690,00 TL 590,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.176,00 TL 987,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
690,00 TL 590,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
1.670,00 TL 1.355,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
1.932,00 TL 1.607,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Megafon Çeşitleri

Geçmişte insanlar seslerini duyurabilmek için en eski yöntem olan var gücü ile bağırma gücünü kullanmaktaydı. Bu yöntem kalabalık ortamlarda, açık havalarda pekte işe yarayacak bir yöntem olmasa gerek yada bağıracak insan çok güçlü bağırması gerek ama ne kadar güçlü bağırsa da binlerce kişiye sesini duyurmada güçlük çekecektir. Bu noktada teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bu sorunu tamamen ortadan kaldıran bir cihaz oluşturulmuştur. Bu ürün ise megafon modelleridir.

Megafonlar ile artık çok rahat bir şekilde istediğiniz şekilde sesinizi duyurabilirsiniz. Megafon teknik özelliklerinde mini el megafonşarjlı megafon özellikleri kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Dahası toplu alanda konuşma, mitinglerde ve taraftar tezahuratlarında kullanılmaktadır.

 

Megafon Nedir ?

Megafon; kapalı veya açık alanlarda sesi yükseltmek için kullanılan, hem hoparlör hemde mikrofon görevi görmektedir. Ayrıca futbol müsabakalarında, açık alan toplantılarında veya gösterilerde sıklıkla karşılaşacağınız megafon, pilli ve şarjlı şekilde olabilmektedir.

 

Megafon

El megafonları, mp3 çalarlı, sirenli yada çanta tipi modellerde üretilmektedir. Anons ses sistemleri olarak kullanılan cihazlar, çanta tipi ve el tipi olarak kullanıldığı gibi sabit mikrofon özellikleriyle de kullanılmaktadır.

Teknik kapasitesinde çeşitli seçkilerde kombin edilmek ile birlikte yaklaşık olarak 1 kilometreye kadar kapsam alanı sunmaktadır.

 

El Megafonlarında Teknik Donanımlar

El megafonların da teknik kapasitelerinde 50 Watt gücünde dizayn edilen megafonlar, 0,7- 1 km ses aralıkları ile ses kalite ve performansı sağlamaktadır. Ayrıca şarj edilebilir lityum batarya ile üretilen sistemler, genel olarak 1800 mAh batarya ile kullanılmaktadır.

Dahası Dc 6V çalışma geriliminde tasarlanan el megafonları, ürün özelliklerine göre konuşma, siren ve alarm kombinasyonları sunmaktadır. Yaklaşık olarak 120 saniye kayıt kapsamı sağlamaktadır. Diğer yandan ise cihaz özelliklerine bağlı olarak usb, aux, sd kart soketiyle tasarım sunan megafonlar 1,5 kg ağırlıklarında portatif sistemde üretilmektedir.

 

Sirenli El Megafonu Modelleri

Sirenli el megafonu modelleri şarj edilebilir opsiyonda dizayn edilen ürünler, 20 w yada 50 w gibi opsiyonlarda üretilmektedir. Ses aralıklarında çeşitlilik gösteren ses sistemi ürünleri 1 km gibi mesafelerde kapsam sunmaktadır. Sirenli olması, usb bağlantısı olması ile çeşitli sektörlerde kullanılabilir.

El tipi olarak dizayn edilen ürünler, lityum batarya kullanımlarıyla 3,7 V çalışma voltajları sunan ürün çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca ses kayıt özellikleriyle 120 saniyeye kadar kaydetme konforu sağlamaktadır.

 

Çanta Tipi Megafon Modelleri

Çanta tipi megafon modelleri ise genel olarak 30 watt opsiyonunda üretilen çanta tipi şarjı megafon ürünleri, yaklaşık olarak 5 kg ağırlıklarında üretilmektedir. Ayrıca ürünler tek değil 9 pille çalışan cihazlardır.

Ses uygulamalarında direk konuşma sisteminde yada anfi cihazlarıyla kombine olarak kullanılabilmektedir. Kayıtta çalma ve kayıt özelliklerinin yanında bluetooth bağlantılı nitelikleri ile kullanım konforu sağlamaktadır.

 

Megafon Fiyatları

Megafon fiyatları noktasında ürünlerin markası, teknik özellikleri bol opsiyon seçenekli olması belirlemektedir. Şarjlı megafonlar da kalitesine ve kapasitesine göre farklılık göstermektedir.

Diğer yandan mp3, usb bağlantı, voltaj özelliklerine göre çeşitlilik gösteren megafonlar teknik donanımlarına ve ağırlıklarına çeşitlilik göstermektedir. Ayrıca ses aralığına göre değerlendirilen cihazlar, ergonomik formlarının yanında materyal kalitelerine göre de çeşitlilik göstermektedir.

Portatif megafon ürünleri ise, ham madde özelliklerine göre belirlenmektedir. Bas konuş, kaydet tuşları, siren kombinasyonları, led ışık tasarımları da fiyatları belirlemektedir.

 

Megafon Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Megafon Kullanım Alanı Nerelerdir?

Megafon kullanım alanlarını açıklamadan önce, megafonun kısa bir şekilde yapısına örnek verip, bunun üzerinden devam etmek istiyorum. Öncelikle, günümüzde çok meşhur olan hem mikrofon hem de hoparlör görevi gören cihazlar oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bu cihazların temeline bakacak olursanız, megafonlara özellik olarak benzer bir çalışma prensibi göreceksinizdir. Ancak, her ne kadar benzeseler de gerek kasa olarak gerekse detaylı özellik olarak bir hayli farklılık mevcuttur. Konuya dönecek olursak, tüm bu farklılıkların ve çalışma prensibinin yanı sıra, megafon modellerinin çalışma prensibi ve modelden modele değişen güç aralığı bakımından profesyonel ve diğer her türlü işler için Dünya’da çok fazla kullanılan bir cihazdır. Kullanım alanına gelecek olursak, horn yapısı ve mikrofon özelliğinden dolayı, sesi uzağa atabildiği ve buna ek olarak bataryası yani kablosuz çalışma özelliğiyle beraber hurdacı megafonu, seyyar satıcı megafonu, cami megafonu, okul megafonu, araç megafonu ve araç megafonu olarak internette aratılmakta ve bir hayli fazla kullanılmaktadır. Bu saydığım isimlere dikkat edecek olursanız, genellikle seyyar işlerde tercih edilen bu cihaz, kolay şarj edilebilir yapısından dolayı itfaiye megafonu ve polis megafonu olarak halkımıza hizmet eden çeşitli araçlarda da gözümüze çarpmaktadır.

 

Megafon Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Megafon satın almadan önce herkesin bilmesi gereken ve bu hususlara göre seçim veya eleme yapabileceği bilgiler mevcuttur. Ancak, bunlara geçmeden önce şunu söylemek isterim, her işin gereksinimi farklı olduğundan dolayı, kişiden kişiye seçimler değişiklik gösterebilir. Nedeniyse, her işin kendine has bir ihtiyacının olmasıdır. Sorumuzun cevabına gelecek olursak, megafon satın alacak müşterilerimizin watt yani gücü, kablosuz kullanım süresi, ekstra siren ve diğer anons özellikleri, ses iletim mesafesi ve volüm kontrol ya da diğer özelliklerinin kolayca kontrol edebilme imkanı sunan bir yönetim paneline dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu saydıklarıma göz gezdirecek olursanız, güç bakımından, avantaj sağlaması açısından ve konfor açısından özellikler olduğunu göreceksinizdir. Gördüğünüz bu özellikleri nasıl değerlendireceğinizi soracak olursanız, iş gereksinimiz bu noktada rol oynamaktadır. Yani, kullanacağınız alanın ihtiyaçlarını bildiğiniz taktirde dilediğinizce seçim yapabilirsiniz. Ancak, bunun yanı sıra ekonomik ve fiyat boyutu da mevcuttur. Bunun içinse, alt yan başlığa geçmeniz gerekmektedir.

 

Ucuz Megafon Fiyatları İçin Uygun Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Megafon fiyatları araştırması içindeyseniz, watt ve marka kalitesi olarak farklılıkları göreceksinizdir. Ancak, belli bir marka ve model seçtikten sonra internet üzerinde hemen hemen aynı fiyatların olduğu da gözünüze çarpacaktır. Bunun için, bu başlık adı altında bir fiyat aralığı vermek yerine, sitemizden yapacağınız alışveriş ya da toplu alışverişlerde faydalanacağınız fiyatlardan bahsetmek isterim. Mesela, kredi kartıyla alışveriş yapıyorsanız, 6 ay vade farksız 12 aya kadar varan taksit imkanları mevcuttur. Ekstra, eğer peşin ödeme ile alışveriş yapıyorsanız, EFT veya havale fark etmeksizin indirimli fiyata ek bir daha indirim kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Son olarak, bu ve diğer her kategorimizdeki üründe geçerli olan ücretsiz kargo ve iş saatleri içerisinde yaptığınız alışverişlerde aynı gün kargoya verilme garantisi vermekteyiz.