Clubhouse Ekipmanları

Clubhouse son zamanların oldukça popüler olan sesli etkileşim platformudur. Clubhouse davetiye ile kayıt olunabilen ve şimdilik sadece ios sistemlere sahip cihazlardan giriş yapılabilen bir uygulamadır.  Clubhouse içerisinde her tür konu ve tecrübenin ele alınabileceği odalar bulunmakta ve açılabilmektedir. Odalarda yöneticiler, konuşmacı ve dinleyiciler yer almakla birlikte her tür alanda verimli bir şekilde kullanılabilir. Görüntü olmadığı için sese dayalı geliştirilen bu muhteşem hizmet istenildiğinde çok verimli iş ve eğitim projelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca clubhouse davetiye sistemi ile yaygınlaştığı için oldukça kaliteli kullanım ağacına sahip ve organik temellere dayanarak geliştirilmektedir. Tamamı ile şu an için amaca uygun gelişen ve kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır.

Clubhouse zamanla android sistemlerde de yer alacağı düşünülmektedir. Ayrıca clubhouse davetiye satın almak için birçok platformda kullanıcılar uygulamanın kendilerine sunduğu clubhouse davetiyeleri satmaktadır. Davetiye sayesinde kayıt olan her kullanıcıya davetiye sunma imkanı veren bu platformu tecrübe etmenizi sizlere tavsiye ederiz.

Ayrıca bu muhteşem ortam dijital bir platform olduğu için dinleyici olurken kulaklık önem taşırken konuşmacı olurken de clubhouse mikrofonu devreye girer.

Clubhouse mikrofonu

Clubhouse ekipmanlarının başında clubhouse mikrofonu gelmektedir. Bu mikrofonlar mevcut olan ios sistemli cihazla uyumlu olmak zorundadır. Bu yüzden şimdilik İphone telefonlarla kullanılabilen clubhouse mikrofonu modelleri verimli bir şekilde kullanılabilir. Tabi üst düzey kalitelerde sunum ve konuşma yapmak için ios sistemli cihazınızla uyumlu üst düzey yüksek hassasiyete sahip mikrofon modelleri kullanmalısınız.

Clubhouse mikrofonu modellerini telefonun yanında gelen kulak içi kulaklığa bağlı çalışan küçük mikrofon olarak değerlendirebilirsiniz. Tabi bunun dışında çeşitli dönüştürücüler sayesinde ios sistemli cihazınız ile kullanabileceğiniz condenser yapılı mikrofon modelleri dahi kullanabilirsiniz. İşin içine clubhouse mikrofonu olarak üst düzey stüdyo kayıt mikrofonları girdiğinde ise oldukça geniş bir ekipman listesi çıkabilir.

Profesyonel sistemler için condenser mikrofonun yanı sıra değerlendirilebilecek ekipman listesi:

  • Ses kartı,
  • Phantom Power,
  • Mikrofon Mikseri,
  • Mikrofon Standı,
  • Pop Filtre,
  • Shock Mount,
  • Ses İzolasyon Paneli,
  • Midi Klavye,
  • Enstrüman

Ayrıca ses içeriği üretmek için başvurabileceğiniz ana ekipmanlar ve çeşitlenmesi tamamı ile sizinle alakalıdır. Bu yüzden yukarıda yer alan ekipmanlar sizler için artıp azalabilir ya da türleri değişebilir. Ana unsur olarak clubhouse mikrofonu olmazsa olmaz üründür. Tabi mevcut cihazın dahili mikrofonu ve hoparlörü de iş görebilir. Hem dinlemek hem konuşma yapmak için standartları sizlerin amaçları ve bütçesi belirlemektedir. Bu yüzden sizler clubhouse ekipmanlarınızı kendi hedefleriniz, kitleniz ve bütçeniz odağında oluşturmalısınız. Biz sizler clubhouse başta olmak üzere tüm sosyal medya uygulamalarında kullanacağınız ses ekipmanları için mutlaka profesyonel yardım almanızı ve güvenilir tedarik kanallarından satın almanızı tavsiye ederiz.