139,00 TL 89,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
139,00 TL 89,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
229,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı
229,00 TL 149,00 TL
Sepette %5 İndirim Fiyatı

Mikrofon Tutacağı

Mikrofon tutacağı, mikrofonu sabitlemenize ya da diğer bir deyişle mikrofon sehpasına monte etmenize yarayan bir çeşit aparattır. Mikrofon tutacağı kendi arasında çok fazla çeşitliliğe ayrılmaktadır. Bu çeşitlilik, mikrofon kasalarının farklılığından ve çalışma gereksinimden kaynaklanan çeşitliliklerdir. Hammadde olarak, demir ve sert plastik tercihi daha fazla olan bu kategoride, uyumluluk konusunda detaylı araştırmalar yapmanız gereken riskli bir kategoridir. Aynı mikrofonlarda bile farklı kullanım için çeşitli modeller bulunan bu kategoride, kullanım amacının öneminde dolayı büyük bir dikkatle satın alınması gereken bir kategoridir.

Mikrofon Tutacağı Markaları

Mikrofon tutacağı markaları için değineceğimiz yerler kısıtlıdır, çünkü her mikrofonun kendi aparatıyla satıldığını düşünecek olursak, her mikrofon markası için bir de mikrofon tutacağı markası mevcuttur diyebiliriz. Ancak, bu değindiğimiz konu condenser mikrofonlar ve bu mikrofonlarda shock mount için geçerlidir. Diğer yandan, Dinamik mikrofon kullanıcıları için sizlerin satın alacağını düşünecek olursak, markadan ziyade hammadde kalitesi ve alışverişin sağlamlığı açısından markaya veya firma güvenine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani, sonuç olarak, condenser mikrofon kullanıcısıysanız gerek uyum gerek kalite açısından mikrofonu satın aldığınız firmadan tedarik etmek daha mantıklıdır. Diğer yandan, vokal mikrofon kullanıcısıysanız, güven konusunda emin olduğunuz her marka veya modelden satın alabilirsiniz. Tabi ki, genel olarak uyumluluğa dikkat etmeniz gerekmektedir.

Mikrofon Tutacağı Çeşitleri

Mikrofon tutacağı çeşitleri standart dinamik mikrofon tutacağı ve mikrofonların kasasına göre modellerle uyumlu diğer mikrofon tutacakları olarak çeşitlendirebiliriz. Ancak, genel olarak, enstrüman mikrofonu tutacağı, el mikrofonu tutacağı, yaka mikrofonu klipsi ve condenser mikrofon tutacağı yani shock mount olmak üzere çeşitleri mevcuttur.

Mikrofon Tutacağı Fiyatları

Mikrofon tutacağı fiyatları için toplu alım en doğru karar olacaktır. Sebebiyse, tekli alımlarda kargo fiyatı yansıyacağından dolayı, yedek mikrofon tutacağı almak hem fiyat hem de aksi durumlara daha hazır olmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında, bu başlık adı altında diyebileceğimiz diğer bir şey, mikrofonu satın aldığınız firmadan mikrofon tutacağını almanız birçok olumlu dönüş yapacaktır. Mesela, uyum konusunda hiçbir sorun yaşamayacak, herhangi bir sorun esnasında daha kolay ve sizlere avantaj sağlayacak çözümlerin üretilmesi ve fiyat açısından daha karlı bir alışveriş olması diyebiliriz. Son olarak, mikrofon tutacağı fiyatları için iyi kalitede ve uygun fiyatlarda ürünler bulmak mümkündür. Bunun için, modelden çok firma araştırması yapmanızda daha çok avantaj vardır.

 

Mikrofon Tutacağı Hakkında Soru ve Cevaplar

 

Mikrofon tutacağı nedir?

 

Mikrofon tutacağı günümüzde ses sistemleri başta olmak üzere sesin kapsamlı bir şekilde ele alındığı hemen hemen tüm alanlarda tercih edilmektedir. Mikrofon yardımcı ek ekipmanı olarak kabul edilen bu ürünler mikrofon sehpası modellerinize mikrofonlarını tutturmak yani mikrofonu stant modellerine konumlandırmak için kullanılır. Bu muhteşem ürünler sayesinde mikrofon türü ve çeşitleri mikrofon standı ve sehpası modellerine bağlantı kurulmuş olacaktır. Böylece mikrofonlarınızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz. Her tür mikrofon sehpası ve türüne göre farklı ölçü ve yapıda karşımıza çıkan bu ürünler günümüzde ses sistemi aksesuarı olarak en yaygın kullanılan ürünlerdir. Diğer bir adı ise mikrofon ayı olarak geçen bu ürünleri mutlaka değerlendirmeli ve sistemleriniz içerisine dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Mikrofon tutacağı nerelerde kullanılır?

 

Mikrofon sehpası modelini mikrofonunuz ile kullanabilmek için kullanmak zorunda olduğunuz mikrofon ayı modelleri her geçen gün daha geniş alanda tercih edilmektedir. Aslında shock mount adı taşıyan mikrofona gelen titreşim ve istenmeyen etkilerin temasını kesen ürünler dahi bir nevi mikrofon tutacağıdır. Çünkü onlarda pop filtre ile birlikte mikrofon modellerinizi stant modellerine bağlamak yani bağlantı kurmak amacı ile kullanılır. Böylece bu ürünler stüdyo ortamları, sahneler, konferans salonları ve benzeri açık kapalı birçok alanda yani tüm ses projelerinde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir.

 

Mikrofon tutacağı satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Gelelim mikrofon ayı veya mikrofon tutacağının satın alınmadan önce en çok dikkat edilmesi gereken yanlarına mikrofon tutacağı modelleri öncelikle mevcut mikrofon modeliniz ile uyumlu olmalıdır. Sonrasında ise mikrofon ile temas kuran yüzeylerinin mikrofon modellerinize zarar vermeyecek şekilde özel malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Ne çok büyük ne çok küçük olmalı tam mikrofon çapına uyumlu olmalıdır. Ayrıca sağlam, dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Mikrofon ayı modellerinizi bütçenize uygun olacak şekilde güvenilir tedarik kanallarından temin ediniz.

 

Mikrofon tutacağı ödeme yöntemleri nelerdir?

 

Mikrofon tutacağı modellerini 3d güvenlikli kredi kartı sanal pos yöntemi ile pratik bir şekilde ödeyebilir ya da mevcut tutarları belirtilen banka hesaplarımıza havale veya eft ödeme yöntemleri ile kolayca ödeyebilirsiniz.

 

Mikrofon tutacağı kargo süresi nedir?

 

Mikrofon tutacağı modellerimiz 1 iş günü içerisinde özenle paketlenip kargoya verilmekte ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır. Ayrıca bu ürünleri satın aldığınız an ki yoğunluk ve mesafe gibi unsurlar sayesinde ürünler elinize belirtilen süreden daha erken veya geç olacak şekilde sizlere ulaşabilmektedir.