37.496,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
57.551,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
77.690,01 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı
97.829,00 TL
Sepette %10 indirimli fiyatı

Koro Mikrofonu

Koro mikrofonu, kayıt ve canlı mikrofon çeşitleri olarak iki farklı faktörde üretilmektedir. Temel özelliği stüdyo kayıtları için üretilen kondenser mikrofon canlı performanslar için birebirdir. Bu arada koro mikrofonlarının en temel özelliği çift diyaframlı olmalarıdır.

Bu ürünlerin temel niteliklerinden biride uzak ve yakın sesleri alma gibi özelliklere sahip olması ayrıca ultra cardiod sistemde tasarım edilmesi tercih edilme unsurlarındandır. Diğer yandan zoom mikrofon özelliğine de sahiptir.

Koro Mikrofonlarının Özellikleri

Koro mikrofonlarının özelliklerinde ses kalitesi çok nitelikli şekilde sunulabilmesi için alanının çok iyi yalıtım edilmesi gerekmektedir. Diğer bir özelliği de en küçük sesleri bile yakalayabilmesi kardiod sistemi özelliğindendir. Profesyonel olarak yapacağınız stüdyo kayıtlarında izolasyon çok iyi yapılmalıdır.

Stüdyo kondenser mikrofonları, 48 Volt phantom güç ile çalışmaktadır. Ayrıca mikrofon kapsüllerine göre çeşitli özellikte ve tasarımlarda dizayn edilen ürünler fantom power amfi sisteminde çalışmaktadır. Diğer yandan ise pille çalışan modellerde bulunmaktadır.

Koro Mikrofonları Nasıl Kullanılır?

Koro mikrofonları temel niteliğinde geniş açılı frekans aralığı ile kullanılmaktadır. Diğer yandan çok hassas seslerinde iletimi sağlandığı için, koro mikrofonları dikkatle seçilmesi ve kullanılması gereken mikrofon modelleridir. Kullanırken çok iyi temizlenmesi gerekmektedir.

Koro mikrofonlarında iç tarafında 2 adet diyafram bulunmaktadır. Ses dalgalarının mekandaki bütün açılardan alınmasını sağlayan condenser koro mikrofonları metal ızgara şeklinde üretimi yapılmaktadır.

Diyaframın iç tarafında “wires ac carrying” olarak da söylenen ve ses kartına ulaşmasını sağlayan sistem aparatları bulunmaktadır. Dahası sesin dönüştürülerek ses kartına iletilmesini sağlayan sistem nedeni ile doğal, net ve berrak ses iletimi sağlanmaktadır. Diğer yandan shotgun mikrofon olarak da söylenmektedir. 
Shotgun Mikrofonlar

Global dünyada sanat her gün değişmektedir. Eskiden bu yana koro gösterilerinin yapı taşı olan shotgun mikrofonlar teknoloji ile birlikte gelişmektedir. Bu ürün en ince ayrıntılara girerek sizlere ses konusunda yardımcı olmaktadır. Çalışma işlevi çok daha derin seslere ulaşmaktadır.

Shotgun Mikrofon Özellikleri

Shotgun mikrofon özellikleri genel olarak sahnenin üstünden sarkıtılıp merkez noktada tüm sesi toplayıp bize aktarmaktadırlar. Genişliğine ve frekans derinliğine önem veren shotgun mikrofonlar tam olarak sahnedeki havanın akımını size hissettirecek özelliklere sahiptir. İnce mikrofon olan 40 DB ‘e kadar ve frekans tepkisi 40-2000 HZ arasında olmaktadır.

Shotgun Mikrofon Fiyatları

Shotgun mikrofon fiyatları noktasında marka, teknik özellik ve opsiyonlu olmasına göre belirlenmektedir. Teknik özellik ve kapasitesi ürünlerde çok önemlidir. Kullanacağız alan stüdyo ve canlı sahneler olduğundan dolayı bu cihazları çok iyi araştırıp ve ona göre tercihler yapmanızda fayda vardır.

Koro Mikrofonları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Koro Mikrofonu Nedir?

Koro mikrofonu nedir sorusu için birden fazla cevap vardır. Ancak, kafanızı çok karıştırmamak için özet ve anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle, koro mikrofonlarını açıklamak isterim. Enstrüman mikrofonlarının neredeyse her çeşidinden oluşan bu kategoride, vokal performanslar içinde mikrofonların condenser, dinamik, kardioid, hiperkardioid ve buna benzer kapsüllere sahip olan farklı mikrofon modelleri bulunmaktadır, fakat en çok tercih edilen ve tavanda sarkıtmalı bir çalışma prensibine sahip olan orijinal koro mikrofonları modelleri de mevcuttur. Daha sonra, özelliklerine gelecek olursak, en tiz ve en pes sesi en kaliteli bir şekilde aktarılabilmesi için frekans aralığı ve hassasiyeti en geniş mikrofon modelleri tercih edilmektedir. Sonuç olarak, konuyu toplamak gerekirse, normal düz vokal mikrofonlardan farklı olan bu modeller, çeşitlilik açısından oldukça zengin ve oldukça önemli cihazlardır.

Koro Mikrofonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Koro mikrofonu almadan önce dikkat edeceğiniz ilk faktör kullanım alanıyla uygun olması ve kullanım amacına uygun olmasıdır. Yani, enstrüman veya ne çeşit vokal performans sergileneceği çok önemli etkenlerdir. Bunların yanı sıra, kullanım alanını oldukça fazla önemli olduğu mikrofonlarda mevcuttur. Mesela, yukarıda örnek verdiğimiz gibi sarkıtmalı koro mikrofonu her türlü alanda rastgele kullanılan bir ürün değildir, bu yüzden ciddi hesaplamalar gerektiren bir mikrofon modelidir. Diğer yandan, frekans aralığı ve hassasiyet gibi değerler tüm koro mikrofonları için önemle dikkat edilmesi gereken değerlerdir. Son olarak, bu tarz mikrofonlarda kapsülün özelliği çok önemlidir. Örneğin, bir üst başlıkta verdiğim örnekteki gibi condenser, kardioid ve bunlara benzer kapsül özellikleri ve sayısı performans açısından oldukça etkileyen faktörlerdir.

Koro Mikrofonu Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Koro mikrofonu fiyatları için bir karşılaştırma yapma ihtimali mümkün olmadığından dolayı, ödeme seçenekleri ve sizlere tanınan fırsatların daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Neden mümkün olmadığını açıklamak gerekirse, markadan markaya ve modelden modele göre değişen fiyatlar oldukça birbirine yakın fiyatlar olduğundan dolayı, seçim yaparken sadece özellik karşılaştırması yapmak ihtimali vardır. Bunun dışında, sürekli değişen fiyat grafiğinden dolayı kesin bir değer aralığı vermek makalenin geçerliliğini az ömürlü kılacaktır. Konuya dönecek olursak, ödeme seçeneklerine örnek vermek gerekirse, 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit imkanları veya peşin ödemeye özel ekstra indirimler sizleri beklemektedir. Tüm makaleye son olarak, koro mikrofonları ve diğer kategorilerde olduğu gibi 30 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo veya çalışma saati içerisinde yaptığınız alışverişlerde aynı gün kargoya verme garantisi stokta olan her ürünümüz için geçerlidir.