15.900,00 TL 13.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.900,00 TL 13.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.900,00 TL 13.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.900,00 TL 13.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
19.900,00 TL 17.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
19.900,00 TL 17.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
12.900,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
12.900,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
12.900,00 TL 10.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.250,00 TL 2.750,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.650,00 TL 1.390,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
4.790,00 TL 3.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Müzik Dünyasında Piyano'nun Yeri

Piyano, uzun salınımlı tuşlarıyla, operalardaki ve orkestralardaki rolüyle müzik dünyasının vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Solo ve orkestra performanslarda tuş seslerinin karakterleriyle kendine özgü ses rengiyle dinleyicilerde benzersiz duygular uyandırır. Piyano çalmak ve dinlemek bir nevi aşka benzer. Tuşlarla buluşan müzisyen, kendi tarzıyla ve enstrümana hâkimiyetiyle tutkulu bir performans sergiler. Aşkın belki de en evrensel temsilcilerinden biri olan piyano, akustik yapısını gittikçe dijital bir ortama bırakmaya başlar. 

Akustik piyano modelleri hala çok sevilerek çalınıp dinlense de değişen yaşam alışkanlıkları ve ihtiyaçlar, müzisyenleri dijital piyano kullanmaya sevk etmiştir. Özellikle çocuklar için piyano modelleri, ufak ebatlı, portatif yapılarıyla küçük sanatçıları eğitmede son derece kullanışlıdır. Çocuk piyanosu, çocukların el göz koordinasyonlarını sağlayabilmek adına en doğru seçimdir. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de doğru piyano seçimi enstrümana hâkimiyet açısından önemli bir kriterdir. 

Kendiniz ve çocuğunuz için almayı düşünebileceğiniz piyano seçenekleri arasında dijital piyano, katlanabilir piyano ve çocuk piyanosu yer alır. Bedeninize, yeteneğinize ve kişisel zevklerinize uygun enstrümanları tercih ederek başarılı bir sanatçı kariyeri oluşturabilirsiniz. Lastvoice kalitesiyle enstrüman çalmanın keyfini çıkarmak için şimdi piyano modellerimize göz atabilirsiniz.  

 

Piyano Modelleri Nelerdir?

Ses kalitesiyle tatmin eden, el becerinizi kısa sürede geliştirmenize yardımcı piyano modellerimiz arasında: Midex ve Rennes markaları ön plana çıkar. Kategorimizde yer alan dijital piyano modelleri evlerinde bir sanat odası oluşturabilecekler için benzersiz seçenekler sunar.  Bu seçeneklerden bir tanesi Midex PLX 190SR Gül Ağacı Dijital Piyano modelidir. Modelde 88 tuş vardır. Hammer action sayesinde gerçek piyano hassasiyetini yakalayabilirsiniz. Org ve midi klavyeden farklı olarak bu model tuşlara basmanın hazzını yaşamanızı sağlar. 

Midex PLX 190SR Dijital Piyano özellikleri arasında en beğenilenlerden bir tanesi kademeli çekiç aksiyonudur. Bu sayede tuşlardan istenen ses kalitesini elde edebilirsiniz. Çekiç içerideki tellerin titreşmesine yardım ederek piyanodan güçlü ve salınımlı ses çıkmasını sağlar. Tuş üstü koruma kapağı sayesinde içeri toz girmesini engelleyebilirsiniz. 82 adet ritim özelliği bulunur. Metronom sayesinde ritimdeki vuruşları kolayca takip edebilirsiniz. Sekiz adet reverb sayesinde seste istediğiniz yankılamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Kayıt özelliği sayesinde bir melodiyi kaydedebilir, üzerine canlı performansta başka bir melodi çalabilirsiniz. Transpoze özelliği sayesinde bir tuştan farklı tonlarda sesler elde edebilirsiniz. 

Midex kalitesini yansıtan dijital piyano modelleri arasında: PLX-190WH, PLX-140 PRO-WH, PLX-140 PRO-BK ve daha çok sayıda seçenek yer alır. 88 tuş takımına sahip olan dijital piyanolar, gerçek piyano hissini yaşatacak iç aksama sahiptir. Tuş hassasiyetine önem veren müzik severler için güzel bir deneyim sunar. Katlanır ve taşınabilir piyano modelleriyle de Lastvoice ses kalitesi, ergonomi, tuş hassasiyeti gibi özelliklerle farkını ortaya koyar. 

Uygun fiyatlı piyano modelleri arasında katlanır yapıdaki dijital seçenekler son derece caziptir. Bunlardan bir tanesi Midex PLX-100WH Taşınabilir Dijital Piyano modelidir. 88 tuş takımına sahip olan piyano, sustain pedallıdır. Bluetooth şarj özelliğiyle ve kulaklıkla birlikte gelir. Tuş hassasiyeti yüksektir. Yanınızda istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Katlanır özellikte ve çantasıyla birlikte geldiği için yolculuklarda çanta içinde taşınabilir yapıdadır. Yerden tasarruf etmenize yardım eder. 128 adet ton ve ritim özelliği bulunur. Yazılım aracılığıyla kayıt yapabilme özelliğine sahiptir. Dijital ekran özelliği sayesinde online dersleri uzaktan takip ederek pratik yapma olanağı bulabilirsiniz. 

Katlanır piyano seçenekleri arasında en çok tercih edilen diğer modeller: Midex PLX-100 WH, PLX-100-BK-ST, Midex PLX-100WH-ST, PLX-80BK-ST gibi seçenekleri içerir. Bu serideki bütün katlanır piyanolar benzer özelliklere sahiptir. Dijital olmalarına rağmen, tuş hassasiyetleriyle klasik piyano hissi yaşatırlar. Klasik piyanoya oranla daha az yer kaplarlar. Dijital piyanoları evinizin bir köşesinde rahatlıkla konumlandırabilirsiniz. 

Yeni başlayanlar ve çocuklar için geliştirilmiş piyano modelleri son derece keyiflidir. El reflekslerini geliştirmeyi destekleyen, küçük çaplı portatif piyano modelleri sayesinde keyifli bir müzik deneyimi elde edebilirsiniz. 

Çocuklar ve Yeni Başlayanlar İçin Piyano Modelleri

Çocuklar ve yeni başlayanlar için piyano modelleri, genellikle iki ayrı sınıfta yer alır. Çocukların beden yapısı ve kol uzunluklarıyla yetişkinlerinki birbirinden farklıdır. Yetişkinler ve çocuklar için öğrenme süreci genellikle farklı şekilde seyreder. Bu nedenle farklı bedensel özelliklere, yaşa ve öğrenme becerisine sahip kişiler için farklı boyutlarda ve özelliklerde piyanolar üretilir.

Piyano modeli seçimi, tamamen onu çalacak kişinin fiziksel özelliklerine, ilgisine, donanımına göre olmalıdır. Diğer taraftan tasarımsal özellikleri, renk seçenekleri de piyano modeli tercihini etkileyen önemli faktörler arasındadır. 

Çocuk piyanolarında Rennes marka dayanıklı, ses kalitesi yüksek modeller  ön plandadır. NP-1000PK Modeli, pembe rengiyle göz alıcı tasarıma sahiptir. Akustik görünümlü dijital piyano modelinde 8 adet ton ve 8 adet ritim özelliği bulunur. 4 adet perküsyon bulunması, çocukların farklı çalgılarla piyano sesini harmanlamayı öğrenmesini destekler. 37 tuşlu piyano modeli, çocukların alışma evresinde enstrümana hâkimiyetini sağlamak açısından yeterli donanıma sahiptir. 

Tasarım ve özellik bakımından birbirine çok benzer olan: Midex CP-370-BK, CP-370OR, CP-370-C Ahşap Çocuk Piyanosu modelleri 37 tuşa sahiptir. Gerçek piyano sesi ve hissiyatıyla benzersiz bir çalış deneyimi sunar. Üç adet kalem pille çalışan CP-370 serisi çocuk piyanosu taburesi de enstrümanla birlikte gelir.

Midex CP-360 serisi yine klasik piyanoya benzeyen yapısıyla çalma sehpası ve tabureyle takımdır. Bu grupta yer alan Midex CP-360BK, CP-360OR, CP-360WH, CP-360C ahşap çocuk piyanosu modelleri tasarım olarak 370 serisinden farklılık gösterir. Farklı renk seçeneklerine sahiptir. Bu grupta yer alan enstrümanlar; 3 adet kalem pille çalışan, 37 tuşlu, gerçek tuşe hassasiyeti olan piyano modelleridir.  

Piyano türleri farkları nelerdir?

  • Piyano türleri arasındaki farklar ilk bakışta boyut ve tasarım açısından göze çarpan fiziki özellikleri kapsar. 

  • Ses açısından sağladığı tatmin, tuşe hassasiyeti, sahip olduğu ses ve ton sayısı, piyano çalarken alacağınız hazzı etkileyen faktörler arasındadır. 

  • Piyano modelleri sahip oldukları özelliklere, büyüklüklere ve tuş sayısına göre farklı fiyatlara sahiptir. 

Piyano türleri arasındaki en ayırt edici faktör, dijital ve klasik olmak üzere iki temel sınıfa ayrılmasıdır. Dijital piyanolar günümüzde daha kolay kullanılabilir olmaları nedeniyle tercih edilirler. Klasik piyano ise muazzam sesi, tuşe hassasiyeti, birçok farklı çalış tekniğine imkân vermesi sebebiyle revaçtadır. Enstrüman için evde ayırabileceğiniz bir yer olup olmaması, piyano almak için ayırabileceğiniz bütçe bu noktada belirleyicidir. Yeni başlarken başta dijital piyano ile alıştırma yapabilirsiniz. Sonraki süreçte klasik bir modele geçiş yaparak çalış tekniklerini ilerletme şansı elde edebilirsiniz. Günümüzde klasik piyanoların taşınması ve bakımlarının yapılması zor olduğu için dijital modeller daha fazla tercih edilir. Siz de piyano tercihi yaparken kolay kurulum ve taşıma, akort gereksinimi olmadan enstrüman çalma kolaylığından faydalanmak için dijital piyanolarımızı inceleyebilirsiniz. 

Profesyonel Kullanıcılar İçin Piyano Modelleri

Profesyonel müzik deneyimi bulunan sanatçıların çoğu, stüdyolarında dijital ekipmanlara yer vermeye başlamıştır. Ev stüdyolarında ve profesyonel stüdyolarda sıklıkla yer bulan enstrümanlardan bir tanesi de dijital piyonudur. Bu kategoride yer alan  piyano modelleri arasında Midex kalitesi ön plana çıkar. 

88 tuşlu, gerçek piyano hassasiyetine sahip ses kalitesiyle Midex PLX-190WH çekiç aksiyonludur. Kurulumu kolay olan piyano modelinin tuşları fildişi kaplamadır. Kutu içinden güç kablosu, pedal kutusu, kulaklık, nota aparatı ve tabure yer alır. 83 çeşit tona sahiptir. 47 adet efekt özelliğiyle stüdyolarda farklı melodiler oluşturmanıza katkı sağlar. 128 polifoniye sahiptir. 

Tuşe hassasiyeti, tuş sayısı, reverb sayısı gibi donanımlarıyla tatmin edici özelliklere sahip Midex dijital piyanolar, profesyonel sanatçılara büyük kolaylık sağlar. Kayıt özelliği bulunması, stüdyo kayıtları sırasında size pratik hareket etme kolaylığı verir. 

Piyano Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano alırken dikkat etmeniz gerekenler öncelikle size hitap eden bir model, ses kalitesi, tuşe hassasiyetidir. Evinizde büyük bir piyanoya yer var mı? Düzenli olarak piyano çalmaktan keyif alır mısınız? Birçok kişi hobi olarak başladığı enstrümanları bir süre sonra çalmayı bırakır. Düzenli ve istikrarlı olarak çalmaya devam ettiğiniz sürece zamanla bir üst kalite enstrümanla elinizdeki modelin değişimini sağlayabilirsiniz. Mevcut ekipmanla çalıştıkça daha ileri bir seviyeye geldiğinizi ve artık elinizdeki enstrümanın sizi tatmin etmediğini fark edebilirsiniz. Bu seviyeye ulaştığınızda üst segment piyano almaya karar verebilirsiniz.  

Malzeme kalitesi, çekiçli sistemle çalışıp çalışmaması, bir piyanodan beklediğiniz tatmini alabileniz için önemlidir. Daha profesyonel parçalar çalmak için çok sayıda tuş takımına ihtiyaç duyduğunuz noktada, katlanabilir ve tuş sayısı fazla piyano modellerini tercih edebilirsiniz. 

Tuş hassasiyeti yüksek olan bir piyano, çalış zevkinizi büyük oranda artırır. Piyanonun farklı tonlarda çalma opsiyonları, seslerin doğallığı piyano seçiminde dikkat etmeniz gereken özelliklerdir. Ses kalitesinin doğallığı ve tuşe hassasiyeti arttıkça ekipmanların fiyatları da artar.  

Piyano Modelleri İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Piyano modeli nasıl seçilir? 

Piyano modeli, seçerken en başta bütçeniz önemlidir. Başlangıç ve ileri seviye piyano modellerini seçmede zorlanıyorsanız Lastvoice profesyonelleriyle iletişime geçebilirsiniz.  

Piyano öğrenmeye kaç yaşında başlamak gerekir? 

Piyano çalmaya 3-6 yaş aralığında başlamak mümkündür. Çocuğun gelişim düzeyine göre bu yaş 6-7’ye kadar çıkabilir. Yetişkinler için belli bir üst sınır bulunmaz. Piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız ve bunun için çalışmaya gönüllü olursanız özel ders alabilirsiniz. 

En iyi piyano modeli hangisidir? 

Piyasada üst segment piyano modellerinin yanında fiyat performans ürünlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Kendiniz için en iyi piyano modelini bütçenize ve enstrümandan beklentinize göre seçebilirsiniz. 

Piyanonun kaç tuşu vardır?

Standart bir sayı vermek gerekirse piyanolarda 88 tuş vardır. Bu tuşlar 7 tam oktav, bir minör ölçüyü kapsar. Tuşların 52 tanesi beyaz 36 tanesi siyahtır. 

Piyano çalmayı nasıl öğrenebilirim?

Piyano çalmak için en etkili yöntem, öncelikle bir piyanoya sahip olmak ve özel ders almaktır. Piyano derslerini fiziki ortamda almak zorunda değilsiniz. Çalışıyorsanız ve gün içinde dışarı çıkıp kursa ekstra zaman ayıracak durumda değilseniz evinizde online derslere katılabilirsiniz. Lastvoice piyano kursları için şimdi buraya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

Piyano Öğrenimi Kaç Ay Sürer?

Tercih ettiğiniz piyano modelinden bağımsız olarak başlangıç seviyesi piyano öğrenme süresi değişiklik gösterir. Bu, çalışma sıklığınıza ve yeteneğinize göre değişen bir durumdur. El ve nota hâkimiyeti için bolca pratik yapmanız gerekir.  Yeni başladığınızda günde 1-2 saat belki daha fazla çalışabilirsiniz. Bu çalışmayı düzenli şekilde devam ettirdiğinizde birkaç ay içinde temel seviyede piyano çalmaya başlayabilirsiniz. 

İleri seviye piyano çalma tekniklerini öğrenmeniz 1-2 yılı bulabilir. Müzik eğitiminde bir sınır yoktur. İleri seviye piyano tekniklerini öğrendikten sonra da farklı teknikler için ders almaya devam edebilirsiniz. Profesyonel bir müzisyenden eğitim alarak piyano öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bunun için Lastvoice profesyonellerinin verdiği online kurslardan faydalanabilirsiniz.

Piyano Fiyatları

Lastvoice piyano fiyatları, doğala yakın ve yüksek ses kalitesiyle son derece uygun rakamlara denk gelir. Enstrümanın özelliklerine ve büyüklüğüne göre piyano modellerinin fiyatları değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı modeller için şimdi Midex ve Rennes piyano modellerini inceleyebilirsiniz. Online siparişle güvenli alışveriş yaparak piyanonuzu kurulum talimatlarıyla birlikte satın alabilirsiniz. Son olarak, kaliteli ve bol ödeme seçenekleri bulunan ödeme şekillerini kaçırmamak için üye olmayı unutmayınız.