369,00 TL 290,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
369,00 TL 290,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
714,00 TL 599,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
714,00 TL 599,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
714,00 TL 599,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
714,00 TL 599,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.095,00 TL 935,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.090,00 TL 990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
767,00 TL 590,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
851,00 TL 746,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
746,00 TL 651,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
767,00 TL 651,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.190,00 TL 1.050,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.325,00 TL 990,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.290,00 TL 1.090,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.444,00 TL 1.100,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
1.733,00 TL 1.465,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
294,00 TL 221,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
249,00 TL 199,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
294,00 TL 221,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

 

Ukulele Modelleri ve Fiyatları 

Sesi büyük kendi küçük ukulele, minik gitar olarak bilinen genellikle 4 telli bir çalgıdır. Çocuklar ve yetişkinler tarafından çalınan, sesi gitar sesine çok benzer müzik aletidir. Pena yardımıyla kolayca çalabileceğiniz bir donanıma sahiptir. Boyut olarak gitardan büyük bir farka sahiptir. 

Minyatür gitar olarak adlandırılan ukulele, tutuş şekli ve çalınması açısından da gitarla oldukça benzerdir. Ukulelelerin modelleri, genellikle enstrümanın çıkardığı sesin kalınlığına –inceliğine ve boyutuna göre isim almıştır. Her ukulele modeli, farklı ses tonlarına sahiptir. Kendi ses tonunuza uygun ukulele modelini satın almak için profesyonel bir müzik marketten yardım almaya özen gösterebilirsiniz. 

Lastvoice profesyonel müzisyenleri size bu konuda gerekli desteği sunarak doğru enstrümanı seçmenizde yardımcı olurlar. Şimdi ukulele kategorimizi inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ukulele Nedir?

Havai İngilizcesinde zıplayan pire anlamına gelen ukulelenin tanımı, dört telli, gitarın minyatürü olarak tasarlanmış müzik aleti şeklinde yapılır.  Küçük gitar modellerinin üretiminde de gitarınkine benzer malzemeler kullanılır. Minik gitar modelinizi satın aldıktan sonra ondan düzgün ses çıkarmak ve akorları öğrenmek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Temel ve basit akorlardan başlayarak çalabileceğiniz ukuleleyi, iyi bir eğitmen yardımıyla hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Her enstrümanın kendine özgü çalış teknikleri bulunur. Bu nedenle işinde uzman kişilerden eğitim alarak ukulele öğrenme sürecini verimli şekilde geçirebilirsiniz. 

Ukulele Nasıl Çalınır?

Ukulele öğrenme sürecinde profesyonel destek alabilirsiniz. Güzel sesli ve farklı tonlara sahip olan ukulele modellerinden kendinize uygun olanı seçtikten sonra sırada onu güzel bir şekilde tıngırdatmak var. Ukulele, gitara çok benzeyen bir çalış şekline sahiptir. Notaları ve akorları kullanarak doğru sesleri çıkarabilirsiniz. Solo ve sözlü müzikler çalabilirsiniz. 

Ukulele eğitimi içinde enstrümanı tutma, doğru pozisyon, ellerin ve vücudun konumlandırılması, parmakların ve ellerin konumu gibi detaylar yer alır. Başta bu temel bilgileri öğrendikten sonra enstrümanı çalma aşamasına geçebilirsiniz. Ukulelenizi sipariş ettikten sonra Lastvoice profesyonellerinin verdiği online dersler için kayıt oluşturabilirsiniz. Online ukulele dersleri için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ukulele Türleri ve Modelleri

Ukulele modelleri, üçe ayrılır. Ses renklerine göre ukuleleler: tenor, soprano ve concert ukulele olmak üzere sınıflandırılır. Ses renklerine ve güçlerine göre ukulele boyutları değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeler de ukulele ses kalitesi açısından önemlidir. Sesi daha gür ve olması gerektiği çıkaran doğal malzemeler arasında ladin, ıhlamur, akçaağaç, maun gibi ağaçlar yer alır. Bu ağaçlar, enstrüman yapımı için öncelikle yeterli oranda kurutulmuş olmalıdır. Kalitesinden emin olduğunuz ukulele modelleri, size genel olarak üç ayrı modelde sunulur. 

Soprano ukulele 54 cm, concert ukulele 61 cm, tenor ukulele 66 cm olmak üzere farklı boylara sahiptir. Soprano ukulele, en küçük boyutta ve en sıcak ses tonlarını alabileceğiniz modeldir. Soprano modeline göre daha kalın sesli kişilerin tercih edeceği enstrüman modeli, concert ukuleledir. Son derece kalın bir sese sahip olan ukulele çeşidi, tenor ukuleledir. Concert ukulele modellerine göre daha kalın sese sahiptir. 

En kaliteli ahşap malzemeler kullanılarak üretilen Lastvoice ukulele çeşitleri şu şekildedir: 

Soprano Ukulele: Maun malzeme kullanılarak üretilmiş, ahşap renk Midex SP serisi bu kategoride öne çıkanlar arasındadır. Soprano ukulele modelleri,  Midex UKX serisi mavi, pembe, siyah, kahverengi alternatifleriyle kategorinin severek kullanılan seçeneklerini kapsar. Rennes UR serisi pembe, siyah, mavi gibi renk alternatiflerinden oluşan ukulele seçeneklerini de severek kullanabilirsiniz. Her biri ses özelliği açısından fiyat performans ürünü olarak değerlendirebileceğiniz kaliteyi yansıtır. 

Tenor Ukulele: Bu alt kategoride yer alan enstrümanlar Midex TN serisinin kalitesini yansıtır. Farklı renk alternatifleri bulunabilse de ahşap renginin şıklığıyla ön plandadır. 

Concert Ukulele: Midex CT, Midex UKX serileri ve Rennes RD serisi concert ukulele modellerini, mavi, siyah, pembe, ahşap gibi renk seçenekleriyle satın alabilirsiniz. 

Şimdi Lastvoice ukulele kategorisinde yer alan modelleri inceleyerek kendinize uygun seçeneği sipariş verebilirsiniz. 

Ukulele Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ukulele yapım malzemeleri ve boyutları, enstrüman seçiminizde aynı zamanda ukulelenin türüne karar vermenizde yardımcıdır. Ukulele malzemeleri arasında gül ağacı, maun gibi kaliteli ağaçların tercih edildiğinden emin olmalısınız. Ukulele seçiminde soprano, tenor ve concert ayrımını göz önünde bulundurmalısınız. Ses kalitesini kontrol ettikten ve piyasa araştırması yaptıktan sonra ukulele almaya özen göstermelisiniz. 

Ukulele Akordu Nasıl Yapılır?

Ukulele akordu, tellerin burgu noktalarını sıkarak ya da gevşeterek yapabileceğiniz bir işlemdir. Ukulelenizi ne zaman akort etmelisiniz? Enstrümanı birkaç gün kullandıktan sonra tellerde meydana gelen gevşeklik nedeniyle ses bozulması yaşanır. Bu durum, ukulelenin akort edilmesi gerektiğini gösterir. Tellerin bir süre sonra kendini bırakması, birkaç günde bir olabilecek ya da haftada bir yeni akort etmenizi gerektirecek durumdur. Her çalma öncesinde enstrümanın sesini kontrol ederek sesinin düzgün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Ukulele akort cihazları yardımıyla her telin doğru ses rengini bulabilirsiniz. Müzik kulağınız geliştikçe akort işlemini manuel şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Ukulele akordu yaparken telleri aşırı sıkmamaya da özen göstermelisiniz. Ukulele akort cihazı,  akustik açıdan düzenlenmiş bir ortamda, sakin bir yerde ve düz bir zemin üzerinde konumlandırmalısınız. Bu sayede akort cihazında seslerin doğru algılanmasını sağlayabilirsiniz. 

Tele vurduğunuzda ekranda sarı, turuncu ve yeşil gibi farklı renk göstergelerini görebilirsiniz. Tele vurduğunuzda yeşil rengi görüyorsanız telinizin akordu düzgündür. Bütün teller için aynı işlemi yaparak ukulele akordu yapabilirsiniz. 

Ukulele Fiyatları

Ukulele fiyatlarını etkileyen faktörler şunlardır: 

Ukulele sesi: Tellere vurduğunuzda duyduğunuz sesin sizi tatmin edip etmemesi o enstrümandan ne kadar zevk alacağınızı gösterir. 

Ukulele malzeme kalitesi: Yüksek kaliteli ahşap malzemeler, doğru şekilde işlendiği takdirde ses kalitesinin de o oranda yükselmesine olanak tanır. 

Teller: Tel kalitesi de ukulele sesini ve enstrümanın genel kalitesini etkileyen faktörler arasındadır. Dayanıklılığı yüksek teller tercih ettiğinizde ukulelenizi sesi bozulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. 

Akustik düzenleme: Enstrümanın akustik düzenlemesi, malzeme tercihinden, o malzemenin işlenme şekline göre değişir. Kullanılan ahşap malzemelerin tam olarak kurutulmuş olması akustik kaliteyi de artıran önemli bir kriterdir. 

Enstrüman tercihi ve aksesuarları için sipariş vermek, malzeme kalitesi ve teknik özellikler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ukulele kategorimizde yer alan bütçenize uygun ukulele fiyatları ile alışveriş yapmak için şimdi buraya tıklayabilirsiniz.  

Ukulele Aksesuarları

Her enstrümanda olduğu gibi ukulele kullanımında da belli aksesuarlara ihtiyacınız vardır. Çalmanız bittikten sonra enstrümanınızı ortalıkta bırakmamak, bir yerden bir yere rahat taşımak için ukulele çantası kullanmalısınız. 

Ukulele Standı sayesinde kullanmadığınız zamanlarda enstrümanınızı sabitleyebilirsiniz. Ukulele capo kullanarak enstrümandan daha etkili ses elde edebilirsiniz. Ukulele aksesuarları ve modelleri için şimdi kategorimizi inceleyebilir, kurs kaydı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ukulele Hakkında Soru ve Cevaplar

Ukulele ve gitar arasındaki fark nedir?
Ukulele ilk bakıldığında minik bir gitarı andırsa da ürettiği ses ve yapı özellikleri bakımından oldukça ayrı bir sınıfta değerlendirilmeyi hak etmektedir. Ayrıca ukulele türünün yapı özelliklerinden bilgi vermem gerekirse minik gövde ve minik bir sapın yanı sıra 4 adet teli bulunan telli tür enstrümandır. Ses açısından ise kısa ve ince seslere sahiptir. Ailenin türlerine göre de yapı ölçülerinin yanı sıra ses özellikleri de değişkenlik göstermektedir.

 

Ukulele isimleri ve türleri nelerdir?
Ukulele kıtasal olarak son yıllarda tanınmış olan kısaltası uke olarak geçen genel adı da zıplayan pire olarak kabul gören enstrümandır. Bu şekilde adlandırılmasının sebebi ise üretilen seslerin kısa ve ince olmasıdır. Genellikle karşınıza ukulele dendiğinde soprano ukulele modeli çıkmaktadır. Fakat tenör, concert ve bariton modelleri de bulunmaktadır. Ses inceliği ve yapı bakımından küçükten büyüğe doğru sıralamak gerekirse eğer, soprano, concert yani konser, tenör ve bariton olarak sıralanabilir.

 

Hangi tür ukulele türünden başlamalıyım?
Bence bu tamamen kullanacağınız müzik türleri başta olmak üzere sen tonunuz ile alakalıdır. Benim tavsiyem soprano modellerin sesi çok ince olduğu için çoğu müzik ve kişide çok verimli olmuyor. Fakat bu açıdan concert ukulele yani konser ukulele modelleri oldukça kullanışlıdır. Hem nota basmak ve kullanmak daha kolay olacağı için daha verimli bir şekilde yol alabilirsiniz.

 

Talep ettiğim ukulele modelini nasıl ödeyebilirim?
Talep ettiğiniz ukulele modelini 3d güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemimiz sayesinde oldukça avantajlı taksit imkanlarımız ile beraber satın alabilir ya da belirttiğimiz banka hesaplarına mevcut tutarları havale veya eft yaparak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Ödeme işlemini gerçekleştirdiğim ukulele ne zaman elimde olur?
Hazır stoklu olarak elimizde bulunan ukulele modelleri genellikle aynı gün içerisinde güvenle paketlenir ve bir iş günü içerisinde kargoya verilir. Sonrasında ise normal şartlar altında iki iş gününde ise sizlere ulaştırılır. Fakat ürünü satın aldığınız anki yoğunluk ve tedarik noktalarımıza olan mesafeniz bu süreye etki edebilir.