3.490,00 TL 2.890,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.562,00 TL 2.195,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
567,00 TL 452,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
231,00 TL 221,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
431,00 TL 410,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
2.258,00 TL 1.880,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.302,00 TL 1.082,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.121,00 TL 1.701,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
2.310,00 TL 1.922,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
462,00 TL 441,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
473,00 TL 452,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
473,00 TL 452,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.092,00 TL 935,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
25.610,00 TL 21.704,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Headset Mikrofon

Headset mikrofon, başlık ve kafa mikrofon olarak da söylenen kablolu ve kablosuz modelleri bulunmaktadır. Headset mikrofon kulaklık bir çok kullanıcının çokça tercih ettiği ürünler arasında gelmektedir. Bunun temel nedeni ise kullanıcıya pek çok kolaylıklar sağlamasından geçmektedir. Özellikle kablosuz kafa mikrofonu yani headset mikrofon tercih edilse de kablolu headset mikrofon da çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Kafa Mikrofonu

Kafa mikrofonu, kafa tipi kulaklıklar gibi başa takılarak kullanılmasından almıştır. Kafa mikrofonu çeşitli platformlarda kullanılan özellikle sunumlarda sucuların işini kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Kafa mikrofonu teknik özelliklerinde kolay ayarlanabilir olması, kafaya takılıp orada istenilen şekilde ayarlanması ile benzersiz özellikler göstermektedir. Diğer yandan headset microphone olarak da adlandırılan ürünler dünya genelinde tercih edilmektedir. Büyük organizelerde veya kongre merkezlerinde de kullanılan cihazlar en çok rağbet gören mikrofon modellerindendir.

Kafa Mikrofonu Özellikleri

Kafa mikrofonu özellikleri noktasında ise aslında saymakla bitmez özellikler barındırmaktadır, desek yalan olmaz. Neden mi, eskiden kullanıcılar özellikle büyük platformalarda sunum yaparken, yada sunucular konuşurken el mikrofonu ile büyük zorluklar yaşamaktaydılar, örneğin kağıt veya konuşma metni tutarken birde mikrofonu tutmak zor olmakta idi, ama şimdi ise kafa mikrofonları bu görevi üstlenmiş olmak ile birlikte sunuculara benzersiz özellikler yaşatmaktadırlar. Bu sayede hem mikrofona hem konuşma metnine odaklanmak yerine sadece konuşma metnine odaklanmak çok daha işlerini kolaylaştırmaktadır.

Genel olarak ayarlanabilir özellikleri, ses kontrolleri sayesinde de kolaylıklar sağlamaktadır. Teknik olarak sağ kulak kısmında ağza doğru uzanan spiral yapılı metal çubuk bulunmaktadır. Bu spiral yapının ucunda mikrofon bulunmaktadır.

Spiral yapı mikrofonu istediğimiz yerde konumlandırmak için spesifik olarak dizayn edilmiştir. Kafa mikrofonu kablosuz veya kablolu olarak üretilmektedir. Kablolu yaka mikrofonu kablo ile ana ses işlemcisine ses iletirken diğer yandan kablosuz mikrofonu kablosuz sinyal iletimi yöntemleri ve mikrofon verici ve alıcı sayesinde kablosuz ses iletimi sağlamaktadır. Kafa mikrofonu genel olarak dinamik kapsüllü kafa mikrofonu olarak üretilmektedir. Ayrıca bu kadar özellikten sonra bir de kafa mikrofonu farklı renk seçenekleri ile de sizlere opsiyon seçenekleri sunmaktadır.

Kafa Mikrofonu Fiyatları

Kafa mikrofonu fiyatları noktasında tahmin edebileceğiniz gibi markası, teknik özellikleri ve bol opsiyon seçenekleri fiyat konusunda belirleyici olacaktır. Bu noktada kullanacağız alanı belirleyip ona göre marka seçimi yapmalı, teknik özelliklerini belirlemeli ve ona göre tercihler yapılmalıdır. Tabi ucuz kafa mikrofonu modelleri de piyasada bulunmaktadır. Ama bu noktada kaliteli olarak ses almak istediğinizde bir çok opsiyonu göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Genel olarak baktığımızda ürünün teknik özellikleri belirlenmeli, kullanacağız amaca göre de ürün tercihleri yapmalısınız.

Kablolu Headset Mikrofonu Hakkında Sorulan Sorular

Kablolu Headset Nedir?

Kablolu heaset mikrofonu kafa mikrofonu olarak anılan ve sabit bir şekilde kulağınızdan ağzınıza doğru uzanan bir mikrofon modelidir. Ses kalitesi açısından normal konuşma yani röportaj veya talk Show benzeri programlar ile uyumludur. Buna ek olarak, konfor ve güç açısından doğru kullanım alanına göre oldukça etkili olmaktadır. Diğer yandan, mikrofon kapsülü açısından arka plan sesi tamamen sıfırlama ve sadece ana sese odaklanma özelliği sahiptir. Bu sayede, kafanız en rahat olacak şekilde kullanabileceğiniz mikrofon modeli headset mikrofonudur diyebiliriz. Bu başlığa son olarak, birden fazla renk seçeneği bulunan bu cihazlar da, sanılanın aksine hiçbir şekilde hissetmeyeceğiniz en konforlu mikrofon modelidir diyebiliriz. Ses kalitesini iyi almak istiyorsanız ve doğal bir kayıt yapmak istiyorsanız, kullanmanız gereken bir mikrofon modelidir.

Kablolu Headset Mikrofonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kablolu headset mikrofonu almadan önce nelere dikkat edeceğiniz tek tek sayacağım bu başlıkta, yalın ifadelerde önemli noktalara değinmeye çalışacağım. Öncelikle, her mikrofon için geçerli olan dikkat edeceğiniz özellikler desibel, kapsül yapısı ve frekans aralığı olarak şeklindedir. Daha sonra, arka plan gürültü azaltıcı ve ana sese odaklanma özelliği mevcut olan cihazları seçmenizde yarar olacaktır. Diğer yandan, renk seçeneği ve kemik yapının esnekliğine önem verirseniz, ekstra avantajlarda elde edeceksinizdir göze güzel gelmesi ve daha uzun kullanım ömrü gibi. Bu saydıklarım dışında seçimleriniz iş gereksinim ve kullanım alanınıza ya da çalışma prensibine göre değişiklik gösterebilir. Ancak, genel dikkat etmeniz gereken özellikler bu şekildedir.

Kablolu Headset Mikrofonu Ödeme Yöntemleri Nedir?

Kablolu headset mikrofon için ödeme seçenekleri kredi kartına özel 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar taksit seçenekleri mevcuttur. Ekstra, peşin ödemeye özel EFT ve havale gibi işlemlerde ekstra indirimler sitemizde sizleri beklemektedir.

Kablolu Headset Mikrofonu İçin Kargo Süresi Nedir?

Kablolu headset mikrofonu için kargo süresi sizlere olabildiğince avantaj sağlayacak şekildedir. Mesela, çalışma saatleri içerisinde yaptığınız alışverişler için aynı gün kargoya verme garantisi ya da özel gün veya çalışma saatleri dışında satın alma işlemi yaptıysanız, ilk iş günü kargoya verme garantisini sizlere vermekteyizdir.