Stoğu Tükenmiş Ürün
4.337,00 TL 3.780,00 TL
Tüm Ürünlerde Sepette %5 İndirim Fiyatı

Referans Monitörü

Referans monitörü sayfamızda, referans monitörü olarak da bilinen en iyi stüdyo referans monitörü tavsiyeleriyorumları, özellikleri ve fiyatları yer alır. Uygun ödeme seçenekleri ile lastvoice.com.tr'den stüdyo monitörünü seç ve siparişini güvenle ver!

Referans Monitörü Stüdyo monitörü hoparlöre baktığınız zaman, stüdyo ses sisteminde büyük bir yeri olduğunu göreceksinizdir. Bu ürünlerin kullanım amacı, stüdyo kayıt seti içerisinde ve sahne ses sistemlerinde tüm sistem aktif olarak çalışırken, diğer hoparlöre kıyas ile ses kalitesinin gerçekliği ve netliği ile diğer hoparlörden daha farklı kullanım amacı için özel üretilen hoparlör modelidir. Diğer hoparlörde olduğu gibi aktif monitör, pasif monitör ve referans stüdyo monitörü olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Tabi ki, bu çeşitlerinde stüdyonuza ve sahnenize kullanıma uygun olacak bir biçimde farklı inçleri ve farklı güç de watt aralıkları bulunmaktadır. Peki bu monitörler nerede kullanılır ve güç olarak ne koşullara göre seçim yapmalısınız? Stüdyo monitörler ve sahne monitörleri küçük gibi gözükse de güçlü bir hoparlör modelidir. Özel olarak ev stüdyo ses sistemlerinde genellik ile 10-20 metre kare alanda ki mekanlar da 3 ve 4 inç kullanılırken, daha büyük stüdyo ve sahne ses sistemlerinde 5 inç ve daha üst modelleri satın alabilirsiniz. Ekstra, hem stüdyonun ve sahne ses sisteminin konforu ve kullanım kalitesi açısından monitör modelleri için özel tasarlanmış referans monitörü ve diğer monitörler için monitör standları mevcuttur. Diğer yandan, içerisinde woofer ve tweeter olmak üzere tüm kombinasyonları bulunan bu ürün, ayrı olarak parçalarını satın alabileceğiniz ve yedek parça sorunu yaşamayacağınız önemli bir üründür. Ek olarak, birazda sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim. Stüdyo ses sistemi için özel olarak kullanılan bu stüdyo monitörleri anfisi içerisinde olan hoparlör modelidir. Diğer yandan, referans monitörü ve diğer stüdyo monitörü cihazların subbass konusunda çok iyi olmadığını burada söyleyebiliriz. Hepsine ek olarak, bu monitör hoparlörü kolaylık ile kurabilir ve ses kalitesindeki farkı çekim sırasında ve sonrasında nasıl iyi bir karar aldığınızı göreceksinizdir. Küçük bir sistem kurma örneği verecek olursak, pasif monitörü ve aktif monitörü birbirine bağlayarak stüdyonuzda güzel bir ses kaydı alabilir ve kullanım konforu açısında oldukça basit stüdyo monitörü modelleridir. Son olarak, stüdyo monitörü ve referans monitörü modelleri paket halinde ve tek başına satın alabileceğiniz stüdyo ve sahne için kaliteli hoparlör modelleridir.

Stüdyo Monitör

Stüdyo monitör sistemleri, en berrak ses kombinasyonları ve özel bileşenlerle geliştirilen işlevsel iç tasarım özellikleriyle, müziğe performans katıyor. Stüdyo hoparlörleri, canlı uygulama sistemlerinden daha farlı özelliklerde dizayn edilen ve gerçek ses kalitesinde imal edilen ürünlerdir. Doğal akış ve muazzam netlikte sağlanan ses iletimleri, global marka sunumlarıyla daha şahane kazanımlar elde etmenize olanak sağlıyor.

En İyi Stüdyo Monitör Çeşitleri

Stüdyo uygulamalarında kullanılabilen ve diğer çalışma alanlarında da stüdyo ses kalitesinde muazzam sonuçlar elde etmenizi sağlayan monitörler, JBL profesyonel ses sistemleriyle olağanüstü bir formda sunuluyor. Benzersiz ses kombinasyonları, çok yönlü sunumlar ve ihtişamlı kalitenin uygun maliyetlerle sunulması, tüm dünyada en popüler stüdyo monitörleri arasında olmasını sağlıyor.

JBL 3 serisi Mk monitör çeşitleri, şahane detaylar ve patentli Slip stream bağlantı noktalarıyla müziğin gerçek kalitesini sunuyor. Dinamik aralıkları ile etkileyici performanslar, ideal bas oranları, subwoofer ve izleme sistemlerinde derin tonlar sunan Mk monitörleri, geniş tatlı noktalarıyla yeni nesil sistem sunuyor.

Tasarım şıklığı ve göz alıcı parlaklığı ile estetik bir formda sunulan ses sistemleri; 305P MkII, 30P MkII ve 308P MkII tasarım seçkileriyle sunuluyor.

Stüdyo Referans Monitörü Hakkında Soru ve Cevaplar

Stüdyo referans monitörü nedir?

Stüdyo referans monitörü aslında hoparlör modelidir. Bildiğiniz üzere birçok elektronik ses ekipmanı kullanım amacı ve alanları odağında özelleşmektedir. İşte tam da bu noktada çok önemli amaçlar doğrultusunda ortaya çıkmış üstün ses özelliklerine sahip hoparlör modelleri bulunur. Bu ürünlere monitör ve referans monitörü denilir. Bildiğiniz üzere monitör bilgisayar ve benzeri ürünlerin ekranıdır. Yani işlemleri görmenize yani görüntülemenize olanak tanıyan ekipmanlardır. İşte ses alanında sesin en ince ayrıntısı ve detaylarını analiz etmek için duymak gerekir. Fakat standart seslerden bahsetmiyorum, ayrıntılı analiz ve tespitler yapabilmek için üretilen ve aktarılan sesin frekans genişliği ve benzeri unsurları üst düzey olmalıdır. İşte tam da bu noktada yardımınıza referans monitörleri koşmaktadır. Üst düzey ses aktarım kabiliyetine sahip olan ses üzerinde hassas incelemeler yapmanıza olanak tanıyan referans modülleridir.

Referans monitörü nerelerde kullanılır?

Referans monitörü amacı itibari ile üst düzey ses projelerinin üretildiği tüm alanlarda kullanılır. Ayrıca referans kulaklığı ve benzeri ürünlerde kişisel olarak ses aktarabilen monitör olarak kabul gören ve kullanılan sistemlerdir. Asıl konumuz olan üst düzey ses ve tını özelliklerine sahip sesin tüm detaylarını bize sunan ürünler günümüzde stüdyo ortamları başta olmak üzere birçok Youtuber, Twitch yayıncıları yani üst düzey sosyal medya içerik üreticileri tarafından bile kullanılmaktadır.

Stüdyo referans monitörü satın alırken nelere dikkat edilir?

Stüdyo referans monitörü modellerini satın alırken watt, ses frekans aralığı, hassasiyet ve benzeri unsurlar göz önünde bulundurulur. Elbette bu unsurlar kullanım amacı ve düzeyi odağında çeşitlenmekle beraber benim tavsiyem ise mutlaka profesyonel yardım alarak karar verilmesi gereken unsurlardır. Ayrıca güvenilir tedarik noktalarından sizlere uzun vadede üstün performans sunabilecek olan stüdyo referans monitörü modellerini maddi imkanlarınız ışığında en kısa zamanda kapsamlı bir inceleme sonrasında satın almalısınız.

Stüdyo referans monitörü ödeme yöntemleri nelerdir?

Stüdyo referans monitörü marka ve modellerimizi sitemiz üzerinde kolayca 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemi sayesinde ödeyebilir ya da mevcut tutarı belirlenen banka hesaplarımıza havale veya eft şeklinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Stüdyo referans monitörü kargo süresi nedir?

Stüdyo referans monitörü modelleri 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Ayrıca yoğunluk, mesafe ve stok gibi durumlar bu sürelere artı ve eksi yönde etki edebilir.