299,00 TL 249,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
431,00 TL 357,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
299,00 TL 249,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
431,00 TL 357,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
239,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
139,00 TL 59,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
125,00 TL 79,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
144,00 TL 66,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
149,00 TL 99,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
239,00 TL 179,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
199,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
99,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
149,00 TL 99,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
85,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
85,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
85,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
85,00 TL 49,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Keman Aksesuarları Nelerdir?

Yaylı çalgı grubunun hem nazlı hem de sesi gür enstrümanı keman, iyi bir şekilde saklanması, taşınması ve sabitlenmesi için çeşitli aksesuarlara sahiptir. Keman aksesuarları arasında yay, reçine, taşıma çantası, nota standı, keman yastığı, susturucu gibi ekipmanlar vardır.  

Keman aksesuarları seçerken enstrümanınızın modeline uygun olduğundan emin olmalısınız. Çocuk ve yetişkin keman modelleri birbirinden farklılık gösterdiği için her aksesuar bütün modellere uyumlu olmayabilir. Marka ve model uyumuna dikkat ederek kemanınızı en konforlu ve en iyi ses kalitesiyle çalabilirsiniz. 

Keman Yayları: Performansınızı Geliştiren Çeşitler

Keman yayı seçerken kılların kalınlık ve incelik derecesine dikkat etmelisiniz. Keman yayı ince olursa çıkan ses de ona paralel olarak ince ve yumuşak olur. Kalın keman yayı tercih ederseniz enstrümanınızdan daha kalın, net ve temiz bir ses alabilirsiniz. Lastvoice güvencesiyle tercih edebileceğiniz keman yayları arasında şu marka ve modeller yer alır: 

  • Midex KY-44 Keman Yayı modelinde topuk kısmında maun ağacı kullanılmıştır. Orta seviye için uygundur. Bir adet plastik susturucuyla birlikte temin edebilirsiniz. 

  • Midex KY-24 Çocuk Keman Yayı 1/2 Boy İçin olan modelde reçine ve susturucu da paket içeriğinde yer alır. Topuk kısmında maun ağacı kullanılmıştır. Orta seviye sorunsuz bir modeldir. 

  • Midex YG-24KYT Çocuk Keman Yastığı Yayı ve Teli bir arada satın alabileceğiniz paket, 1/2 ve 1/4 modellerle uyumludur.

  • Midex YG-44KYT Keman Yastığı Seti içinde yay, reçine ve susturucu bir arada bulunur. Bu paket 4/4 ve 3/4 kemanlarınız için uygundur.  

Keman yayları ve diğer bütün aksesuarlar için Lastvoice kalitesiyle tanışmak için şimdi kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Keman Çantaları ve Kılıfları: Güvenli ve Şık Taşıma Çözümleri

Kemanlarınızı taşırken çizilmekten, herhangi bir hasar almaktan ve hava koşullarından en iyi şekilde koruyabilirsiniz. Keman çantası alırken hardcase ve softcase olmak üzere sert ve yumuşak dokuya sahip seçenekleri tercih edebilirsiniz. Midex kalitesiyle kullanacağınız keman kılıfı, enstrümanınızı hava koşullarından ve darbelerden korumanıza yardım eder. 

Enstrümanların kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun onları doğru koşullarda saklamak ve taşımak çok önemlidir. Bir yerden bir yere hasar almadan götürmek, enstrümanınızın kalitesini her zaman korumak için tercih ettiğiniz taşıma çantasının hava şartlarına uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Keman çantasının enstrüman modeline uygun olduğundan da emin olmalısınız. Lastvoice keman aksesuarlarını ihtiyaçlarınıza yönelik olarak sipariş vermek için şimdi kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Omuz Destekleri: Rahat ve Ergonomik Çalma Deneyimi

Enstrümanın iyi ses çıkarması, müzisyenin iyi bir performans sergilemesi keman aksesuarlarının ergonomisine bağlıdır. Enstrümanın sesini en etkili ve doğru şekilde kullanabilmeniz için tasarlanmış jökeman omuz desteği size büyük bir kolaylık sağlar. 

Midex YV-85 Keman omuz desteği omuz pedi paketi içinde susturucu, reçine yer alır. 4/4 ve 3/4 keman modelleriyle uyumludur. Profesyonel performanslar için idealdir. Sahnede ve kurs merkezlerinde müzik icralarında konforlu şekilde hareket etmenize yardım eder. Yanlış pozisyon nedeniyle oluşabilecek omuz ve boyun ağrılarının önlenmesine yardımcıdır. İçerisindeki susturucu ve reçine ihtiyaç duyduğunuz anlarda enstrümanın daha iyi ses çıkarmasını sağlar. 

Keman Stantları: Enstrümanınızı Güvenle Sergileyin

Kemanlarınızı keyifle çalsanız da bir yerden sonra onları elinizden bırakıp güvenli bir yerde saklamanız gerekir. Bunun için tasarlanmış olan keman standı modelleriyle onları güvenle sabitleyebilirsiniz. Dükkânlarınızda keyifle sergileyebilirsiniz. Tekli ve çoklu keman stantları yardımıyla hem evinizde hem de müzik marketlerde enstrümanlarınızı güvenli bir şekilde sergileyebilirsiniz. 

Midex KLS-20 Keman Standı tekli keman sabitleyici olarak kullanabileceğiniz bir modeldir. Lastvoice KLS-01 Keman Standı Sehpası, kemanınızı yatay vaziyette sabitleyerek sergilemenize olanak tanır. Lastvoice KMN-666 Keman Duvar Askısı Standı Aparatı, enstrümanınızı duvara sabitlemek için kullanabileceğiniz aksesuardır. Lastvoice KMN-666 (4X) Keman Duvar Askısı Standı Aparatı 4 adet keman sergilemenize olanak tanıyan askı setiyle elinize ulaşır. Duvara sabitleyerek kemanlarınızı estetik bir şekilde sergilemenize yardım eder. 

Keman Aksesuar Fiyatları ve Modelleri

Keman aksesuar fiyatları ve modelleri, paket içeriğine göre değişiklik gösterir. Keman köprüsü modelleri, farklı keman modellerine uygun olarak çeşitli seçeneklere sahiptir. Uygun keman aksesuar fiyatları Midex K14 Keman Köprüsü 1/4 kemanlar için tasarlanmıştır. Minik ellerin çeneyle uyumlu hareket etmesini desteklemek amacıyla üretilmiştir. Midex K24 modeli, 1/2 kemanlar; Midex K34 modeli, 3/4 kemanlar; Midex K44 modeli, 4/4 kemanlara uygun yapıdadır. 

Keman ve çello için nota yeri öğrenmeyi kolaylaştırıcı bantlar, acemi sanatçıların işini kolaylaştırmak için üretilmiştir. Keman yayının teller üzerinde düzgün gidip gelmesini sağlayan reçine olmazsa olmazlardan bir diğeridir. Midex KMC-401 Keman Teli Profesyonel seridir. Tüm keman modelleriyle uyumludur. 

Keman aksesuarları denildiğinde hem sektörün tanınmış isimlerinden temin edebileceğiniz hem de fiyat performans ürünü modelleri tek adresten bulabilirsiniz. Keman aksesuarlarını bütçenize uygun fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz. 

Keman Yastığı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keman yastığı, enstrümanı daha iyi kavramanıza ve performans sergilemenize yardım eder. Yastık yerine kullanabileceğiniz keman pedi, enstrümanı kavradığınız noktada boynunuzu desteklemeyi sağlar. Bu aksesuarın ideal yumuşaklık seviyesinde ve kaydırmaz yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Tercih ettiğiniz yastığın keman modeline uygun şekilde satın almalısınız. Kemanı, yastık içinde rahat bir şekilde sabitleyebilmeniz önemlidir. 

Kemanınızın modeline uygun olarak satın alacağınız yastık sayesinde enstrümanı doğru tutuş pozisyonuyla, düzgün açıyla çalabilirsiniz. Keman yastığı seçerken malzeme kalitesine, kemanınıza uyumuna ve kullanırken sizi rahatsız etmemesine dikkat etmelisiniz. Bütçenize uygun, keman kullanımını, sergilemeyi ve saklamayı kolaylaştıran aksesuarları şimdi Lastvoice güvencesiyle satın alabilirsiniz.