizlere ulaştırılmakta fakat mevcut yoğunluk ve bize olan mesafeniz bu süreyi arttırıp azaltabilir.

Tenör ukulele ödeme yöntemleri nelerdir?
Tenör ukulele modellerini taksitler ile satın almak için sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemini kullanabilir ya da mevcut tutarları belirttiğimiz banka hesaplarına havale veya eft yapabilirsiniz.