Stoğu Tükenmiş Ürün
1.208,00 TL 1.029,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Shotgun Mikrofon

Mikrofonlar kullanım alanı ve amaçlarına göre şekillenmektedir. Sıklıkla karşımıza çıkan üst düzey ses projelerinde değerlendirilen mikrofon türleri bulunur. Bu mikrofon türü içerisinde yer alan shotgun mikrofon modellerini kaleme almadan önce mikrofonlar hakkında konuyu daha iyi anlayabilmeniz amacı ile genel bilgiler vereceğim. Öncelikle ses sistemleri belirli amaçlar odağında bir arada bir bütün olarak oluşturulur. Mikrofon türleri mevcut kaynaklardan üretilen ses dalgalarını yakalayarak ses kartı aracılığı ile dijital ses verisi olarak dönüştürür. Böylece ses sinyalleri kayıt altına alınabilir ya da geniş alanlara aktarılabilir hale gelir.

Shotgun mikrofon ise Türkçeye çevirdiğimizde av tüfeği mikrofon olarak geçmektedir. Yapısı itibari ile bu şekilde adlandırılan bu mikrofon modelleri geniş alan mikrofonu olarak kabul edilir. Korolar başta olmak üzere çekim alanlara toplu geniş alanlarda oldukça üst düzey verimlilikte kullanabileceğiniz mikrofon türüdür. Shotgun mikrofonların diğer mikrofon modellerine göre donatılan kutup desenleri yani sesi alım biçimleri özel olarak geliştirilmiştir. Böylece farklı kutup desenleri farklı mikrofon türü ve kullanım amacı odağında mikrofon modellerine adapte edilir. Shotgun mikrofon modelleri genellikle ince uzun yapıda olmakla birlikte özel olarak shotgun mikrofon süngerleri üretilmektedir. Bu eşsiz mikrofon türleri kameralara veya özel stantlar ile verimli bir şekilde değerlendirilebilir. Shotgun mikrofonlarını değerlendireceğiniz ses sistemi ekipmanlarınızı da göz önünde bulundurmanızın oldukça önemli olduğunu dikkate almalısınız. Bu yüzden shotgun mikrofon ve benzeri mikrofon türleri nadir olarak tercih edildiği için alanında profesyonel kişilerden mutlaka yardım alınarak belirlenmesi gereken başlıca mikrofon türlerindendir.

Shotgun Mikrofon Fiyatı

Shotgun mikrofon fiyatı ürünlerin ses ve yapı özelliklerine göre artıp azalabilir. Bu yüzden net tutarlar vermenin doğru olmayacağı için bütçeniz başta olmak üzere kullanım amacınıza en uygun ürünleri satın almalısınız. Shotgun mikrofonları satın alırken benim sizlere tavsiyem ise güvenilir tedarik kanallarından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan marka ve modelleri satın alınız. Bu yüzden kapsamlı bir inceleme yaparak, sizlere uzun vadede hizmet verebilecek olan shotgun mikrofon modellerini güvenilir tedarik kanallarından profesyonel destek alarak satın almanızı tavsiye ederiz.

Shotgun Mikrofon Hakkında Soru ve Cevaplar

Shotgun mikrofon nedir?

Shothun mikrofon yani kamera mikrofonu olarak da aratılan bu mikrofon modelleri, kameralar için özel olarak tasarlanmış bir mikrofon çeşididir. Kasa ve donanımsal özelliklere göz attığınız zaman tamamen kameralarda çalışabilmesi için üretilmiş olan bu mikrofonlar, direkt olarak tak çalıştır şekilde bir çalışma prensibine ait mikrofon modelidir. Kasaya baktığınız zaman oldukça fazla çeşitlilik göreceğiniz bu cihazlarda, dilediğiniz şekilde istediğiniz iş ile uyumlu modelleri kolaylık bulabilirsiniz. Ekstra olarak shotgun mikrofon süngeri ile kullanılan bu cihazlar, birbirinden farklı alanlarda çalışabilmesi için özel olarak üretilmiş bir mikrofon modelidir.

Shotgun mikrofon nerelerde kullanılır?

Shotgun mikrofon kullanım alanı biraz öncesinde de bahsettiğimiz üzere her türlü alan ile uyumlu bir donanım ve tasarımla üretilmektedirler. Bu nedenle istediğiniz yerde kolaylıkla kullanabilir ve hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu alanları kısa bir şekilde özetlemek gerekirse, açık alan veya kapalı alan kullanımları olmak üzere her türlü problemi hiçe sayan bir donanıma sahip bu cihazlar, su altı hariç hayal edebileceğiniz her yerde kullanım avantajı tanımaktadır.

Shotgun mikrofon satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Shotgun mikrofon alırken ilk başta elinizde mevcut olan cihazla uyumlu olup olmamasına dikkat ediniz. Daha sonra parazit ses engelleyici özellik olup olmamasına açık alanlar için dikkat etmeniz gerekmektedir. Ekstra olarak donanımsal olarak normal diğer mikrofonlarda da olduğu gibi bu cihazlarda, yine özellik bakımından frekans aralığı ve buna benzer değerlere kalite ve profesyonellik açısından bakmanız gerekmektedir. Diğer yandan, satın almadan önce marka, model ve satın alacağınız firma hakkında detaylı araştırma yapmanızda da oldukça fazla yarar vardır.

Shotgun mikrofon ödeme yöntemleri nelerdir?

Shotgun mikrofon modellerimizi sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi aracılığı ile kolayca ödeyebilir ya da mevcut ürün fiyatlarını belirtilen banka hesaplarına eft veya havale biçiminde de ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Shotgun mikrofon kargo süresi nedir?

Shotgun mikrofon modellerinin ödeme işlemi onaylandığı andan itibaren 1 iş günü içerisinde özenle paketleyerek kargoya vermekte ve devamında ise 2 iş günü içerisinde de kargo şirketleri ürünleri sizlere teslim etmektedir.