Stoğu Tükenmiş Ürün
1.449,00 TL 1.334,00 TL

Çıplak Hoparlör

Çıplak hoparlör, kabin hoparlörler arasında bulunan kabinin içinde güç çıkışlarına ve markalarına göre ayarlanabilen ürünlerdir. Ses cihazlarından aldıkları titreşimi elektrik enerjisine dönüştürebilen sistemlerdir. Genel olarak kağıt hoparlör, bass hoparlör, 30 ile 38 cm çaplara sahip olanlar 800 ile 1000 watt arası olabilmektedir. Genel olarak birçok firmanın üretmiş olduğu çıplak hoparlör teknik özelliklerine ve bol opsiyonlu seçeneklerine göre değişim göstermektedir. Burada kullanacağız alanın genişliği kapasitesi odaklanması gereken noktadır.

Kağıt Hoparlör

Kağıt hoparlör diğer modellere göre frekansı daha yoğun ve net bir şekilde vermektedir. Dezavantajı ise gerçeğe birebir yakın ses ürettiklerinden dolayı ömürleri daha kısa olmaktadır. Burada markalara baktığımızda lastvoice, gold audio, könig ve owasa gibi piyasaya yön veren markalar öne çıkmaktadır. Teknik özellikleri ve kaliteli olmasından dolayı tercih edilmektedirler.

10 cm hoparlör

Hoparlörler watt ve teknik kapasitesine göre değişkenlik göstermektedirler. Bunlardan 10 cm hoparlör ses çıkışının pek fazla olmadığı bakkal, kuran kursları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Burada teknik özelliklerinde bas ve tiz uyumu ayrıca kombinasyonu, trafolu ve trafosuz seçenekleri, tek yollu ile iki yollu modelleri ile kullanıcılarına farklı olanaklar sağlamaktadırlar.

13 cm hoparlör

Bu hoparlör modeline ve teknik özelliğine baktığımızda polipropilen yapısı, ABS materyal faktörleri, volüm kontrol ayrıca siyah beyaz renk seçenekleri ile kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Yurtlarda, camilerde, konferans salonlarında kullanılan 13 cm hoparlör modelleri oldukça fazla kullanılmaktadır. En temel özelliklerinde biride ses frekansları ve kağıt yapısı kendine has olan 13 cm çıplak hoparlörler çeşitli watt kapasitelerine göre de kendi içinde ayrılmaktadır.

16 cm hoparlör

16 cm hoparlör modellerine baktığımızda teknik kapasitesi biraz daha yüksek ve kitlelere ulaşma konusunda daha başarılıdır. 6.5 inç olarak da bilinen bu hoparlör çeşitleri empedans değeri açısından 4 veya 8 ohm ayarında üretilmektedir. Yapılacak yerin 16 cm olan yerlerde de kullanılabilir. Büyük konferans alanlarında, kültür merkezlerinde kullanılan ürünler daha geniş kitlelere ulaşmak için dizayn edilmektedir. Burada lastvoice ve könig gibi markalar piyasada en çok satılan ürünlerdir.

30 cm hoparlör

30 cm hoparlörler teknik kapasitesi ve donanım olarak biraz daha yüksek olan ürünlerdir. Donanım olarak saç döküm ve alimünyum kasalarına artı CE belgesi de sunulmaktadır. 200 watt ve 800 watt aralığında güç çıkışlarına sahip olan 30 cm hoparlör modelleri büyük avantaj sağlamaktadır. Eğlence mekanları, büyük tatil yerleri ve açık alanlarda kullanılan ürünler iyi bir kombin edilmesi takdirde hem yüksek verim alma hemde uzun ömürlü olması söz konusudur. Spekon modeli bu hoparlörlerde öne çıkmaktadır.

38 cm hoparlör

Bu hoparlör modeline baktığımızda diğer hoparlörlere nazaran daha büyük kitlelere ulaşabilmektedir. 38 cm hoparlör avantajına baktığımızda geniş bantlı olması nedeni ile güç çıkışları daha yüksek olduğundan çok daha büyük geniş kitlelere hitap edebilmektedir. Teknik özelliklerinde 300 watt ile 2000 watt aralığında değişiklik gösteren güç çıkışları sayesinde neredeyse bütün kullanıcılarına olanak sağlayan 38 cm hoparlör modelleri kolaylıklar sağlaması sayesinde tercih edilmektedir.

800 Watt Hoparlör

En önemlisi ve kapasitesi yüksek olan 800 watt hoparlör, teknik kapasitesi yüksek olması sayesinde büyük kitlelere hitap edebilmektedir. Burada lastvioce ve mcs gibi markalar öne çıkmaktadır. Hem teknik yüksek kapasitesi hemde uygun fiyat avantajı ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır.

1000 Watt Hoparlör

Geçmişten günümüze teknolojinin ilerlemesi ile hoparlör modellerinin gelişmesi sayesinde kolayca bir anda binlere hitap edilebilmektedir. Bir önceki 800 watt hoparlör modeline göre çok daha fazla kapasiteye sahip olan 1000 watt hoparlör oldukça çok tercih edilmektedir. Bu noktada dikkat edeceğiniz nokta kullanacağınız yerin kapasitesi ve ürünün teknik özellikleri olmalıdır.

Hoparlörlerde Empedans

Geçmişi eskilere dayanılan duvar tipi hoparlörler dünya genelinde kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 1920 yıllarında üretilmeye başlanılan hoparlörler neredeyse tüm mekanlarda bulunmaktadır. Teknik özelliklerinde elektromanyetik, magnetostatik ve elektrostatik duvar tipi hoparlörler kullanım sahalarına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Dini yerlerde, kafelerde, kültür merkezi gibi yerlerde oldukça çok kullanılmaktadır. Duvar tipi hoparlörlerde en önemli opsiyonu empedans değeridir. Dünya genelinde en çok tercih edilen 4 ohm ve 8 ohm tercih edilmektedir.

4 ohm hoparlör

Genel olarak 4 ohm 16 ohm aralığında empedans değeri sunan duvar tipi hoparlör içinde en çok tercih edilen 4 ohm hoparlör modelidir. Evlerde, camilerde, sanayilerde gibi düşük sistem gereksinimleri ihtiyaç duyulan mekanlarda kullanılmaktadır. Teknik özelliklerine göre kullanım alanları da değişkenlik gösterebilmektedir. 3 watt ve 500 watt arasında değişkenlik gösteren çıkış güçleri, kullanıcılarına kolaylık gösterebilmektedir.

8 Ohm Hoparlör Fiyatları

Duvar tipi hoparlör modelinde en çok tercih edilen biride 8 ohm hoparlör ürünleridir. Kültür merkezlerinde, fabrikalarda, konferanslarda çok fazla kullanılmaktadır. Teknik özelliklerinde yüksek akımlar ile ses çıkışına olanak tanıdığı için bu tip mekanlarda fazlasıyla tercih edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta 8 ohm hoparlör fiyatları araştırdığınızda teknik özelliklerine ve kullanım alanlarına dikkat etmenizde yarar vardır. Burada könig ve lastvoice markaları öne çıkmaktadır.

Çıplak Hoparlörler Hakkında Soru ve Cevaplar

Çıplak hoparlör nedir?
Çıplak hoparlör tiz, bas ve benzeri karakterlerden oluşup hoparlör ürünlerinde sesi üretmekle birlikte en önemli olan yapıdır. Tek başına da satılabilen çıplak hoparlör modellerinin görevini iyi bir şekilde anlamak için hoparlör modellerinin ses sistemlerinde ki yapısını iyi bilmeliyiz. Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişmesi ile birlikte birbirinden eşsiz elektronik ses ekipmanları ortaya çıkmıştır. Genellikle sistemler hazır kayıt altındaki ses verileri ve anlık sesleri aktarmak ve yayınlamak için kullanılır. Bildiğiniz üzere birçok ses sistemi genellikle mikrofon, ses kartı, amfi, mikser ve benzeri akıllı cihazlarla donatılmış ve sesinde en son hoparlör modellerinden çıkışı sağlanmaktadır. Yani mevcut dijital ses verisi birçok organlardan geçerek hoparlöre gelir ve hoparlör özelliğine göre de yayımlanır. Fakat sadece hoparlörün mevcut özelliği aktaracağı sesin her unsurunu belirlemez. Örneğin amfi adı verilen yükselteç sayesinde üretilen ve aktarılan seslerin kapasitesi yani gücü belli olur.

Çıplak hoparlör modellerinin farkları nelerdir?
Çıplak hoparlör modelleri ses üretim karakteri başta olmak üzere inç, ohm, watt, dB ve benzeri unsurlarla birbirinden ayrılmaktadır. Çıplak hoparlör modellerinde en çok neye dikkat etmeliyiz diye sorarsanız eğer, bence mevcut alan ve amaçlarınız doğrultusunda profesyonel yardım alarak bu gibi unsurları belirleyiniz. Örneğin bir sahne de yer alacak kabin hoparlör modelinin ebatı, iç yapısında yer alan hoparlör bileşenlerinin ölçüsüne göre seçilir. İç yapıda sesi aktaran yapının özellikleri de kullanım alanına göre belirlenir. Yani kompleks bir yapı olmasının yanı sıra tüm özellik ve ihtiyaçlar birbiri ile bağlantılı olarak değerlendirilir. Çıplak hoparlör olarak kabul görebilen ünit hoparlör modelleri cami minarelerinde kazanlar içinde değerlendirilebilir bunun yanı sıra minareden aktarılacak sesin mesafesini ise iç yapıdaki hoparlör modelinin kapasitesi yani özellikleri belirler. Yani anlayacağınız farklı amaçlar, özellikler doğrultusunda hemen hemen tüm alanlarda değerlendirilebilen çıplak hoparlör modelleri bulunur.

Çıplak hoparlör kargo süresi nedir?
Çıplak hoparlör modellerini güvenle paketleyerek 1 iş günü içerisinde kargoya vermekte ve normal şartlar altında devamında yer alan 2 iş günü içerisinde en geç sizlere ulaştırmaktayız. Ayrıca çıplak hoparlör modellerini satın aldığınız zaman zarfında ki yoğunluk ve ürünleri kargoya verdiğimiz noktalara olan mesafeniz bu süreleri arttırıp azaltabilmektedir.

Çıplak hoparlör ödeme yöntemleri nelerdir?
Çıplak hoparlör modellerini taksit seçenekleri ile birlikte satın almak için sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı ödeme biçimini kullanabilir ya da mevcut tutarları belirtiğimiz banka hesaplarına havale veya eft şeklinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.