1.155,00 TL 977,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
999,00 TL 899,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.990,00 TL 1.650,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
265,00 TL 176,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.208,00 TL 1.029,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
198,00 TL 110,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Telefon Mikrofonu

Telefon mikrofonları kablolu ve kablosuz olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra telefon mikrofonları yakaya takılan türü ve elle tutabileceğiniz türde mikrofonlar da bulunmaktadır. Bu ürün çeşitlerine Lastvoice marka ürünlerine bakarak teknik özellik ve çeşitlerini görebilirsiniz.

Portatif olarak kullanılan telefon mikrofonları, telefonlar ile beraber kullanılarak her an bulunduğunuz yerde kayıt yapmanıza olanak sağlamaktadır. Günlük kullanımlar için ve profesyonel kullanımlar içinde geliştirilen bu ürünler telefonlarla senkronize bir şekilde çalışarak istediğiniz performansı alabilmenize olanak sağlamaktadır.

Telefonlar İçin Yaka Mikrofonları ve El Mikrofonu

Yaka mikrofonları yakaya takılarak kullanılan ortalama olarak 3 ile 5cm büyüklüktedirler. 3.5mm stereo giriş özelliği de sağlamaktadır. Ortalama olarak 1.5m kablo uzunluğu da bulunmaktadır. Ancak bir çok özelliği gibi bu özellikleri de değişkenlikler göstermektedir. Bunun için Lastvoice ürünlerini inceleyerek modellere göre farklılıkları görebilir size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bu mikrofonlar fotoğraf makineleri, ses kayıt cihazları, video kamera sistemleri gibi bir çok ürünle de kullanabilmeniz mümkündür. Yani telefonda kullanmanın yanı sıra neredeyse tüm kayıt cihazlarında kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Bu da bir çok konudan büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kayıtlarda da çok güzel performanslar sergileyebilmektedir yaka mikrofonları.

Elle tutulan mikrofonlar ise biraz kaba olduklarından dolayı kişisel kullanımlarda pek tercih edilmemektedir. Ancak röportaj yapmak isteyen yada youtuber olan ve içerik üretmek için insanlarla röportaj yapanlar da bu ürünleri tercih etmektedir. Çünkü el mikrofonları daha yüksek bir performans sergilemektedir, yaka mikrofonlarına oranla. Az öncede dediğim gibi boyutlarından dolayı pek tercih edilmemektedir. Bu ürünü de inceleyebileceğin yer Lastvoice ürünleridir. Bu ürünleri inceleyebilir karşılaştırmalar yaparak ürünlerin artı ve eksi yönlerini görebilirsiniz.

Telefon Mikrofonlarının Kullanım Yerleri

Bu mikrofonlar genelde sokak röportajları esnasında, anlık olarak ses kaydetmek isteyen kişiler, dış ortamda yorumlama yapan şahıslar tarafından tercih edilmektedir. Bu sebepten dolayı bu ortamlarda telefonlar sürekli olarak yanımızda bulunduğunu düşünürsek bir mikrofonun da pek bir fazlalık oluşturacağı sanmayız.

Genelde youtuber olan kişilerce tercih edilmektedir. Çünkü youtuber dediğimiz kesim artık daha geniş ve profesyonelleşmiş bir durumdadır. Bunun sebebi de bir çok haberci ve kuruluş artık youtube üzerinden hizmet vermekte. Bu sebeplerden dolayı telefon mikrofonlarının da kullanımı artmıştır. Bir çok youtuber dediğimiz kişi yorumlama yapmak adına veya röportaj çekmek için bu telefon mikrofonlarını kullanmaktadır.

Telefon Mikrofonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Telefon Mikrofonu ile Normal Mikrofonlar Arasındaki Farklar Nedir?

 

Telefon mikrofonu için günümüz mesleklerinden kaynaklanan normalin üstünde bir revaç gözükmektedir. Bu revacın nedenine gelecek olursak, telefon mikrofonları tıpkı diğer profesyonel mikrofonlar gibi yaka, el veya diğer kasalardan üretilmektedir. Ancak, telefonların farklı ses kartına sahip olması ve farklı voltajlarda çalışması ya da girişleri sahip olmasından dolayı, piyasadaki birçok mikrofon telefonlar için uyumlu değildir. İşte bu noktada, revacın nedeni olan bu önemli hususlar, telefon mikrofonu kategorisindeki ürünlerde uyumlu olduklarından dolayı büyük bir çığır açmasına neden olmuştur. Yani, normal mikrofonlar ile telefon mikrofonu kategorisindeki mikrofonlar her ne kadar aynı gibi gözükseler de, özelliklerine ve uyumluluk konusuna gelecek olursak oldukça büyük farklar gözlemlenmektedir. Bunun için, normal mikrofonu telefon mikrofonunda çalıştırabilme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Sonuç olarak, eğer telefon mikrofonu almak istiyorsanız, diğer kategorilerdeki ürünlere bakara bir tercih yapmanız yanlış olacağından dolayı, sizler için hazırladığımız bu kategorideki ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Telefon Mikrofonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Telefon mikrofon almadan önce yukarı değindiğim hususlar oldukça önemlidir. Ancak, bunun dışında ekstra bakmanız gereken özelliklere gelecek olursak, frekans aralığı, hassasiyet ve kablosuzsa çekim alanı ya da kabloluysa kablo uzunluğu oldukça önemlidir. Buna ek olarak, açık alan ve kapalı alan olmak üzere her iki alan için de uyumlu olması için özel kapsül yapılarına da dikkat edilmelidir. Daha sonra, bu özelliklerin nasıl değerlerde iyi olduğunu öğrenmeniz için maalesef bir değer verememekteyiz. Nedeniyse, her değer aralığını ve her profesyonellikte ürünün kendi kullanım alanında en iyi olduğunu düşünecek olursak, bu mikrofon modellerinin sizlerin her türlü gereksinimine göre üretildiğini düşünün. Yani, bu kategoride iyi bir mikrofon ya da profesyonel bir mikrofon olarak adlandırabileceğimiz bir mikrofon modeli yoktur. Tabi ki profesyonellik olarak üst düzey mikrofonlar bulunmaktadır. Ancak, kullanım alanı ve sizlerin hangi işte hangi yönden kullanacağınız daha çok önemli olduğu için, her mikrofonu iyi olarak görebilir, ihtiyacınız olan çalışma prensibi ve değerlerle uyumlu en doğru mikrofonu seçebilirsiniz.

Ucuz Telefon Mikrofonu Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Ucuz telefon mikrofonu fiyatları için günümüzde en çok önemli olan şey ödeme seçenekleridir. Fiyat olarak neredeyse aynı diyebileceğimiz bir grafiğe sahip olan bu kategorideki ürünler, markadan markaya veya modelden modele göre değil, özelliklere göre değişen bir fiyat aralığına sahiptir. İşte tam olarak bu noktada, sizlere sağladığımız 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit imkanlarından yararlanmak tamamen sizlere kalmıştır. Ek olarak, indirimli fiyatlara ekstra indirim yaparak alışveriş yapmanızı sağlayan peşin ödeme seçenekleriyle, müşterilerimize ekstra fırsatlardan yararlanması için olabildiğince olanak sunmaya çalışmaktayızdır. Tüm makaleye son olarak, çalışma saatlerinde yaptığınız alışverişlerde aynı gün kargolama sözünü de vermekteyizdir.