1.190,00 TL 1.050,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.325,00 TL 1.150,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
746,00 TL 651,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
767,00 TL 651,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
851,00 TL 746,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
767,00 TL 651,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
746,00 TL 651,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
746,00 TL 651,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.113,00 TL 956,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.302,00 TL 1.082,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Concert Ukulele

Concert ukulele adından sıklıkla söz ettiren oldukça geniş kullanım alanına sahip olan ukulele türüdür. Ukulele başta olmak üzere bahsettiğimiz tür hakkında yapmış olduğum geniş ve detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağım. Öncelikle ukulele hakkında bilgiler vermek istiyorum. Ukulele telli müzik aletleri sınıfında değerlendirilen kendine özgü yapı ve ses özelliklerine sahip olan çalgı aletidir. Bu çalgı aletleri çoğu yerde gitarlar ile karıştırılmaktadır. Fakat gitar modellerine kıyas ile oldukça küçük yapıda ve ince seslere sahiptirler. Bu muhteşem müzik aletleri de diğer telli müzik aletlerinde olduğu gibi gövde, ses deliği, teller, sap, perdeler ve burgulara sahip olarak üretilmektedir. Elbette birçok müzik aletinde olduğu gibi elektronik yani dijital ortamlara odak olarak üretilen gövde üzerinde ses deliği bulunmayan türleri de bulunmaktadır. Bu tür ürünler sesi direkt olarak kaynaktan dijital ortamlara aktarmak için tasarlanıp kayıpsız ve kusursuz bir şekilde sesi kayıt altına almak, aktarmak ve yayımlamak ile görevlidir. Beni bu konuda sizlere tavsiyem ise mutlaka ukulele türünüzden emin olduktan sonra kullanım alanınız ve düzeyiniz odağında bu tür sınıf değerlendirmeleri yapmanızdır.

Ukulele hakkında genel ve kapsamlı bilgiler verdikten sonra birçok kişinin ilgisini çeken ve sıklıkla kullanılan concert ukulele yani konser ukulele hakkında bilgiler vermek istiyorum. Gitarlarda olduğu gibi sap üzerinde perdelere sahip olan bu enfes tını ve ses özelliklerine sahip ukulele modelidir. Toplam uzunluğu 58 cm olan bu tür ukulele modelinin sıklıkla tercih edilmesinin en büyük sebebi ise ses bakımından oldukça tok ve daha geniş alanlarda kullanılmaya müsait olmasıdır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise mutlaka kullanım düzeyiniz odağında bu tür müzik aletlerini hafife almadan önce ihtiyacınıza göre geniş ve kapsamlı bir şekilde değerlendirerek tedarik etmenizdir. Tedarik noktasında ise mutlaka güvenilir bir kaynak ve üst düzey bilgiye sahip kişiler tarafından desteğe ihtiyaç duymanızdır. Mutlaka maddi imkanlarınızı da göz önünde bulundurmalı ve dikkate almalısınız. Bu alanda oldukça büyük markalar üretim yapmakta ve ürünlerini her geçen gün daha üstün performanslara gebe bir şekilde siz meraklılarına sunmaktadır.

 

Concert Ukulele Hakkında Soru ve Cevaplar


Concert ukulele yapı ve ses özellikleri nelerdir?
Concert ukulele diğer bir adıyla konser ukulele ilk bakıldığında minik ve sempatik bir gitarı andırabilir. Fakat kendine has ses ve yapı özellikleri sayesinde ayrı sınıfta değerlendirilmektedir. Son yıllarda oldukça popüler olmuş bu enstrüman kendi özgün ses ve yapı özelliklerini koruyarak günümüze dek gelmiş ve her geçen gün daha geniş alanda kullanılarak, geliştirilmektedir. Ayrıca concert ukulele modellerinin genellikle tel uzunluğu sadece 38 cm ve toplam uzunluğu ise 58 cm olmaktadır. Ses bakımından da oldukça kullanışlı bir sese ve bu sayede de oldukça geniş alanlarda icra edilebilmektedir.

 

Concert ukulelenin ailenin diğer üyelerinden farkı nedir?
Concert ukulele soprano modelden daha büyük fakat tenör ve bariton modelden daha küçüktür. Böylece ürettiği ses soprano modelden daha kalın diğer iki modelden daha incedir. Ayrıca bildiğiniz üzere standart olarak geçen soprano modelin ürettiği tınılar çok ince ve kısa olduğu için herkesin sesine ve birçok müzik türüne uymaya bilmektedir. Fakat concert model ne tenör ve bariton kadar kalın ne de soprano kadar ince olmadığı için çok kullanışlıdır.

 

Başlangıç için concert ukulele türü uygun mudur?
Kesinlikle concert ukulele başlangıç düzeyinde kullanılabilir. Hatta soprano modele göre daha kullanışlı perde dizilimi ve ses özelliklerine sahip olduğunu düşünmekteyim. Genel kullanıcı kitlesinin ses tonu ve talepler göz önüne alındığında soprano modeller birçok performans sergileyen kişinin ses tonuna çok ince gelmektedir. Fakat concert ukulele daha tok bir sese sahip olmakla birlikte hem geniş alanda kullanılıyor hem de yapı bakımından daha verimli icra edilebiliyor.

 

Concert ukulele satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Concert ukulele yani diğer bir adıyla konser ukulele satın alırken en önemli nokta doğru ağaç türünden üretilmesine dikkat etmeli ve devamında ise güvenilir tedarik noktalarından bu ürünleri satın almaktır. Yani uzun vadede üstün performans elde etmek için benim tavsiyem sese ve yapıya zarar vermeyecek boyaların kullanıldığı ürünler veya doğal ağaç yapısına sahip boyanmamış concert ukulele modelleri satın almalısınız.

 

Concert ukulele ne zaman kargoya verilir?
Bizden satın alacağınız concert ukulele güvenle paketlenerek bir iş günü içerisinde kargoya verilir. Ayrıca konser ukulele modellerini devamında yer alan iki iş günü içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz. Elbette ukulele ürünlerimizin sizlere ulaşmasında mevcut yoğunluk ve tedarik noktalarımıza olan mesafeniz artı ve eksi yönde etki edebilir.

 

Concert ukulele ödeme yöntemleri nelerdir?
Gelelim karar verdiğiniz concert ukulele modelini satın almaya, isterseniz taksit avantajlarından yararlanarak sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı seçeneği ile ödeyebilir ya da bankalarınız aracılığı ile mevcut tutarları belirttiğimiz hesaplara havale veya eft şeklinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.