6.990,00 TL 5.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
9.990,00 TL 8.990,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Gramofon Nedir?

Gramofon, eskiden analog sistemle çalışan bir çeşit plakçalardır. Eski modelleri tamamen analog olan gramofonlar, günümüzde dijital ve şarjlı seçeneklere sahiptir. Eskiden günümüze gelirken gramofonun belli özellikleri değişiklik göstermiştir. Dış görünüşüyle eskiyi andıran antika gramofon modelleri, teknik özellikleri açısından son derece farklılaşmıştır. Teknolojik ve teknik özellikler açısındansa ses üretimleri, çıkışı, aktarımları açısından daha hızlı bir yapıya bürünmüştür.

Dijital gramofon modelleri, genel olarak daha yaygın şekilde kullanılır. Midex markasının yüksek ses ve dayanıklılık kalitesiyle birleşen dijital pikap plak çalar alternatifleri, bluetooth bağlantısı kurabilir. Mobil ve masa üstü cihazlarınızdan bağlantı kurarak kullanabileceğiniz gramofon çeşitlerini, hafif yapıları sayesinde bir yerden bir yere daha kolay taşıyabilirsiniz. Hoparlörlü seçenekler sayesinde sesi yüksek bir seviyeyle dışarı aktarmanızı sağlar.  

Gramofon, eski zamanların en kaliteli ses çalar cihazları arasında yer alır. Günümüzde evlerdeki yeri gittikçe azalsa da müziği yüksek ses kalitesiyle dinlemek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Eskiden kopamayan, müzik zevkinden ödün vermek istemeyen herkes için Lastvoice gramofon seçenekleri istediğiniz kaliteye ulaşmanız için var.  

Gramofon Çeşitleri ve Modelleri 

Temelde analog ve dijital olmak üzere iki çeşit gramofon bulunur. Günümüzde analog modelleri bulmak ve kullanmak teknolojik gelişmeler açısından gittikçe zor bir hal almıştır. Dijital sistemlerin kullanımı daha rahat, ses bağlantıları daha kolay olduğu için dijital gramofonlar daha yaygın kullanılır. Bluetooth bağlantısı bulunan, hoparlör çıkışına izin veren gramofon çeşitleri sayesinde müziğinizi istediğiniz ses seviyesinde ve ortamda dinleyebilirsiniz. 

Midex GR-26 Nostaljik Gramofon 33/45 Devir Pikap Plak Çalar Modeli, bluetooth bağlantısına sahiptir. USB giriş özelliği sayesinde MP3 müziklerinizi kolayca bilgisayarınızdan cihaza aktarabilirsiniz. 2x8 W + 10 W gücüne sahip olan gramofon modelini, hem modern hem klasik tarza uygun olarak kullanabilirsiniz. Hem dekoratif hem sanatsal olan müzik cihazıyla keyfinizi her yere rahatça götürebilirsiniz. Modeli pikap iğnesi ve şarj adaptörüyle birlikte temin edebilirsiniz. Boyutu 208*171*333 mm şeklinde, ağırlığı 2,3 kg olan gramofon modelini, dâhili hoparlörle birlikte kullanabilirsiniz. 

Midex GR-50 Nostaljik Gramofon 33/45 devir pikap plak çalar GR-26’ya benzer yapıdadır. Bluetooth ve USB özelliği bulunan model 2x20 W + 10 W gücüne sahiptir. 302*354*576 mm ölçüye sahip olan gramofon modeli, sipariş verdiğinizde elinize 44,5*34*54 cm boyutunda koliyle ulaşır. Ağırlığı 4,2 kg olan gramofon plak çaları, kolayca taşıyabilirsiniz. İğnesiyle birlikte satın alabileceğiniz Midex GR-50 müzik çaları uzaktan kumandayla da kullanabilirsiniz.  

Gramofonun Parçaları ve Fonksiyonları

Gramofon da pikap gibi nostaljik müzik aletleri sınıfında yer alan cihazlardan bir tanesidir. Gramofon iğnesi pikaplarda olduğu gibi plağın yuvaya yerleştirilmesi ve iğnenin de plak üzerine teması sonucu ses üretmeye başlar. Bu sistem, dijital gramofon yapılarında da aynıdır. 

Bluetooth, USB player gibi parçaları sayesinde gramofon modelleri, dijital ortamlardaki sesleri çalabilirler. Çoklu hoparlör sistemi sayesinde güçlü ses çıkışına sahiptir. Seramik kristal gramofon iğnesiyle yüksek ses kalitesi elde etmenizi sağlar. Midex gramofon modelleriyle bilgisayar ortamındaki sesleri müzik çalarınıza aktarabilirsiniz. USB bağlantı sayesinde farklı parçaları çalma kolaylığı yaşayabilirsiniz. 

Vintage ve Modern Gramofonlar

Modern gramofonlar, eskiyi andıran, az karmaşık yapısıyla dikkat çeken modelleri içerir. Hem geçmişi hem bugünü temsil eden Vintage gramofon modelleri, şekil olarak eski müzik çalarlara benzer yapıdadır. Geçmişle bugün arasında köprü kuran gramofon modelleri, sesi dijital ortamda da kaliteli şeklide dinlemenize olanak tanır. 

Gramofonların Ses Kalitesi ve Performansı

Gramofon ses kalitesi, sahip olduğu teknolojiye, içeriğindeki ses ekipmanlarına göre değişir. Ton kalitesi de üzerinde yer alan ses ve ton ayarlarına göre değişen teknolojiye bağlıdır. Dijital modellerde daha çok sesi taklit etme yöntemiyle elde edilen kalite, analog sistemde birebir orijinal ses yapısına yakındır. Bu özelliğiyle eski taş plaklar ve gramofonların sesleri oldukça fazla beğenilir. Midex gramofon modelleri sayesinde ses ve ton kalitesi yüksek müzikler dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Gramofon fiyatları

Gramofon fiyatları, eski taş plaklara ve pikaplara oranla daha uygun rakamlara sahiptir. Gramofon modelleri, yüksek ses kalitesi ve uygun fiyat kapsamında tercih edebileceğiniz klasik, modern biraz da vintage tarza sahiptir. Lastvoice uygun gramofon fiyatları sayesinde bütçenize uygun modelleri satın alabilirsiniz. Kalitesi yüksek, uygun fiyatlı, ses kalitesiyle öne çıkan gramofon modellerini şimdi kategorimizden inceleyebilirsiniz. 

Bluetooth Özellikli Gramofonlar

Bluetooth gramofon modelleri, günümüzde bağlantı kolaylığı nedeniyle birçok müziksevere hitap eden yapıdadır. Bilgisayar ve mobil cihaz bağlantılarını kolaylaştıran gramofonlar, hoparlör sistemi sayesinde daha yüksek ses seviyesine kavuşur. Bilgisayardan gramofonlarınıza aktarabileceğiniz sesler sayesinde eski ses kalitesinde nostaljik şarkıları günümüzün teknolojisiyle yakalayabilirsiniz. 

Gramofon ile Analog Ses Deneyimi

Analog ses kalitesi, gerçeğe en yakın ses seviyesini yakaladığı için dijitale oranla daha yüksektir. Gramofon ile analog ses deneyimi elde etmiş olan kişiler, dijital sistemlerle aradaki farkı daha kolay anlayabilirler. 

Analog yapıya sahip ses teknolojileri sesi aslına yakın şekilde kaydetmenin en büyük avantajını taşırlar. Diğer taraftan dijital ses sistemlerinin hız, ulaşılabilirlik, aktarım açısından kolaylıkları ön plandadır. Analog sesler, doğrusal bir sinyali temsil etiği için ses dalgalarının gerçek dünyadaki titreşimlerine dayanır. Bu yapıları sayesinde analog ses kayıtları, orijinale en yakın kaliteye sahip olanlardır. 

Günümüzde eski sistemlerin yerini gittikçe dijitale terk etmesinden dolayı, şu anda hızlı veri aktarımı daha fazla önem arz eder. Bu yönüyle gramofon modellerinde de dijital sistemler daha revaçtadır. Dijital gramofon modelleri, daha hafif yapıda olmaları, hoparlör sistemleriyle kullanılabilmeleri açısından daha verimlidir. 

Lastvoice gramofon modelleri içinde yer alan tasarımıyla şık ve modern seçenekleri satın alabilirsiniz. Sade tasarımlı, kullanımı basit, retro tarzda gramofonlarla evlerinize biraz nostalji katabilirsiniz.