Cami Hoparlörü

Ses sistemleri geçmişten günümüze neredeyse bütün mekanlarda kullanılan cihazlardır. Sesin net ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Özellikle teknik özelliklerinde çeşitli opsiyon seçenekleri olması kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Mekan olarak olmazsa olmazlardan biride camilerdir. Neredeyse cami içinde ve cami dışında her anda ses sistemleri kullanılmaktadır. Tabi ses sistemlerine aracılık yapan cihazlar vardır, bunlarında başında hoparlör ürünleri gelmektedir. Genel olarak cami iç sistem hoparlörü çok fonksiyonlu ve donanımlı tercih edilmektedir. Çünkü camiye gelen her insana kusursuz olarak sesin gitmesi çok önemlidir. Teknik özelliklerinde 180 derecelik çalışan bazı hoparlör aparatlar sayesinde hoparlörlerin fe çeşitli fonksiyon seçenekleri ile kusursuz bir ses sunmaktadır. Bu arada bas ve tiz sesi de veren hoparlörlerde ultra ses özelliği ile gelen insanlara doyumsuz bir kuran ziyafeti sağlamakta ve namaz kılınırken okunan surenin insanın ruhuna seslenmesi sesin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Cami Hoparlör Çeşitleri

Cami hoparlör modellerinde çok farklı marka ve ürünler bulunmaktadır. Cami ezan hoparlörleri kapsamında ezan sisteminde de kullanılan 16 ohm empedans ile çalışabilen ezan hoparlörleri, sesi çok fazla ileriye götüre bilme özelliğine sahiptir. Ezan anfisinden çıkan ses yayını, ezan hoparlörlerine aktarmak çok önem teşkil etmektedir. Bu nedenle cami ezan hoparlörü alırken çok dikkatli olunmasında fayda vardır. Cami iç sistem hoparlörü noktasında tercih edilen ürünler arasında ünlü markalar bulunmaktadır. Lastvoice st-6tw, lastvoice drive-100 ve sammi gibi markalar en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Cami Hoparlör Fiyatları

Cami hoparlör fiyatları noktasında teknik özellikler ve bol opsiyonlu olması belirlemektedir. Tabi bu noktada cami iç ses sistemine göre cihazların seçilmesi alacağınız performansı çok daha artacaktır. Burada seçilen ürünler bol opsiyonlu olması fiyat konusunda yüksek olsa da cami hoparlörü olacağından iyisi almakta fayda vardır. Cami anfi ve hoparlör fiyatları almak istediğinizde markasına ve teknik özelliklerine birde caminin kapasitesine odaklanmanız da fayda vardır.

Cami Hoparlörü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Cami Hoparlörü Nedir?

Cami hoparlörü nedir sorusu herkesin aklına takılmaktadır. Çünkü çok fazla cihaz çeşitliliği bulunana bu ses sisteminde, çeşitliliğin nedenini iyi öğrenmek daha iyi bir ses sistemi için gereklidir. Detaya inecek olursak, birbirleriyle tamamen uyum halinde çalışan bu hoparlörler, ezan sırasında, namaz sırasında ve diğer özel günlerde yapılan namaz sırasında aktif olarak kullanılmaktadırlar. Bu ses sistemleri bir den fazla cihazdan meydana geldiğinden dolayı, her birinin gereksinimi de ayrı olmaktadır. Özelliklerine gelecek olursak, donanımsal ve çalışma prensibi açısından tüm görevi hocaların işini kolaylaştırmak olan bu hoparlörler, her bir kullanım alanına uyum sağlaması için büyük bir özenle üretilmektedirler. Şimdi ise, biraz daha detaya ve içeriğinde bulunan ürünlere gelecek olursak, bir alt başlığa geçmenizde yarar vardır.

Cami Hoparlörü Nasıl Kurulur?

Cami hoparlöründe olmazsa olmaz bazı özellikler vardır. Bunlara en iyi örnek kullanım alanları olarak duvar için ve normal ayaklı hoparlör standı için modeller verilebilir.  Peki bu cihazların kurulumu nasıl olmaktadır? Bu cihazların kurulumu çalışma prensibine göre değişiklik gösterebilmektedir. Mesela, trafolu hoparlör kullanıyorsanız trafolu amfi girişleri, trafosuz kullanıyorsanız normal cami amfisi girişleri kullanılmaktadır. Ancak her ikisi içinde kablo kalitesi ve kablo kalitesi önemli olmaktadır. Bunlar için bağlantı kolay olsa da, ses verimi açısından kablo uzunluğu iyi hesaplanmalıdır. Daha sonra ise, sadece bağlantıyı çekmek kalmaktadır.

Cami Hoparlörü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cami iç ses sistemleri satın alırken cihazlar arası uyuma ve sizlerin iş gereksinimlerini karşılayabilecek cihazları seçmeye gayret göstermeniz gerekmektedir. Bunun için çalışma prensibi açısından uyumlu olabilmeleri ve sizlerin kullanım alanlarına yarar sağlayacak cihazlar seçmenize dikkat etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, watt yani güç açısından hoparlör ile amfi arası uyum, yapacağınız işlerde en çok verim alabileceğiniz kriterler arasına girmelidir. Daha sonra trafolu ise ohm yani dirence, trafosuz ise sadece güce dikkat ederek seçimler yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak, kullanım verimini en iyi verecek büyük kabin hoparlör ya da duvar hoparlörü olarak satılan sütun hoparlör arasında seçim yapıp, renk seçeneği ve buna benzer keyfi seçimleri yaptıktan sonra satın alma işlemine hazır olabilirsiniz.

Cami Hoparlörü Ödeme Seçenekleri Nedir?

Cami hoparlörü için ödeme seçeneklerimiz peşin ödeme için indirimli fiyata ek indirim ve kredi kartıyla alışverişe özel vade farksız taksit seçenekleri olarak sayılabilir.

Cami Hoparlörü Kargo Süresi Nedir?

Cami hoparlörünün kargo süresi diğer her ürünümüzde olduğu gibi çalışma saatleri içerisinde yaptığınız alışverişler için aynı gün kargoya verme, iş saati dışında yaptığınız alışverişler için ilk iş günü kargoya verme olarak belirlenmiştir.