641,00 TL 536,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
10.910,00 TL 10.385,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
37.496,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
57.551,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
77.690,01 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
97.829,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.090,00 TL 890,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.890,00 TL 1.617,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.302,00 TL 1.092,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
15.500,00 TL 12.900,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
Stoğu Tükenmiş Ürün
25.610,00 TL 21.704,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Kürsü Mikrofonları

Kürsü mikrofonları ses uygulamaları, iletişim etkinlikleri, kongre merkezlerinde gibi yerlerde kullanılmaktadır. Masa mikrofonu olarak da bilinen ürünler, ding dong’lu, ışıklı, kablolu ve kablosuz özellikleri ile de kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Genel olarak toplantı salonlarında kürsü üzerinde kullanılan masa mikrofonları sesi uzaktan algılayabilmektedir. Masa tipi kürsü mikrofonlar, toplantılarda, konferanslarda kullanıcının işini kolaylaştırmaktadır. Masa üzerinden konuşmacıya doğru profesyonel mikrofon uygulaması sunan ürünler, birçok mekanda tercih edilmektedir. Bu ürünlerin temel amacı, konuşma uygulamaları için üretilmektedir.

Kürsü Mikrofonu Kullanım Alanları

Kürsü mikrofonları okul tören yerlerinde, toplantılarda, konferanslarda ve büyük konuşma etkinlikleri gibi platformlarda kullanılmaktadır. Kürsü mikrofonları gişe ses sistemlerinde bas konuş özellikleri ile de tercih edilmektedir. Genel olarak bu mekanlarda çok daha fazla kullanılsa da sinemalarda, bankalarda ve tiyatro bilet gişelerinde de rağbet gören masa tipi mikrofonlar, ayrıca cami vaizleri kısmında da kullanılmaktadır.

Kürsü Mikrofonlarının Özellikleri

Kürsü mikrofonlarının teknik özelliklerine baktığımızda kürsü üzerinde kullanılabilen mikrofon modelleri, ışıklı dizaynı, bas konuş butonları, açma kapama butonu ile farklı alternatifler sunmaktadır. Ayrıca mikrofon ekipmanları, mikrofon kapsüllerine göre birbirinden farklı çeşitlerle üretimi yapılmaktadır. Kürsü mikrofonları spiralli, ding donglu, ışıklı olmaları gibi avantajlar varken birde empedans değerleri, 200 ohm güç kaynağı, 3V-5V parazit oluşumu engelleyici gibi teknik özellikleri ile kullanıcılarının işini çok daha kolaylaştırmaktadır.

Masa Mikrofonu Seçimleri

Masa mikrofonu tercih edilirken hangi alanlarda kullanacağı, mekanların kapasiteleri ve işin yüküne göre ürünleri teknik özelliklerine odaklanmak gerekmektedir. Özellikle, konferans salonları,kongre merkezleri, okul ve eğitim merkezleri, kültür ve sanat merkezleri, ses performanslarına göre tercih yapılabilmektedir. Kullanım özellikleri, kablosuz ve kablolu faktörlerine göre ürün seçimleri yaptığınız taktirde çok daha yararınıza olacaktır.

Kürsü Mikrofonu Fiyatları

Kürsü mikrofonlar fiyatları noktasında teknik özellikleri, çeşitli opsiyon seçenekleri ve tasarımları belirleyici olmaktadır. Ayrıca dijital panel, alıcı cihazların özelliklerine ve led-lcd tasarımlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Kürsü mikrofon tercihlerinde amatör ürün gruplarının yanında profesyonel markaların en seçkin modelleri de bulunmaktadır. Bu noktada almaya karar verdiğinizde kullanacağız alanın teknik özelliklerine odaklanıp alabilirsiniz.

Kablolu Kürsü Mikrofonu Hakkında Sık Sık Sorulan Sorular

Kablolu Kürsü Mikrofonu Nasıl Kullanılır?

Kablolu kürsü mikrofonu nasıl kullanılır sorusunu birçok insan sormaktadır. Nedeniyse, genellikle kurulumda veya yanlış mikrofon seçiminden kaynaklanmaktadır diyebiliriz. Bunun için ele aldığımız bu başlıkta, sizlere olabildiğince net ve yalın bir şekilde önemli faktörleri anlatmaya çalışacağım. İlk olarak, kablolu kürsü mikrofonları için çeşitli kablo uzatma aparatları vardır. Buna ek olarak, pil ve sinyal kablosu yardımıyla kullanılan bu cihazlar, genellikle bol kanallı mikser ya da amfilere bağlanmaktadır. Kapsül yapısı açısından tamamen ana sese odaklanma ve arka plan sesi kısabilme yapısına sahip olan kürsü mikrofonları, kolayca bağlantı yaparak kullanabilirsiniz. Ancak, eğer çok fazla kanala sahip olan bir sistemi yönetecekseniz, her bir mikrofon veya alan için bir kanalı seçmeniz gerekmektedir. Ekstra, kabloları birleştirerek sistemi bozacağınızdan dolayı, bir den fazla mikrofonu aynı kanala bağlamak istiyorsanız, uzatma aparatı yardımıyla tek bir kanala bağlama imkanınız vardır.

Kablolu Kürsü Mikrofonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kablolu kürsü mikrofonu için en önemli faktör, mikrofonun kapsül yapısında ana sese odak ve arka plan sesi susturma özelliği olmasıdır. Daha sonra, her mikrofonda olduğu gibi frekans aralığı ve hassasiyet gibi önemli değerlere dikkat edebilirsiniz. Diğer yandan, kablonun uzunluğu MS artmasına neden olacağından dolayı, ses iletiminde gecikme yaşamak istemiyorsanız, ya kabloyu kısa tutmalısınız ya da uzatmak zorundaysanız bunun için gerekli aparatları satın almanız gerekmektedir. Son olarak, kürsü mikrofonu için önemli bir diğer ekipman ise, kürsü mikrofonu süngeridir. Bunun için, eğer kürsü mikrofonu satın alacaksanız, yedek sünger almanızda her zaman yarar vardır.

Kablolu Kürsü Mikrofonu İçin Ödeme Yöntemleri Nedir?

Kablolu kürsü mikrofonu için ödeme seçeneklerimiz kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerimize özel olarak 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit seçeneklerinin yanı sıra peşin alışverişe özel sepette ekstra indirimler sizleri beklemektedir.

Kablolu Kürsü Mikrofonu İçin Kargo Süresi Nedir?

Kablolu kürsü mikrofonu ve diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi 30 TL ve üzeri ücretsiz kargo mevcuttur. Buna ek olarak, kargo süresine gelecek olursak, çalışma saatleri içerisinde yaptığınız alışverişler aynı gün sizlere doğru yola çıkmak üzere kargoya verilmektedir. Buna ek olarak, eğer çalışma saatleri dışında veya özel günler içerisinde her hangi bir ürün sipariş verdiyseniz, ilk iş gününde yola çıkacaktır.