3.250,00 TL 2.790,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
3.250,00 TL 2.790,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
4.190,00 TL 2.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Fiyat Performans Midi Klavyeler

Stüdyoların vazgeçilmez ekipmanları olan midi klavyeler, müzisyenlerin İsviçre çakısı gibidir. Mini MIDI klavyeler, farklı enstrüman sesleri ve tonları atayarak çalışmanıza olanak tanır. Tuş hassasiyeti ve his özellikleriyle Lastvoice MIDI klavyeler Midex kalitesinin örneklerini yansıtır. 

Midi klavye modelleri, farklı ebatlarda ve tuş sayısıyla amatör veya profesyonel çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Amacınıza uygun olarak 25 ve 49 tuşlu modellerden birini satın alabilirsiniz. Gerek sahnelerde gerek stüdyolarda midi klavyelerle farklı müzik efektleri oluşturabilirsiniz, orijinal kayıtlar yapabilirsiniz. Midex midi klavye modellerimizi inceleyerek fiyat performans ürünlerinden bir tanesini satın alabilirsiniz. 

Midi Klavye Nedir?

Stüdyo kayıtlarınızı gerçekleştirirken kullanabileceğiniz joker ekipmanlardan bir tanesi midi klavyedir. İçine farklı enstrüman seslerini atayabilirsiniz. Notalardan farklı tonlarda sesler elde edebilirsiniz. Gitar, basgitar, davul, org ve piyano seslerini atayarak zengin ses kayıtları oluşturabilirsiniz. 

MIDI klavyeler, dışarıdan org gibi görünen ama bundan çok daha fazlasını bünyesinde barındıran stüdyo ekipmanlarıdır. Bir tuşlu çalgı olarak da kullanmayı deneyebilirsiniz. Piyano ayarına getirdiğinizde gerçeğe yakın ses elde etmenize yardım eder. Onun dışında tuşları piyano kadar sert değildir. 

Midi klavyenin tanımı ve kullanım alanları şu şekildedir: MIDI (Musical Instrument Digital Interface) kelimesinin açılımı, müzik enstrümantasyonu ara yüzüdür. MIDI klavyeler, üzerinde tuş takımı bulunan, ses ayarı yapmaya yarayan düğmeleriyle istediğiniz enstrümanın sesini taklit edebilen stüdyo ekipmanlarıdır. Midi klavyenin kullanım alanları arasında stüdyolar ve sahneler yer alır. Küçük organizasyonlarda, düğünlerde, kına gecelerinde, nişan törenlerinde, partilerde farklı ses efektleri ve enstrüman sesleriyle özel müzikler oluşturabilirsiniz. 

Midi Klavye Türleri ve Modelleri

Midi klavye modellerini, dilerseniz cover yapmak için dilerseniz kendi bestelerinizi kaydetmek için kullanabilirsiniz. 25 Tuşlu Midex Midi-25 PRO, stüdyolarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerden bir tanesidir. 8 atanabilir pad sayesinde vurmalı çalgıları taklit edebilir. 4 tane atanabilir butona sahiptir. Dört farklı ses ayarını hafızaya kaydetmenize ve üzerine yeni bir parça çalmanıza olanak tanır. Ritim oluşturmak için önceden kaydettiğiniz farklı sesleri fon olarak kullanmanıza yardım eder. 

MIDI klavyeler üzerlerinde bulunan ayarlar sayesinde sesle ilgili daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayabilirler. Midex MD 255 Midi modelinin sekiz hassasiyetli Lounch pad özelliğiyle sesleri kaydedip döngü ayarında tekrar tekrar çalabilirsiniz. Sekiz adet ton potansı aracılığıyla sesleri rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Dokunmatik pitch özelliği sayesinde tablet ve mobil cihazlarınızın ekranını vurmalı çalgıları taklit etmek için kullanabilirsiniz. 

Midex MD-499 MIDI Klavye modelinde bulunan led ekran sayesinde aktif programı, kanal ve diğer ayarları görebilirsiniz. Chord özelliğini kullanarak tek tuşla akor çalabilirsiniz. Dörde kadar program kaydetmenize izin verir. Portatif ve taşınabilir yapısıyla ergonomiktir. 49 tuşa sahiptir, 25 tuşlu modellere göre daha fazla ses elde edebilirsiniz. 

Modellerin kutu açılımlarında gerekli güç kaynakları ve bağlantı kabloları da yer alır. Satın aldığınızda elinize ulaşan kurulum ve kullanım kılavuzuyla kısa sürede midi klavyenizi aktif hale getirebilirsiniz. 

Midi Klavye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

MIDI klavye seçerken, teknik özelliklerine ve markasına dikkat etmelisiniz. Sektörde kalitesini ispatlamış, stüdyoda kullanmaya elverişli, pratik ve ses kalitesi yüksek modelleri inceleyebilirsiniz. Lastvoice MIDI klavye kategorisinde yer alan Midex marka seçenekleri hem başlangıç hem ileri seviye kullanıma uygundur. Tuşe hassasiyeti, kaydedebildiği ses sayısı, atayabileceğiniz enstrümanlar midi klavye seçerken dikkat etmeniz gereken diğer önemli konular arasındadır. Bütçenize uygun fiyat performans ürünleri için şimdi Lastvoice Midi Klavyeler kategorimize göz atabilirsiniz.  

Midi Klavyenin Bağlantı ve Kurulumu

Taşınabilir midi klavyeler, müzisyenlere inanılmaz bir hareket kabiliyeti sağlar. Klavye modeller genel olarak hafif ve taşınabilir yapıdadır. Ses kartına ihtiyaç duymadan doğrudan bilgisayara aktarım yapmanıza olanak tanırlar. Bunun için MIDI ve USB bağlantıları arasındaki ilişki önemli bir boyut kazanır. MIDI klavyenizi USB kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayabilirsiniz. Kullanmanız için bir adet güç kaynağına bir adet de bilgisayar bağlantısına ihtiyacınız vardır. İstediğiniz enstrümanı çalmak için bilgisayara indirdiğiniz programdan müzik aleti seçebilirsiniz. 

Uygun Midi Klavye Fiyatları

Uygun fiyatlı modeller, her zaman aradığınız kaliteyi vermeyebilir. Bu nedenle hem güvenli alışveriş yapabileceğiniz hem bütçenize uygun fiyatlı hem de kalitesine güvendiğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Lastvoice MIDI klavye fiyatları, bütçenize uygun seçeneklerden oluşur. Fiyat performans ürünü olarak kabul edilebilecek olan midi klavye modelleri, hem profesyonel hem amatör müzisyenler tarafından tercih edilebilir. Birden çok enstrümanı tek bir ekipman içinden yönetebilecek gücü size veren midi klavyeyi her an yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Midi Klavye ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Midi klavye hakkında merak edilenler arasında en başta klavyenin teknik özellikleri gelir. Kaç adet ses çıkarabildiği, klavye üzerinden kontrol edebileceğiniz özellikler, tuş sayısı gibi çok sayıda konuyu aşağıdaki sorularda bulabilirsiniz. 

MIDI enstrümanları nedir?

Tuşlar, knoblar ve pad gibi farklı kontrol bölgeleri, midi enstrümanlarını oluşturur. Bilgisayara USB girişi yardımıyla bağlanırlar, bu yüzden ses kartına ihtiyaçları yoktur. Pad kontroller sayesinde farklı enstrüman seslerini çıkarmanıza yardım ederler. Kayıt sırasında vokal ve enstrüman sesi üzerine efekt verebilirsiniz. 

MIDI klavye için ses kartı gerekli mi?

Midi klavye için yeni sistem ekipmanlarda ses kartına gerek yoktur. MIDI klavye USB bağlantısı aracılığıyla bilgisayar bağlantısı kurulur. Sonrasında özel yazılım sayesinde istediğiniz enstrümanın  sesini cihaza atayabilirsiniz. 

MIDI klavye kaç enstrüman sesi çıkarabilir?

Davul, klavye, gitar, bas gitar, synthesizer gibi enstrüman seslerini çıkarabilir.  MIDI klavyeleri DAW yazılımı sayesinde her türlü enstrüman sesini çıkarmada kullanabilirsiniz. Yaylılar ve üflemeli çalgılar da dahil çok sayıda enstrümanın sesini midi klavye aracılığıyla çalabilirsiniz. 

MIDI klavye ile ne yapabilirsiniz?

Midi klavye sadece enstrüman seslerini çıkarmanıza olanak tanımakla kalmaz. Bir stüdyoda ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok özelliği tek bünyede barındırır. Birden fazla oktava sahip olduğu için ton yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çok sayıda ses ayarını tek bünye üzerinden yönetmenize yardım eden sustain, modülasyon, pitch bend kontrolörlerine sahiptir. Aranjmanlarınızı bir ana enstrüman üzerine ekleyeceğiniz farklı dijital seslerle kolayca yapmanıza yardım eder. 

Midi klavye nerelerde kullanılır?
Midi klavye ürünleri ihtiyaca ve amaca uygun olan tüm ses projelerinin olduğu sistemlerde değerlendirilebilir. Sıklıkla ses stüdyo ortamlarında karşımıza çıkabilen bu eşsiz ürünler sahne, stüdyo, kayıt alanları ve benzeri alanlarda sıklıkla kullanılır. Günümüzde ise Twitch yayıncıları ve youtuberlar için en çok kullanılan üst seviye ses ürünlerinden biridir. Oldukça eşsiz ses potansiyeline sahip olan bu ürünlerde elde edilen tınılar ürünün özellik ve kapasitesi çerçevesinde hayata geçmektedir.

Midi klavye satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Midi klavye modelleri 24 tuşlu, 49 tuşlu ve daha üst seviye tuş sayılarına bağlı olan midi klavye ürünleri bulunur. Böylece midi klavye modellerini satın alırken üretilen proje yani kullanım amacı odağında değerlendirmeliyiz. Böylece tuş sayısı, kontrol birimi yani padleri gibi unsurları amaçlarımız odağında değerlendirerek ihtiyaçlarınızı uzun vadede karşılayabilecek olan midi klavye ürünlerini satın almalısınız.

Midi klavye ödeme yöntemleri nelerdir?
Midi klavye modellerimizi 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde kolayca internet üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca midi klavye modellerini bankalarınız aracılığı ile ürün fiyatlarını hesaplarımıza havale veya eft yöntemleri aracılığı ile göndererek de kolayca ödeyebilirsiniz.

Midi klavye kargo süresi nedir?
Midi klavye modellerimizi ödeme işlemi onaylandığı andan itibaren 1 iş günü içerisinde kargoya vermekte ve genellikle devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırmaktayız. Midi klavye ürünlerinin size ulaşma süresi yoğunluk ve mesafe gibi unsurlar ile kaynaklı olarak artı ve eksi yönde değişebilir.