5.990,00 TL 4.990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
2.150,00 TL 1.790,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
2.590,00 TL 2.250,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
11.990,00 TL 10.490,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
5.250,00 TL 4.490,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Dijital Davul

Dijital davul son yıllarda sıkça adından söz ettiren oldukça geniş kullanım alanına sahip olan müzik aletidir. Neden kullanım alanına odak tuttuğumu merak edenleriniz var ise eğer akustik yani klasik modelleri her yerde kullanamaya biliyorsunuz. Bunun da en büyük sebebi ise icra esnasında elde edilen ses toplu yaşam alanlarında belirli zaman aralıklarında çevrenizdeki inşaları rahatsız edebilmektedir. Hem bu soruna çözüm olarak hem de sürekli olarak gelişen teknolojinin nimetlerini barındırarak üretilen eşsiz vurmalı tip enstrümanıdır.

Dijital baterilerden elde edilen sesi genellikle direkt olarak alamazsınız. Genellikle bir kulaklık, midi bağlantı ve benzeri elektronik ses cihazı aracılığı ile icra edilen eşsiz bir müzik aletidir. Bu enstrümanların pozitif yönleri ve negatif yönleri bulunur. Öncelikle akustik yani klasik bateri modellerinde vuruş hassasiyeti denilen performansları direkt olarak etkileyecek olan unsur göz önüne alınır. Fakat dijital bateri yani dijital davul modellerinde bu vuruş hassasiyeti oldukça problem oluşturmaktadır. Sürekli olarak gelişen ve yenilenen teknoloji sayesinde bu problemde zaman içerisinde tarih olacak olsa da günümüzde ulaşılabilirlik bakımından üst seviye performanslara gebe olan elektronik bateri modelleri oldukça maliyetlidir. Elbette klasik modellerde maliyetli ziller davullar ve marka odağında tüm parçaları ele aldığımızda maddi açıdan sınırları yüksek olan vurmalı tip müzik aletidir.

Dijital bateriler başta olmak üzere birçok kullanıcı tarafından sıklıkla talep edilmesinden dolayı sürekli olarak üretilen bu eşsiz enstrümanlar maddi açıdan ulaşılabilir tutarlara gelmektedir. Her geçen gün daha da üstün performanslara gebe eşsiz müzik aletleri sunan birçok üretici dünya çapında markanın ele aldığı elektronik bateri ürünleri bulunmaktadır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise mutlaka kullanım düzeyiniz ve alanınız odağında değerlendirerek doğru bir marka ve model tercihinde bulunmalı sonrasında ise bu tür bir müzik aletini mutlaka bu alanda profesyonel olan bir tedarik noktasından garanti kapsamı dahilinde satın almaya özen göstermelisiniz. Size eşsiz zaman geçirtecek olan özel müzik aletlerinin başında gelen bu bateriler stres atmanızı ve oldukça kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

Dijital Davul Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Dijital Davul hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Elektronik baterinin farkından söz etmeden önce ilk olarak klasik bateri hakkında yeterli bilgilere sahip olmamız gerekmektedir. Öncelikle baterinin aksam ve parçalarını iyi bir şekilde bilmeliyiz. Bateri davul, zil, pedal ve benzeri ekipmanların bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ritim odağında geliştirilen müzik aletidir. Ayrıca kullanıldığı müzik türü başta olmak üzere bölge ve alanlara göre de değişkenlik göstermektedir. Yani bateri adındaki bu eşsiz vurmalı çalgı aletinin gelişimi ve şekillenmesi çeşitlilik göstermektedir. Bu yüzden elektronik bateri modelleri de ürettiği ses ve tını özellikleri bakımından modeller odağında çeşitlenmektedir. Elektronik bateri ise sesi dahili ve harici olarak bulunan hoparlör ve benzeri ekipman aracılığı ya da mevcut kulaklıklar sayesinde sesi işitilmektedir. Yani böylece üretilen sesler mevcut elektronik bateri parçalarının dahilinde bulunan ses özellikleri sayesinde sesi diğer ses donanımlarından aktarır. Fakat klasik modellerde davula temas ettiğinizde direkt olarak organik olarak ses elde edilir. Böylece vuruş şiddetine göre sesler elde edebilir devamında da mevcut sesleri çeşitli araçlar aracılığı ile kayıt altına alabilir ya da yayınlayabilirsiniz.

 

Dijital Davul artıları nelerdir?
Dijital Davulun artılarını en iyi şekilde anlamak için mutlaka akustik ve klasik olarak adı geçen bateri modellerini tecrübe etmenizi tavsiye ederim. Elektronik bateri veya diğer bir adıyla dijital bateri direkt olarak sesi dijital veri şeklinde ürettiği için dış seslerden izole bir şekilde kayıt altına alabilir ya da hoparlör, kulaklık ve benzeri ekipman aracılığı ile üretilen ses duyulabilir. Ayrıca akustik bateriyi toplu yaşam alalarında icra ederken sesin şiddetinden dolayı sorun yaşayabilirsiniz fakat dijital yani elektronik bateri modellerinde bu durum hoparlör ve kulaklık gibi ekipmanlar aracılığı ile kontrol altına alınabilmektedir. Ayrıca akustik bateride elde edilen ses verileri mevcut ekipman odağında sınırlı kalsa da dijital baterilerde bu tamamen yazılım ve teknolojinin odağında geliştirilmekte ve daha kullanışlı hal almaktadır.

 

Dijital Davul kargo süresi nedir?
Bizden satın alacağınız Dijital Davul ürünleri normal şartlar altında bir iş günü içerisinde güvenle paketlenerek kargoya verilmekte ve devamında yer alan iki iş günü içerisinde en geç sizlere ulaştırılmaktadır. Fakat dijital bateri modellerini talep ettiğiniz zaman yoğunluk ve bize olan mesafe gibi önemli unsurlar bu süreyi arttırıp azaltabilmektedir.

 

Dijital Davul ödeme yöntemleri nelerdir?
Sitemiz üzerinde yer alan taksit imkanları dahilinde ürünlerimizi yani Dijital Davul modellerini satın almak için 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemini değerlendirebilir ya da mevcut hesaplarımıza belirli tutarları havale veya eft olarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.