2.793,00 TL 2.310,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
3.035,00 TL 2.541,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.932,00 TL 1.607,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.269,00 TL 1.049,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.793,00 TL 2.310,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.397,00 TL 1.155,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.638,00 TL 1.376,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Bongo Nedir?

Bongo müzik aleti başta latin müziği ve caz müzik olmak üzere genellikle etnik müziklerde önemli bir yere sahiptir. Perküsyon müzik aleti olan bongo enstrümanı genellikle organik ve doğal malzemelerden üretilmektedir. Bongo müzik aletinin ana hattı olan gövdesi genellikle ahşap malzemelerden üretilmektedir. Bongo müzik aleti 2 adet davuldan oluşmaktadır. Bunlar birbirinden farklı boyutlarda olup biri daha büyükken diğeri daha küçüktür. Dişi yani küçük davulun ismi macho üst davuludur. Erkek yani büyük davulun ismi ise hemra bir alt davuludur.

Bongo Hangi Malzemelerden Yapılır?

Bongo müzik aletinin temel hattı yani gövdesi ahşaptan oluşmaktadır. Dayanıklılığı ve ses renklerinden dolayı ahşap malzeme tercih edilir. Vurmalı müzik aleti olan bongo ağız kısmının üzerine deri gerilerek demir geçirilmiştir. Bu demir parça bongonun deri yüzeyinin gevşetme ve germe işlevini görmektedir. Bu sayede çalınacak müzik türüne göre ufak ayarlamalar yapılabilir, farklı renkte tonlar yakalanabilir.

Bongo Nasıl Çalınır?

Diz üstüne konularak, iki diz arasına alınarak ya da bongonun kaymaması ve daha iyi ses vermesi amacıyla standı kullanılarak çalınabilmektedir. Genellikle küçük ve hafif olması nedeniyle diz üstünde ve iki diz arasına yerleştirerek tercih edilmektedir. Bongo enstrümanı, el ya da parmakları kullanarak, çalan müzisyen ya da müzik severe uygun pozisyonda tutularak ritim ve sesler yakalamak amacıyla vurularak çalınır. Bongo müzik aleti diğer perküsyon aletleri gibi çok fazla emek ve sabır isteyen bir müzik aletidir. Bundan dolayı kendinize özgü bir tarz yakalamak için birçok ses ve ritim denemeleri yapabilirsiniz. Böylelikle hem kendi tarzınızı yakalamış olup hem de müzik kulağınızı geliştirmiş olursunuz.

Bongoyu Nereden Satın Alabilirim?

Bongo müzik aleti birçok online müzik marketten, müzik mağazalarından ve platformlardan satın alabilirsiniz ancak her platformdan almak ne yazık ki sağlıklı olmayacaktır. Çünkü bongo müzik aletini satın aldığınız platformun güvenirliği, hizmet kalitesi ve çözüm becerisi çok önemlidir.

Bongo Fiyatı?

Bongo müzik aletinin fiyatı enstrümanın özelliklerine, kalitesine ve üretildiği malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Bunun için alacağınız bongo enstrümanını detaylı bir şekilde inceleyip satın almanızı tavsiye ederiz.