249,00 TL 199,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı
494,00 TL 399,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.460,00 TL 1.250,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı

Enstrüman Mikrofonu

Günümüz modern dünyasında, ses sistemlerinin farklı kullanım alanları mevcuttur. Bu alana en iyi örnek enstrüman mikrofonu olacaktır. Çünkü enstrüman mikrofonu diğer mikrofonlara kıyas ile farklı özellik ve farklı çalışma amaçlarında üretilmektedir. Bu geniş kategori, kablosuz enstrüman mikrofonu ve kablolu enstrüman mikrofonu olmak üzere iki yan kategoride inceleyebilir. İlk olarak, enstrüman mikrofonlarının diğer mikrofonlar ile farkı nedir? Enstrüman mikrofonu modelleri, farklı frekans aralığına ve farklı kapsüllere yani başlıklara sahiptir. Hepsinin farklı enstrüman mikrofonu olduğunun burada altını çizmek isterim. Nasıl mı? Tabi bir enstrüman mikrofonu diğer enstrümanlar için de uyumludur. Fakat, aralarında uyumluluk açısından kalite farklı gözle görülebilir seviyelere çıkmaktadır. İşte bunun için, bir enstrüman mikrofonu alırken sadece özelliklerine değil, kasa yapısı ve kullanım konforu açısından da düşününüz. Peki enstrüman mikrofonu modelleri neye göre değişmektedir? Öncelik ile, sistemin büyüklüğüne göre bazen kablosuz enstrüman mikrofonu modelleri daha faydalı olmaktadır. Diğer yandan, farklı enstrümanların farklı frekans aralığında yayın yaptığını göz önüne alır isek, bunun içinde bu frekans aralığına uygun enstrüman mikrofonu seçilmesi gerekmektedir. Peki bu enstrüman mikrofonlarının özellikleri nelerdir ve kablosuz enstrüman mikrofonu ne ihtiyaçlar dahilinde kullanılır? Enstrüman mikrofon modellerinin özellikleri kardioid yapısı, empedans değerleri ve odaklanma özelliği ile tamamen özen ile üretilmiş enstrüman mikrofonu modelidir. Diğer yandan, kablosuz enstrüman mikrofonları da tıpkı diğer enstrüman mikrofonu modelleri gibi aynı özellik ile kablo yardımı olmadan çalışabilen kablosuz enstrüman modelidir. Bu modele daha detaylı anlatım için örnek verecek olur isek, ürün alıcıya fazla uzak olmamak şartı ve farklı frekans aralığında çalışan kablosuz enstrüman mikrofonu modelleri tavsiyemizdir. Çünkü, birden çok ses sisteminin bir araya geldiği alanda, frekans kanallarının karışmaması veya parazit gibi sorun oluşmaması için özel üretilen kablosuz enstrüman mikrofonu modelleri çoklu kanal dışında yine diğer enstrüman mikrofonu modelleri ile aynı özellikleri taşımaktadır. Son olarak, bu ürün sizi kablo karmaşasından kurtaracak ve konforu en üst seviyelere çıkaracaktır.

 

 

Enstrüman Mikrofonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Enstrüman Mikrofon Çeşitleri Nelerdir?

 

Enstrüman mikrofonu olarak adlandırdığımız bu kategoride her çeşit enstrüman için birden fazla çeşit mevcuttur. Sizlerin seçimine sunan bu mikrofonlar, herhangi bir enstrüman kullanıyorsanız birden fazla ürün portföyü bulunmaktadır. Bu sayede seçim yaparken daha özgür ve iş gereksinimlerinize daha yatkın cihazların seçimi amaçlanmıştır. Ancak, ben bu soru başlığı adı altında çalışma prensiplerine fazla değinmeden yüzeysel bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle, telli müzik aletleri için özel üretilen kablolu enstrüman mikrofonu ve kablosuz enstrüman mikrofonları mevcuttur. Bunun yanı sıra, telli çalgılar için standart dinamik el mikrofonları kablolu veya kablosuz enstrüman mikrofonu olarak mevcut olup, fakat genellikle bu enstrümanlar için öpücük mikrofon ve jak kablosu kullanılmaktadır. Diğer yandan, üflemeli müzik aletleri içinde farklı mikrofon seçenekleri mevcuttur. Mesela, yaka mikrofonu gibi enstrümana bağlanabilen özel kasaya sahip modeller ya da oldukça tiz ve pes sesi algılayabilen el tipi mikrofon modelleri gibi. Daha sonra, vurmalı müzik aletleri için boom mikrofon ve hipekardioid gibi özel kapsüllerde donatılmış mikrofonlar bu kategoride yer almaktadır. Sonuç olarak, enstrüman mikrofonu çeşitleri araştırması içindeyseniz, kullanacağınız her türlü alana ve çalışma prensibine uygun birbirinden farklı bolca modelin mevcut olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ancak, her bir model ve mikrofon kullanımında tam performans alabilmeniz için doğru şekilde kullanmanız büyük bir önem sarf etmeniz gerekmektedir.

 

Enstrüman Mikrofonu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Enstrüman mikrofonu satın almadan önce yukarıda de değindiğim üzere uyuma bir hayli fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak, her enstrüman için farklı özellik gereksinimleri de mevcut olduğu için, kesin bir değer aralığı vermeden sadece bakmanız gereken değerlere parmak basacağım.  Örneğin, frekans aralığı her bir enstrüman eylem yaptığı aralığa göre değiştiğinden dolayı, farklı değerler bazı enstrümanlar için iyi olabilir ama bazı değerlerde diğer enstrümanlar için iyi olmayabilir. Ancak, enstrümanlar için frekans aralığı oldukça önemli bir yere sahiptir en tiz ve en pes sesi algılayabilmesi için. Daha sonra, empedans, modele göre duyarlılık ve maksimumum desibel gibi modelden modele değişen değerlere de dikkat edilmelidir. Son olarak, tüm enstrüman mikrofonları için kablosuz modellerin UHF bandında olması ve çekim mesafesinin ne kadar çok olduğu sizlere avantaj ve konfor sağlayacaktır. Bunun için, kablosuz herhangi bir enstrüman mikrofonunda arayacağını ilk şey çekim mesafesi olmalıdır.

 

Enstrüman Mikrofonu Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

 

Enstrüman mikrofonu araştıran insanlar için önemli olan bir diğer hususa uygun ödeme seçenekleri diyebiliriz. Baktığınız zaman birbiriyle benzer hatta neredeyse aynı fiyatlarla karşılaşacağınız bu kategoride, satın alırken sizlere sağlanan fırsatlar oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bunun için, sitemizde 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit imkanları bulunmaktadır. Buna ek olarak, peşin alışverişe özel indirim üzerine indirim sizleri beklemektedir. Tüm makaleye son olarak, çalışma saatleri içerisinde aynı gün kargolama ve ücretsiz kargo imkanlarını diz değerli müşterilerimize sunmaktayıdzdır.