14.595,00 TL 12.075,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Cami Hoparlörü

Hoparlörler birçok mekanlar için vazgeçilmez ürün arasındadır. Hoparlörler ilerleyen teknoloji sayesinde de kaliteli ses alma konusunda ilerlemektedir. Birçok mekan tarafından da kullanılan hoparlörler farklı marka ve modellerde bulunmaktadır. Bol opsiyon seçenekleri ve çeşitli spesifik özellikleri ile kullanıcılarına benzersiz özellikler sunmaktadır. Özellikle camilerde vazgeçilmez ürün arasında olan hoparlörler kaliteli ve uzun ömürlü olması tercih edilmektedir. Cami hoparlörleri iç mekan ve dış mekana uygun olarak üretilmektedir. Tabi burada hoparlörlerin teknik özellikleri çok önemlidir. Farklı markaların üretmiş olduğu hoparlörler kullanılan mekanların özelliklerine göre de değişmektedir.

Cami Hoparlör Çeşitleri

Cami hoparlörleri çeşitlerine baktığımızda, iç mekan hoparlör ve dış mekan hoparlör olarak ayrılmaktadır. Teknik özellik ve markalara odaklandığımızda, denox dn-34t dış mekan hat trafolu horn hoparlör, lastvoice driver-100 cami ünit ezan hoparlörü 100 watt 16 ohm, lastvoice cami minare ezan hoparlörü 1000 w kağıt hoparlör sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Teknik özelliklerinde 180 derecelik açı ile çalışan duvar hoparlörleri asma aparatları sağa ve sola istenilen şekillerde dönebilmektedir. Tabi içinde tiz ve bass bulunan hoparlörler sütun hoparlör olarak da bilinmektedir. Ezan içinde kullanılan 16 ohm empedans ile çalışan ezan hoparlörleri, sesi çok fazla uzağa atabilme özelliğine sahiptir. Bu arada ezan anfisinde verilen ses yayını, ezan hoparlörlerinden direk aktarma çok önemlidir.

Cami Hoparlör Fiyatları

Cami anfi ve hoparlör fiyatları noktasında bazı marka ve teknik özellikleri öneme çıkmaktadır. Cami iç sistem hoparlörü olarak da en çok tercih edilen hoparlör modelleri bulunmaktadır, sammi nsu 75b, denox hat hoparlör gibi modeller teknik özellikleri ile öne çıkmaktadır. Cami içi hoparlör fiyatları noktası bu markalar öne çıkmaktadır. Cami hoparlörleri genel olarak caminin yapısına göre tasarlanmış hoparlör türleri de bulunmaktadır. Genel olarak nerede kullanacak olursanız olun markası ve teknik özelliklerine bakmanızda fayda vardır.

Cami Hoparlörü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Cami Hoparlörü Nedir?

Cami hoparlörü, cami ses sistemleri için özel olarak tasarlanmış hoparlör modellerine genel olarak verilen addır. Minare için ayrı tasarlanan bu hoparlör modelleri, iç mekan hoparlör ve dış mekan hoparlör olarak farklı kasa ve özelliklerde üretilmektedirler. Şimdi, ayrı ayrı mekanları ele alacak olursak, dış mekan için özel olarak 4 mevsim uyumlu hoparlörler ve sesi uzağa atmaya yarayan horn hoparlör kasaları olarak satılmaktadırlar. İç mekana gelecek olursak, standart sütun hoparlör yani duvar hoparlörü kullanılmaktadır. Bu hoparlör modellerine ek olarak farklı kullanımlara özel hoparlör çeşitleri üretilse de, en çok revaçta olan ürünler bu şekildedir. Daha fazla detaya inecek olursak, her birinin ayrı ayrı püf noktalarının bulunduğunu ve her birinin ayrı ses sistemlerine uyum sağlaması için üretildiklerinden dolayı, daha detaylı bilgiler için alt yan başlıklara geçmenizde yarar vardır.

Cami Hoparlörü ile Normal Hoparlör Arasındaki Fark Nedir?

Cami hoparlörü ile normal hoparlörü karşılaştırmak doğru bir hareket olmasa da, daha net anlaşılması için bu başlık adı altında değinmenin yarar olacağını düşündük. Öncelikle, iç mekan hoparlör için pek bir fark olmadığını söylemek isterim. Sadece sisteme göre değişen trafolu veya trafosuz olması gibi püf bir nokta vardır. Ancak, minare hoparlörü olarak adlandırılan horn hoparlöre değinecek olursak, sesi uzağa atmak ve 4 mevsim çalışacak şekilde özel olarak kasası üretildiğinden dolayı, normal hoparlörlerden kat kat fark bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, içerisinde sadece ünit bulunan bu hoparlör modelleri, tıpkı diğer hoparlör modelleri gibi her watta üretilmektedirler.

Cami Hoparlörü Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cami hoparlörü almadan önce sisteminizin trafolu veya trafosuz olmasına dikkat ediniz. Çünkü, eğer amfiniz trafolu ise trafolü cami hoparlörü, trafosuz ise trafosuz cami hoparlörü almanız gerekmektedir. Buna ek olarak, kullanım alanının ve amaçlanan metrekareye watt açısından yeterli olabilmesi için doğru güç seçimleri yapılmalıdır. Ekstra olarak, eğer sisteminizde 3 adet hoparlör bağlıysa, onu çift bir haneye çıkarmanız gerekmektedir. Nedeniyse, dengeli ve kaliteli bir ses için girişlere çift sayıda hoparlör bağlamanız gerekmektedir.

Cami Hoparlörü Ödeme Yöntemleri Nedir?

Cami hoparlörü için ödeme seçenekleri peşin ödemeye özel indirimli fiyata ek indirimler, kredi kartıyla ödemeye özel vade farksız taksit imkanları olmak üzere sitemizde mevcuttur.

Cami Hoparlörü Kargo Süresi Nedir?

Cami hoparlörü kargo süresi illere göre değiştiği için tam net olarak söyleyemesek de, bize düşen görev olarak çalışma saatleri içerisinde yapılan siparişlerde aynı gün kargoya verme garantisi vermekteyizdir. Ek olarak, eğer çalışma saatleri dışında bir alışveriş yaparsanız, ilk iş gününde ürününüzün kargoya çıkacağından emin olabilirsiniz.