65,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
65,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
89,00 TL 39,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
89,00 TL 39,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
199,00 TL 139,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
199,00 TL 139,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
239,00 TL 179,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
89,00 TL 39,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
199,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
89,00 TL 39,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Jak ve Jak Çeşitleri

Bilgisayarlarımızda, akıllı cihazlarımızda, ses sistemlerimizde ve benzeri bilumum alanlarda bağlantıları gerçekleştirebilmek için jak kablolarını kullanmamız gerekmektedir. Böylelikle cihazlarımızdan ses sistemlerimize, ses çıkışı almak istediğimiz hoparlörlerimize sinyal gönderimi yaparak kullanabilmeye başlarız. Kullandığımız cihazlara göre gerektirdikleri jak kablolar da değişkenlik gösterebilmektedirler. Bu yazımızın genel konusu da jaklar ve kullanıldıkları alanlara göre jak çeşitleri olacaktır. Jak demek aslında bağlantı demektir. Bir yere monte edilen ya da monte edilmesi gereken kabloyu içerisinde muhafaza edecek ve elektrik akımı sağlayacak delikleri bulunan cihazlardır. Küçük olmalarına karşın özellikle ses sistemlerinde ciddi bir yere sahiptirler.

Gitar Jak

Jak kablolarının en çok kullanıldıkları yerlerden birisi de enstrümanlardır. Enstrümanlar jak kablolar yardımıyla ses mikserlerine, ses kayıt cihazlarına ve yahut her hangi bir ses sistemine bağlanarak kullanılabilmektedir. Bu jaklar yardımıyla enstrümanlardan alınan sesler cihazlarınızda kaydedilebilmekte, efektlendirilebilmekte ve gerektiği zaman mikslenebilmektedir. Müzik yaparken en çok kullanılan enstrümanlardan bir tanesi olan gitarlar da bu jaklar yardımıyla cihazlarınıza bağlanabilmektedirler. Gitar jak modelleri sayesinde enstrümanlarınızla dilediğiniz şekilde ses kayıtları yapabilirsiniz. Adları gitar jak olarak geçse de bu jak modelleri genellikle bağlamalar ya da diğer telli çalgılarda da kullanılabilmektedirler. Böylelikle daha çok enstrümanla ses kaydı yapabilmeniz ve yeri geldiği zaman mikslemenize olanak tanırlar.

6.3 mm jak

6.3 mm jaklar yani diğer adları ile çivi jaklar kullanıldıkları yerler en çeşitlendirilebilir jak çeşitleridir. Öyle ki hem giriş sistemlerinde hem de çıkış sistemlerinde kullanılabilmektedirler. Kurduğunuz ses sistemlerinde mikserlerinize ve ya anfilerinize hoparlörlerinize bağlantı yapmak istediğinizde kullanılabilmektedirler. Hoparlör bağlantılarından sonra en çok kullanılabildikleri yerlerden birisi de mikrofonlardır. XLR uç kullanılması gerekmeyen (genellikle kondenser ve dinamik vokal mikrofon çeşitleri) mikrofon çeşitlerinde kullanılırlar. Direkt olarak bilgisayarlarda bu tip jakların girişleri bulunmaz, bunun için de üretilmiş olan dönüştürücü soketleri kullanmanız gerekmektedir.

3.5 mm jak

Günümüzde en fazla kullanılan jak tipi olarak geçen 3,5 mm jaklar, cep telefonlarımızda, tabletlerimizde yani akıllı cihazlarımızda, bilgisayar sistemlerinde, arabalarımızda teyplerden müzik dinlerken ve aux girişi olan her yerde çalıştırabileceğiniz jak kabloları olan 3,5 mm jaklar iki çeşitte ele alınabilir. Bunlar 2 boğumlu olanlar ve 3 boğumlu olanlar olarak değişirler ve mono ve stereo olarak sınıflandırılırlar. 3 boğumlu olanlar stereo 3,5 mm jaklardır, 2 boğumlu olanlar da mono 3,5 mm jaklardır. Sizlere bu yazımızda jaklarla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Satın alım yaparken bu özelliklere göre alışverişlerinizi gerçekleştirebilir ve doğru yapılan bir alışverişten sonra lezzetli deneyimlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Gitar Jak Kablosu

Günümüzde enstrüman aletleri çok önemlidir. Tabi bu cihazları cihaz yapan aslında işin teknik kısmı ve bağlantı aparatlarıdır. Bu bağlantı sistemlerinden biride jak kablosu faktörüdür. Jak sistemleri elektronik cihazlar üzerinde ses iletişimini kurmak için kullanılan bağlantı aparatıdır. Teknik kısmına baktığımızda şekli itibari ile dikey ucu sivri bir metal çubuk olarak nitelendirilir. Jak girişi olan bütün elektronik cihazlar üzerinde elektronik ses sinyallerini aktarmak için kullanılır. Jak ölçüsü 6,3 mm ve 3,5 mm olmak üzere 2 değişik jak ölçüsü bulunur. Birde kendi içinde ikiye ayrılır. Mono jak ve stereo jak olarak bulunur. Stereo kablo jak iki kanal ses iletimi sağlamak için kullanılırken, Mono jak tek kanal ses iletimi için kullanılmaktadır. Mono jakların metal kısmında bir adet siyah çizgi olurken, stereo jaklar da ise metal kısmında 2 adet siyah çizgi bulunmaktadır. Bir diğer ise 3 çizgili olması durumunda elektronik cihazlarda ikiden fazla kanal ses iletimine sahiptir.

Jak Kablosu Modelleri

Jak kablosu modellerinde birçok markanın ürettiği teknik kapasitesi yüksek olan modeller bulunmaktadır. Bunlardan lastvoice jak kablosu sizlere hem ekipman olarak hemde kalite olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kullanılan alanlarda cep telefonları, bilgisayarlar, radyolar, müzik sistemleri gibi cihazlar kullanılabilmektedir. Telefonlarda kulaklığı taktığımızda telefon üzerindeki giriş jak girişidir. Kulaklığın telefona bağlandığı metal çivi gibi olan ise jaktır. Pasif ve aktif kabin hoparlörlerin ses iletimi sağlamak için de jak ile bağlantı kullanılabilir. Jak çeşitleri birbirlerini tamamlayan 2 model olarak üretilmektedir. Biri çivi jakın takılacağı yuva diğeri ise çivi jak şeklinde üretilmektedir. Çivi jak erkek jak olarak üretim yapılmaktadır. Dişi jak kabloyu takacağımız cihazlarda kullanılırken, erkek jak genellikle kablolarda kullanılmaktadır.

Jak Kablosu Fiyatları

Jak kablosu fiyatları noktasında yaptığı işe göre fiyatı gayet uygundur. Özellikle enstrümanlarda kullanılan aparatlar çok önemlidir, elektro gitar jak kablosu modelinde de kullanılan kablolar oldukça çok tercih edilmektedir. Bu noktada kullanacağız cihazları belirlemeli ona göre teknik özelliklerine göre kablo seçimi yapılmalıdır. Kalitesine ve modeline göre tercih yaptığınız takdirde olağanüstü verim alabilirsiniz.

Gitar Jakları Hakkında Soru ve Cevaplar

Gitar jakı nedir?

Gitar jakı, gitar ile anfi arası bağlantı yapacağınız zaman olmazsa olmaz bir aparattır. Elektro gitar ya da diğer anfili gitarlarda bulunan girişler ile birebir uyumlu olan bu ürün, bağlantı kablosunun ucunda yer alan üründür. Enstrümanların kasasında var olan frekans dalgalarını özel olarak tasarlanmış yapısı ile toplayıp amfiye iletilmesini sağlayan bu ürün, enstrümanları bir ses sistemine bağlayacağınız zaman mecbur olarak kullanmanız gereken bir üründür. Kasa olarak yer yer farklı üretimleri yer alan bu ürünlerde, kimi zaman daha uzun ömürlü kullanımlar için L jak modelleri tercih edilmektedir. Ancak bunun dışında genel olarak çivi jak çok fazla tercih edilirken, amfi girişinin mevcut olduğu yerde herhangi bir kaza veya sorun yaşamamanız için L jaklar daha verimli olacaktır.

Gitar jakları nerelerde kullanılır?

Gitar jakları nerelerde kullanılır diye aklınızda bir soru mevcut ise, enstrümanın var olduğu her yerde kullanılır diyebiliriz. Bunlara ek olarak, mikrofonlarında bağlantı şemasında yer yer var olan bu ürünler gerek ses sistemleri gerek ise enstrümanlar için olmazsa olmaz bir üründür. Yine de bu konuda kullanım alanlarına örnek vermek gerekirse, canlı müzik yapan kafelerde, konser alanlarında, sahnelerde ve müziğin var olduğu her yerde diyerek kısaca özetleyebiliriz.

Gitar jakları satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Gitar jakları satın alırken ses kalitesinden ödün vermemeniz için kaliteli olanı satın almanız gerekmektedir. Buna ek olarak çivi ve l jak olarak satılan bu ürünler, kimi zaman farklı yapıda da karşımıza çıksa da sizler işiniz için en uygun olan kasa modelini tercih etmeniz gerekmektedir. Bunlara ek olarak, kablo ile almanız daha sorunsuz olacağından dolayı, olurda sadece jak almanız durumunda güzel bir lehim makinesi ya da bu konuda yardım alabileceğiniz bir kişiye danışmanız gerekmektedir.

Gitar jaklarının ödeme yöntemleri nelerdir?

Gitar jak ürünlerini sitemiz aracılığı ile 3d güvenlikli kredi kartı sanal pos aracılığı ile kolayca ödeyebilirsiniz. Ayrıca gitar jak modellerinin tutarlarını belirtilen banka hesaplarımıza eft veya havale yöntemleri sayesinde de kolayca satın alabilirsiniz.

Gitar jaklarının kargo süresi nedir?

Gitar jaklar 1 iş günü içerisinde ödeme işlemi onaylanırsa kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Ürünlerimiz kargo aşamasına geçtikten sonra bizim kontrolümüz dışında gerçekleşen sebeplerden dolayı daha erken veya geç teslim edilebilir.