10.857,00 TL 9.177,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.857,00 TL 9.177,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.857,00 TL 9.177,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
10.857,00 TL 9.177,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Tumba Nedir?

Latin Amerikan kültüründen gelmekte olan tumba uzun ince, ağzı dar, büyük boyutlu bir davul türüdür. Vurmalı müzik aletlerinden birisi olan tumba salsa dansında çokça kullanılmaktadır.

Tumba Hangi Malzemelerden Yapılmaktadır?

Dar ağız kısmına deri gerilerek oluşan tumba genellikle hayvan derisi ya da suni deriden oluşmaktadır. Kaymasını önlemek ve sesin daha iyi yayılmasını sağlamak için ayakları mevcuttur. Bir perküsyon aleti olan tumba genellikle ana gövdesi doğal ahşaptan üretilmektedir.

Tumba Nasıl Çalınır?

Öncelikle tumbayı çalmak için gerekli ritim duygusuna sahip olmak gerekmektedir. Çünkü tumba da bazı müzik aletleri gibi ritim tutturularak çalınmaktadır. Siz değerli müzik severlere tavsiyemiz öncelikle ritim duyunuzu geliştirmek amacıyla çok fazla deneme yapmanız ve ritimlere kulak vermeniz olacaktır. Deneme yaptığınız kadar müzik kulağınızın gelişmiş olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise tumbayı çalmayı daha uygun hale gelmiş olacaksınız. Tumba iki el ile parmaklar deri üstüne gelecek şekilde yerleştirin. Elinizi uygun konuma getirdikten sonra deri üzerine parmaklarınız ile vurarak çalmaya başlayın.

Tumba Fiyatı

Tumba vurmalı müzik aletinin fiyatı enstrümanın imal edildiği malzeme, ürün özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Lastvoice ailesi olarak siz değerli müzik severlerin bütçesini düşünerek hem uygun fiyatlı hem de performans olarak uygun kalitede tumba müzik aletlerini sizlere sunmaktayız.

Daha fazla bilgi ve tumba müzik aletleri çeşitleri için Lastvoiceyi ziyaret edebilir, bilgi alabilirsiniz.