249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.190,00 TL 990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
125,00 TL 89,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
339,00 TL 269,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
339,00 TL 269,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
229,00 TL 169,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
629,00 TL 539,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Keman Standı

Keman standı, telli müzik aletleri arasında yer alan kemanların yer teminlerini ve korunmalarını sağlayarak taşınabilir ve sabit duvar tipi yapıları ile tekli ve çoklu tarzda üretimleri gerçekleştirilen kemanların çizilme ve hasar görme gibi deforme olma durumlarını engelleyerek dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarını sağlayan müzik aleti aksesuar ekipmanıdır. Keman standları teknik özellikleri doğrultusunda bireysel ve toplu şekilde olan kullanım ihtiyaçlarına da çözümler üretmektedirler. Farklı türlerde üretimleri yapılan keman standlarının kemanların sap donanımlarının tutulumları, kilitli boyun sistemi denilen mandallar ile gerçekleştirilmektedir. Yine kemanların icralarının gerçekleştirilmesini sağlayan arşe/yay donanım aparatlarının keman standı üzerinde olabilmesi için demonte tarzdaki askı bölümleri eklenmekte ve böylece stand üzerinde yerlerini almaktadırlar. Portatif özellikteki keman standları ile kullanım ihtiyaçlarına çözümler üretilmektedir.

Keman sehpası, farklı birçok alanda kullanılmak üzere; ev, okul, konservatuvar, müzik evleri ve kurslarında, sahnelerde bireysel ve toplu olan kullanım ihtiyaçlarına karşılıklar vermektedir. Kemanların tür ve boyutlarına uyumlu bir biçimde farklı modellerde olmak üzere keman sehpaları bulunmaktadır. Yine yapı ve teknik özellikleri içinde kapsayıcı olarak farklı renk özelliklerinde üretimi yapılan sehpa modellerinin yanı sıra yön ayarlı olan ve fonksiyonel bir şekilde katlanabilir tarzdaki sistemlerde mevcut olmaktadır. Keman sehpalarının yapılarında; kemanların stand ile temaslarının gerçekleştiği bölümlerin üzerine keçe veya elastik olan kauçuk tarzdaki malzemeler monte edilerek kaplanmaktadır. Böylelikle kemanların herhangi bir deforme sorunu yaşamasının önüne geçilebilmektedir. Kemanların yer teminini dik bir yapı ile sağlayabilen sehpaların zemine gelen bölümleri iki ayaklı, üç ayaklı ve dört ayaklı yapıdaki seçenekleri bulunmakta olup keman sehpaları ham madde özellikleri olarak metal, sert plastik ve ahşap yapı formlarında üretilmektedirler.

Keman Standı Fiyatı

Keman standı fiyatı, sayıya göre değişen tekli ve çoklu olmak üzere teknik özellikleri ile metal, sert plastik ve ahşap gibi yapı ham madde özelliklerine, marka ve model ile el işçiliği seçeneklerine göre değişmektedir. Her bütçeye uygun olarak beğeni ve kullanım ihtiyaçlarına uygun keman standları bulunmaktadır. Kullanım alanınıza uygun olan keman sehpalarına farklı marka ve model seçenekleri doğrultusunda garanti avantajları sağlayan güvenilir yerlerden ulaşarak teminlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Keman Standı Hakkında Soru ve Cevaplar

Keman standı nedir? 
Keman standı, sahne sırasında sizlere avantaj sağlayan veya enstrümanı sorunsuz bir şekilde muhafaza etmenize olanak sağlayan aparat yani ürünlerin genel adıdır. Keman duvar askısı ve ayaklı keman standı olarak iki farklı modelde satılan bu ürünler, kullanıcı ve satıcıya farklı alanlarda avantaj sağlamaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, kullanıcı için enstrümanın kullanımını daha uzun ömürlü kılan ve diğer her türlü olumsuzluklardan koruyan bir çeşit aparattır. Satıcılar için ise, satış yaptığınız kullanım alanına düzen ve daha fazla alan kullanmanıza sağlayan imkânı sizlere tanıdığından dolayı, sergi ve muhafaza etmekte oldukça çok yarar sağlamaktadır. Keman sehpası olarak da adlandırılan bu ürünlerde, marka, model, renk ve kasa seçimi yapabileceğiniz zengin bir kategori mevcuttur.

Keman standı nerelerde kullanılır? 
Keman standı kullanım amacını bir önceki başlığımızda değinsek de kullanım alanına da daha anlaşılır olması için ekstra değinmek istedik. Keman sehpası olarak adlandırılan bu ürünler, sahnelerde, müzik aletleri satan işyerlerinde, müzik aleti kullanan insanların evlerinde ve stüdyo gibi neredeyse her ortamda aktif olarak kullanımı vardır. Bunun için tüm alanları saymak yerine, kısaca denilebilir ki sizlerin dilediği her kullanım alanına uygun ve uyum sağalacak modeller olduğu için her mekân bu ürünler için uyumludur.

Keman standı satın alırken nelere dikkat edilmelidir? 
Keman standı alırken her üründe olduğu gibi satıcı firma ve marka araştırmasına oldukça çok dikkatli yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise, ürünü kullanım alanı uyum sağlaması açısından hem kasa olarak hem de göze iyi hitap etmesi için renk ve diğer hususlar açısından iyi bir eleme yöntemi kullanmanızda yarar olacaktır. Bunlara ek olarak ise, satın alma aşamasında ürünleri tam parça halinde almak sizleri daha az uğraştıracaktır. Örnek vermek gerekirse, keman duvar standı için vidası ile beraber yaptığınız alışverişler sizlerin açısından daha verimli olacaktır.

Keman standı ödeme yöntemleri nelerdir? 
Keman standı modellerimizi sitemiz üzerinde taksit seçenekleri ile yer alan 3d güvenlikli sanal pos aracılığı ile kolayca ödeyebilir ya da ürün tutarlarını bankalarınız aracılığı ile hesaplarımıza havale veya eft biçiminde ödeyebilirsiniz.

Keman standı kargo süresi nedir? 
Keman standı ve keman sehpası olarak adı geçebilen ek ürünlerimiz 1 iş günü içerisinde özenle paketlenip kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır. Elbette belirtilen süreler normal şartlar altında geçerli olmakla birlikte mesafe ve yoğunluk gibi unsurlardan etkilenebilmektedir.